Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, ha már nem fogom...

Mit tegyek, ha már nem fogom bírni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Külföldön élünk a párommal több, mint 5 éve. Anyóssal elvagyok, annó dolgoztunk együtt, fiatalos, jófej.

Nagyjából most 1000km van közöttünk.

Jövőhéten költözünk haza végleg. Amíg rendbe tesszük a lakást, addig anyóséknál fogunk aludni. Ez még oké, mert ha hazalátogatunk, akkor mindig náluk szoktunk lenni. Szüleink jóban vannak, nélkülünk is összejárnak stb.

A napokban anyósom elkezdte mondogatni, hogy ne menjünk a lakásba, lakjunk velük (2 szobás önkormányzati lakásról beszélünk).

Konkrétan kicsit hisztisnek tűnik, mindenáron azt akarja, hogy a fia se ggében lehessen.

10km-re laknánk tőlük. Neki az sok, ő azt akarja, hogy csak úgy gyalog átugorhasson hozzánk. Próbál beleerőszakolni minket abba, hogy inkább albérletbe menjünk, ne az én saját lakásomba.

Egyszerűen nem lehet vele szót érteni, a párjára sem hallgat.

12 éve nem laknak együtt a fiával, nem értem hova most ez a nagy akaratoskodás.

Sokszor annyira idegesítő tud lenni ez a magatartása, hogy legszívesebben beolvasnék neki.

2 hónapja eladtuk az egyik autónkat, tök jó áron. Nem akartunk másikat, elég egyenlőre az az egy, ami van. Erre azzal hívott anyósom, hogy bement a bankba és kért fel 2 millió forint hitelt, hogy a párom vegyen valami új autót.

Ez mind szép és jó, de tisztában vagyunk vele, hogy nem fogja tudni fizetni a törlesztőt és a fele pénzt már eltapsolta. 5 éve ugyanez volt, most fizetjük a hitelének az utolsó 3 havi részletét. Erre újabb hitelt vett fel.

Mivel lehetne jobb belátásra bírni mindennel kapcsolatban?



2022. máj. 10. 20:16
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ös válaszadó válaszát fogadd meg! Mondd meg neki, hogy ha újabb hitelt kell miatta fizessetek nem josztok haza.

Különben is minek fogadjatok el a pénzt, ha a felét eltapsolja utana meg nektek kell évekig fizetni?!? Soha ne fogadj el pénzt anyostol! Mindig meg fogod kapni, hogy de ő ennyit meg annyit adott!

Az, hogy eddig jó volt a viszonyotok az azért lehetett mert ilyen messze vagytok egymástól. Majd ha közelebb lesztek állandóan meg, ha 10 km-re is, akkor is állandóan a nyakatokon lesz majd meglatjatok!

Nekem is míg csak videochaten beszélünk vagyunk "jól" el, de akkor is képes felb@$zni az agyam...

2022. máj. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Hiába nektek vette fel a hitelt, ha nem ti költitek el a pénzt. Ne fizesd a hitelét és hidd el, mindjárt jobb belátásra fog térni, teljesen magától. Ezt csak a hlyékkel lehet ám megcsinálni.....
2022. máj. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
De még ha nem is költötte volna el, akkor is pipa lennék! Nem kértem, csak kész tények elé vagyok állítva, ott a tonna kamat, pedig nem kértem. Ha szükségem van rá, és nem tudok hitelt felvenni, és MEGKÉREM, és ő felvesz, és az egészet odaadja, az más, de ennek egyike sincs.
2022. máj. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!