Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg be kellene jelenteni...

Tényleg be kellene jelenteni anyóséknak előre ha jön hozzánk valaki?

Figyelt kérdés
Jelenleg több mint 2 éve anyósékhoz költöztem mert még nem állunk úgy anyagilag hogy külön tudjunk menni. Mi fennt vagyunk a konyha viszont lennt közös. Mondhatjuk hogy egy légtérben élünk. Amióta ideköltöztem és megszületett a gyerekünk nem igazán jöttek ide anyukámék, tesómék látogatni. A babalátogato óta néha néha anyukám jön meg régebben mikor még kicsi volt a gyerekünk tesóm jött. Szüleim mindig azt szerették volna menjünk külön mert látják én se szeretek nagyon itt meg anyósómmal mára már nagyon sok a konfliktus. Anyósomék sincsenek nagyon jóban a szüleimmel tesoimmal így akkor mertem mindig hívni őket ha épp egyedül vagyok itthon vagy férjemmel. Volt köztük az elején veszekedés is mikor a baba megszületett meg mikor még terhes voltam. Anyós nagyon megsértődött és azóta az egész családomat meg már engem is utál. Zavarja ha a tudta nélkül jön ide pl anyukám, tesóm bárki a családból. Viszont én már nem szívesen mondom el neki mert sose tetszik neki. Másnál akik anyósékkal laknak ez h működik? Anyukámék így kb 2 hetente pár órára látják csak az unokajukat.
2022. máj. 14. 14:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
mivel náluk laksz, igen, így műkődik
2022. máj. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Költözünk. Soha. Anyósékhoz. (Szülőkhöz sem.)
2022. máj. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
Egyertelmu. Az ő házuk, minimum illő tudatni velük, hogy jön valaki, de ha őszinte akarok lenni, akkor illő lenne megkerdezni is....
2022. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Az ANYÓSÉK házába CSAK AKKOR hívhatsz valakit, ha ö is beleegyezik. Ugyanis te ott csak VENDÉG VAGY!

Másrészt épeszü ember NEM KÖLTÖZIK az anyóshoz (a saját anyjához sem, mert a párjának az anyósa), ebböl ugyanis CSAK konfliktus meg veszekedés lesz!

2022. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%
Elég volt az első mondatot elolvasni. Igen. Be kell jelentened, mert náluk laksz. Az ő házuk. Alap hogy tudniuk kell róla. És mielőtt felmerül benned a kérdés : igen, azt is mondhatják hogy x y oda nem mehet. A saját házukban ők döntenek, ki mikor teheti be a lábát.
2022. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
Náluk laksz, illő szólni, ha vki megjelenik ott. És ha ő is hívna pont vkit akkorra?
2022. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy ha nem álltok úgy anyagilag, hogy külön tudjátok menni, minek kellett a gyerek?
2022. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%

Mivel náluk élsz, ezért igen, engedély nélkül ne hívj oda senkit.


El kellene költözni, mert ebből csak egyre több konfliktus lesz.

2022. máj. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
30%

KÉtféleképpen lehet megközelíteni: decensen vagy öntörvényűen.

Decens, alárendelt: igen én vagyok a vendég, örüljek, hogy itt lehetek, behúzom fülemfarkam.

Öntörvényű: szarok bele, mint vaúz az anyós, nyilván olvasta az anyósok könyvében, hogy kötelező scheggfejnek lenni, de én úgyis leugatom.


:D


Namost komolyabbra fordítva: valahol a kettő között. Azért csak, mert valaki segíti a fiatalokat abban, hogy engedi az ottlakást, az azért nem jogosítja fel arra, hogy totál akarnok, erőszakos, ellenséges és scheggfej legyen. Persze, természetesen a fiatal legyen tisztelettudó, de azért a családtag fogadási vendégség eléggé életszerű, így a fiatal igazán kiállhat magáért.

2022. máj. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

"Persze, természetesen a fiatal legyen tisztelettudó, de azért a családtag fogadási vendégség eléggé életszerű, így a fiatal igazán kiállhat magáért."


Ja. Az x éves gyereked se állít be jó esetben valakivel anélkül, hogy minimum szólna róla. Már, ha nevelve van, ugye.

2022. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!