Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, ha már nem fogom...

Mit tegyek, ha már nem fogom bírni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Külföldön élünk a párommal több, mint 5 éve. Anyóssal elvagyok, annó dolgoztunk együtt, fiatalos, jófej.

Nagyjából most 1000km van közöttünk.

Jövőhéten költözünk haza végleg. Amíg rendbe tesszük a lakást, addig anyóséknál fogunk aludni. Ez még oké, mert ha hazalátogatunk, akkor mindig náluk szoktunk lenni. Szüleink jóban vannak, nélkülünk is összejárnak stb.

A napokban anyósom elkezdte mondogatni, hogy ne menjünk a lakásba, lakjunk velük (2 szobás önkormányzati lakásról beszélünk).

Konkrétan kicsit hisztisnek tűnik, mindenáron azt akarja, hogy a fia se ggében lehessen.

10km-re laknánk tőlük. Neki az sok, ő azt akarja, hogy csak úgy gyalog átugorhasson hozzánk. Próbál beleerőszakolni minket abba, hogy inkább albérletbe menjünk, ne az én saját lakásomba.

Egyszerűen nem lehet vele szót érteni, a párjára sem hallgat.

12 éve nem laknak együtt a fiával, nem értem hova most ez a nagy akaratoskodás.

Sokszor annyira idegesítő tud lenni ez a magatartása, hogy legszívesebben beolvasnék neki.

2 hónapja eladtuk az egyik autónkat, tök jó áron. Nem akartunk másikat, elég egyenlőre az az egy, ami van. Erre azzal hívott anyósom, hogy bement a bankba és kért fel 2 millió forint hitelt, hogy a párom vegyen valami új autót.

Ez mind szép és jó, de tisztában vagyunk vele, hogy nem fogja tudni fizetni a törlesztőt és a fele pénzt már eltapsolta. 5 éve ugyanez volt, most fizetjük a hitelének az utolsó 3 havi részletét. Erre újabb hitelt vett fel.

Mivel lehetne jobb belátásra bírni mindennel kapcsolatban?



2022. máj. 10. 20:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Itt szerintem az van, hogy majd állandóan át akar járogatni bejelentés nélkül unokázni, stb. meg mindenbe beleszólni.

Ha jól értem, van lakásod, ahová menni szeretnél lakni 10km-re, és ő nyomja az albérletet. Én azt mondanám, hogy ne keressetek albérletet, hanem költözzetek a lakásotokba, és legyen egy kis távolság.


A kedves anyós nagyon bele akar szólni az életetekbe, és minél közelebb van, annál jobban be tudja kavarni a szart. Ne hatódjatok meg, és állj a sarkadra a pároddal szemben is, ha kell. Anyósnak meg lehet mondani, hogy ne aggódjon, a 10 km miatt, majd ti meglátogatjátok, így akkor mentek, amikor akartok, megbeszélitek, tényleg ráértek, de ha a közelben lakik, ne hidd egy fél percre se, hogy tiszteletben tartja majd a magánéleteteket, mindig beállít, amikor kedve szottyan, és nagy sértődés lesz, ha nem alkalmas nektek. Előbb-utóbb úgyis összeveszés lesz, de ha távolabb laktok, akkor előbb, és ha mentek, akkor lesz a kibékülés, ill. nem lesz olyan nagy konfliktuszóna, mert max ha zsinórba beszól, akkor megköszönitek a vendéglátást, és eljöttök, és a harmadik alkalomra rájön, hogy ez nem jó pálya, ha több időt szeretne veletek lenni.


A hitellel kapcsolatosan meg mondjátok, hogy azt nem kértétek, azért ő a felelős, és az egymillát egy összegben végtörlesztessétek. Vigyétek el őt a bankba, és akkor égni fog egy kicsit. Amúgy meg nem baj, ha BAR listán lenne, akkor nem tudna többször hitelt felvenni. Amire elköltötte, azt meg el kell adni, stb. és visszafizetni, vagy az egymillát törlessze a nyugdíjából, törlesztőrészletmódosítást lehet kérni.


Most beszéljétek, hogy még egyszer nem fizetitek a hitelét, és ehhez tartsátok is magatokat, mert ezzel benneteket adósít el, és nem véletlenül játssza ezt. Egy millát ki tudnak nyőgni a két nyugdíjból, max köhögni fognak, és az após is egy kicsit idegesebb lesz, ha a felesége kotnyeleskedik.

2022. máj. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%
Fizetitek Anyos hitelet?😃 Jo nagy balekok vagytok, mar bocs! 💸💸💸
2022. máj. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

De mire költött el egymillát? :D

Ahogy írtam, a maradékot pénzt végtörlesztetni, de ne ráncigáljátok ki a szarból folyton, főleg, ha beszámítható. Ráértek ezzel akkor foglalkozni, ha gáz.

Ill. erre hivatkozva tényleg lehet vinni neurológiai vizsgálatra, hogy nincs-e kezdődő demenciája vagy hasonló. Azok aztán mindenfélét tudnak produkálni.

2022. máj. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért ti fizetitek az ő hitelét?
2022. máj. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
88%

Arra a kis időre se mennék oda, amíg csináljátok a másik lakást. Addig fogja mondani a magáét, amíg a meg nem győzi a fiát. Majd jön az, h a másik adjátok ki albiba és több pénzetek marad. Utána meg, h jajj ők már öregek kell a segítség.

Ha tényleg nektek vette fel a hitelt surgosen kerjétek el tőle, mert a másik milla is el fog menni és azt nektek visszafizetni.

2022. máj. 11. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
90%

Egy másodpercre se költözzetek hozzájuk, és nyugi, az ilyen embert nem lehet leállítani, mert... mert nem.


Hacsak nem költöztök tőle 800 km-re, folyamat a sggetekben lesz.

2022. máj. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Anyósnak nem kéne fizetni a hitelét.
2022. máj. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mégis hogyan adta elő nektek? Hogy gyerekek, vettem fel NEKTEK 2 millát: Itt van, odaadom. Bocsi, de a felét már elszórtam, de azért csak fizessétek ki az egészet. ???? Vagy hogy zajlik az ilyesmi? Komplett hülyének néz benneteket?
2022. máj. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Hm.. És nektek mi közotök az ő hiteléhez? 🤔
2022. máj. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Zsarolás. Vettem fel nektek hitelt, amit elköltöttem részben, mert nekem ennyi jár, mert hú de rendes vagyok, szóval legyetek hálásak... Aztán fizessétek a hitelt, mert hát ugye nem akarjátok, hogy miattatok hajléktalanok legyünk!


Szóval nem elkérni a másik felét, mert azzal elismeritek, hogy ahhoz a hitelhez közötök van, kértétek, stb. hanem végtörlesztetni, és leordítani a fejét, hogy ne csináljon baromságot, mert nem húzzátok ki mégegyszer a szarból, és ezután ezzel a lendülettel meg odavágni, hogy csakazértsem mentek a közelébe lakni, akkor talán magába száll, de ha megsértődik, akkor sincs baj. És igen, fejéhez kell vágni a korábbi hitelt, hogy nincs több ilyen műsor.

2022. máj. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!