Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én fújom fel a dolgot, vagy...

Én fújom fel a dolgot, vagy jogosan vagyok mérges anyósomra?

Figyelt kérdés

Anyósommal eddig jó volt a kapcsolatunk, nem fog komoly vitánk. A hétvégén nála voltak a gyerekeink. Tegnap voltunk boltban, a nagy mondta hogy vegyünk mamának bort, mert elfogyott neki amikor nála voltak. Felhívtam anyósomat, aki mondta hogy igen, tényleg ivott 2-3 pohárral.


Nem értem, ha rá vannak bízva a gyerekek, miért iszik? Ha futni kell velük a kórházba, mit csinál? Nagyon haragszom rá. Elvileg jövő hétvégén is mennének a gyerekek, de én nem akarom engedni őket.


2014. nov. 5. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
78%
Te fújod fel a dolgot. Édesapám minden ebédhez megiszik 1-2 pohár bort, már évek óta, de semmi többet, és csak ebédkor. Nála ez ilyen rituálé. Attól még nyugodtan rá lehet bízni a gyerekeket. Azért 2 pohár bortól nem lesz olyan off részeg, hogy ne találna el a kórházig.
2014. nov. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
13%
Bár ez tényleg nem mennyiség,de én sem szívesen bíznám rá a gyerekeimet.
2014. nov. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
79%

Igen, te fújod fel!

2-3 pohár bort miért ne ihatna meg? Attól nem lesz részeg. Ugyanúgy el tudja látni a gyerekeket.

Kórházba elvisz a mentő vagy egy taxi. Nem biztos, hogy tök idegesen, aggódva autót kéne vezetnie.

2014. nov. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is te fújod fel, én egyébként nem innék ilyen helyzetben, de a mennyiség nem sok, és ha mindennap iszik, akkor gondolom, anyósodnak ez semmi, nem lesz tőle részeg. Egyébként nálam az is szempont lenne, hogy hány évesek, mert pl. egy rohangáló 2 éves mellett nem innék egy kortyot sem, míg mondjuk egy 6 éves már nem csinál általában hülyeségeket. Szerintem ezen ne vessz össze az anyóssal, megromlik utána a kapcsolat, ezen a kis, piszlicsáré dolgon nem érdemes vitázni.
2014. nov. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
88%

Nem értelek: néhány pohár bortól nem lesz semmi baja a mamának, ennyit mindenki meg tud inni étkezéshez.

Vagy amikor veled otthon vannak a gyerekek, te SOHA nem iszol semmit?


Egyébként mi az, hogy "futni kell velük a kórházba"? Mert kellene a gyerekeket kórházba vinni? Vagy krónikus betegek, ami miatt bármikor életveszélybe kerülhetnek?


Mert ha egy esetleges balesetre akarsz kilyukadni, akkor abban az esetben sokkal okosabb kihívni egy orvost, mintha megpróbálja valaki saját maga bevinni a gyereket, ugyanis ezzel sokkal jobban veszélyezteti.


Egyértelmüen túlreagálod a dolgot! Emiatt eltiltani öket a nagyszülötöl értelmetlen dolog és teljesen fölösleges.

2014. nov. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk tudni kéne azt is, hogy hogyan hat rá az 2-3 pohár. Én például ennyitől azonnal elalszom úgy, hogy másnapig az Isten se ébreszt fel. Máson meg észre sem venni.
2014. nov. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 A kérdező kommentje:

Mentő? Ne vicceljetek, fél nap, mire kiért.


Nem, én nem iszok, csak ha jelen van másik felnőtt vagy nincsenek velem a gyerekek. Nálam ez alap.


A kicsi nincs 3, a nagy 8.

2014. nov. 5. 10:34
 8/77 csabika1971 ***** válasza:
87%
Szerintem is te fújod fel, mert addig semmi rosszat nem látok a dologban míg ne részegedik le a reá bízott gyerekek mellett. Csak ittas állapotban való vigyázást látnék problémának, vagy ha gyerekeket is próbálta volna itatni. Így nem.
2014. nov. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
81%

Szóval gyerekek mellett nem lehet meginni pár pohár bort vagy sört? Elég szánalmas hozzáállás, Kérdező. De te tudod, mártírkodjál csak a gyerekeid 18éves koráig, az ilyen nők úgyis imádnak az áldozat szerepében tetszelegni, a kedvenc mondatuk az, hogy "bezzeg én mindent feláldoztam a gyerekeimért".

Nevetséges.

2014. nov. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem is felfújod.

Attól a mennyiségtől nyilván nem borult az árokba az anyósod.

A 2-3 pohár bor, az max. 3dl-t jelenthet.


"Ha futni kell velük a kórházba, mit csinál?" Nyilván megvan a magához való esze, és vagy telefonál orvosnak-mentőnek vagy taxit hív vagy megkéri a szomszédot, hogy vigye el őket. Ahogy megoldott már hasonló helyzeteket biztosan, hiszen a párod sem halt meg gyermekkorában, mert az anyukája ivott néhány pohárkával.


Nyugalom, az anyós nem hülye. A legnagyobb kincs neki az unoka. Nem fog a gyerekek jelenlétében baromságot csinálni.

2014. nov. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!