Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ki mennyi ideig élt anyóséknál?

Ki mennyi ideig élt anyóséknál?

Figyelt kérdés
Én lassan 2 hónapja költöztem férjem szüleihez, és nyárra érkezik az első baba. Kénytelen voltam ide költözni, mert próbaidő alatt elküldtek és így férjem fizetésére vagyok utalva. Szerettem volna nagyon külön életet kezdeni mert azelőtt se szerettem ide jönni napokra. Kezdünk itt fennt berendezkedni festés után, de sajnos nincs külön bejárat így sokszor felmászkálnak anyósék. Férjem a napokban a sok pakolás után mondta, hogy ő 3 évig biztos nem fog költözködni mert fárasztó. Én nagynehezen miatta áldozatot hoztam hogy ideköltöztem, de arról volt szó hogy 1 max 2 év, mert addigra csak lesz pénzünk elköltözni. Albérletbe mehettünk volna de nem akart sose. Kezdetekben úgy éreztem nem lesz semmi baj, mivel hagynak majd úgy élni minket ahogy szeretnénk. De egyre többször mondja anyós, hogy pihenjek, nehogy megerőltessem magam, nem kell takarítanom, tenni, venni. Oké, hogy félt de így egyre jobban azt érzem, hogy korlátoz, tiszta kupi van még fennt és férjem ha hazaér úgyis tudom hogy sosincs kedve rendet rakni végre. Csak akkor tudok normálisan itt kitakarítani, ha totál egyedül vagyok. Sajnos ez viszont nagyon ritka mert valaki mindig itthon van mostanában. Így meg én nem érzem otthonosan magam. Szüleimnél mindig tehettem azt amit szeretnék, jó is volt a közérzetem, de itt azért még mindig feszengek .
2020. ápr. 15. 13:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
78%

Én ezt a férjemmel nyilván megbeszélném. Elmondod neki mi a baj, ugyanezt amit ide írtál. Ennyire egyszerű.


Aztán keressetek megoldást.

Mivel neked most nincs munkád, elég korlátozottak a lehetőségek. Baba váró hitelt javasoltam volna, de kilove.


Te szüleidhez nem mehettetek volna?


Egyetlen megoldás ha ez tényleg zavar, hogy albérletbe mentek.


Másik plusz amit így offban hozzá fűznék, hogy mi az hogy a férjed nem pakol el, ha hazaér a munkából? Pici babával se fog du foglalkozni mert ő nap közben dolgozott?


Lesz itt még más baj is, nem csak az hogy nem takaríthatsz..

2020. ápr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
61%

Miért nem akart albérletbe menni addig?

Sokan mondják pénzkidobásnak, de én úgy gondolom hogy ha az a kb. 80ezer ft (itt kb ennyi egy szép, frissen vagy pár éve újított lakás) plusz költség az ára annak hogy KETTEN élhessünk a párommal, hogy senki más ne szóljon be a dolgunkba, úgy mászkáljunk, rendezkedjünk ahogy akarunk akkor legyen.

Persze más az ha nem jönnétek ki a fizetéséből, de nem volt írva hogy miért nem akarna :)

2020. ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
68%
Én nem éltem anyósomékkal együtt és nem is menne. Nem egészséges. Ülj le a férjeddel és állítsd választás elé.
2020. ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
69%
Én ugyan nem voltam ilyen élethelyzetben, de sok hasonlót láttam, nem lett jó vége. Ha ez így megy tovább, azzal halálraítélitek a kapcsolatot. Beszélj a férjeddel és állj a sarkadra, hogy amint lehet költözzetek, mert ez senkinek nem lesz jó hoszzútávon. Ilyen ellentétes elkepzelések mellett kicsit korai volt ez a baba, de abból főzünk ami van. Amint tudsz a baba után menj vissza dolgozni, két fizuból már fenn lehet tartani egy albit, de az is még évek... ha a férjed fizetése nem elég a különlakásra akkor eléggé megszívtad, az első babás éveidet az anyósod szárnyai alatt fogod tölteni. Részvétem.
2020. ápr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
82%

Értem!

Szóval kaptatok egy komplett emeletet és azért szemét az anyós, mert azt mondja pihenjél!


Tehát gyakorlatilag egy fizetésből éltek, jön a gyerek és te saját házat akarsz az üres zsebeddel, a semmire!

Nos roppant egyszerű, mondd meg az anyóséknak, hogy tűrhetetlen ahogy viselkednek és takarodjanak a házból, mert neked 2 hónap után eleged van, hogy meg akarnak kímélni!

2020. ápr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
89%

5os


Amúgy kajak... gyereket vállalnak a semmire, a csajnak egy forintja, kapnak egy emeletet, az anyós nem hagyja takarítani és fel van háborodva. 0 fttal a férje fizetéséből elvárná a saját otthont, mert ő terhes :DDD nagyon jó

2020. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
86%
Ezt nem értem, hol éltetek eddig ha már férj és feleség vagytok? Nem vagy rá utalva a fizetésére sem mert nyilván kapsz majd csedet és gyedet is. Egyébként nem laktam volna anyósékkal, mindenkinek jobb külön, a saját kis szokásaival, bolondságaival.
2020. ápr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Eddig nem éltünk együtt, mert férjem nem akart sose albérletbe menni, még mikor megtehettük volna akkor sem. Ő sajátot szeretne majd egyszer. A baba miatt viszont itt nagyobb hely van így kénytelen voltam ideköltözni. Mi társasházban lakunk így nem lett volna hely. Anyósék azt mondták azt csinálhatunk fennt, amit akarunk és ők nem fognak beleszólni semmibe. Azt hittem így is lesz, de így hogy korlátoz nehéz normális életet élnek itt. Férjem dolgozik így nyilván én vagyok szülőkkel.
2020. ápr. 15. 13:51
 9/33 anonim ***** válasza:
87%

#8

Miben korlátoz?

Azt mondja, hogy kíméld magad, erre te engedelmesen lehuppansz a fenekedre, vagy elvágódsz aludni?

Mi vagy te 5 éves?


"Köszönöm Bözsi néni, nagyon aranyos, de nem vagyok fáradt! Szeretnék haladni, mert soha nem leszünk kész!"

2020. ápr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
84%
Tévedésben vagy, anyósodék hoztak áldozatot hogy odatelepedhettél pulyástól, ingyenélőnek, nem te.
2020. ápr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!