Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy esne az ha kiderülne,...

Hogy esne az ha kiderülne, hogy anyósotok már nevén szólitja a gyermekedet a hasadban, ugy h te meg el sem döntötted mi lesz a pici neve?

Figyelt kérdés
A ferjem telefonja pittyegett, raneztem- anyosom irt. Megneztem az üzenetet aztan latom, hogy a pocakban levö kislanyomrol ir, h "Juliska" igy, meg ugy. Meglepödtem, mert a ferjemet 5 honapja kerdezgetem mi legyen a neve. Eddig meg nem adott normalis valaszt. Aztan visszagörgettem a beszelgetest es latom h a ferjem 2 nevet mondott neki, anyosom meg kivalaszotta a neki tetszöt es azota ugy hivja. A ferjem meg nem mond semmit. Ezen nagyon kialadtam. Csunyan összevesztem vele, h kb minden nap ezt beszeljük, mi meg nem döntöttünk, ö meg az anyjaval elnevezi a picit. Mit gondoltok, en reagalom tul?
2022. máj. 27. 09:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
87%
Én nem látok ebben semmi problémát. Megkérdezte a fiát, milyen név tetszik neki, megmondta. Nem kell ebbe többet belelátni. Nem teljesen mindegy hogyan hívja anyós? Úgyis ti fogjátok elnevezni és nem ő. Szerintem érthető, hogy nem magzatkának akarja hívni.
2022. máj. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
74%

Az én anyósom konzekvensen Mazsinak hívja a gyereket. Fiú.

Többek előtt kellett már magyarázkodni, hogy nem, nem vagyunk a Berki család nagy rajongoja, a gyerek nem mazsi. Van rendes keresztneve.

Akárhogy veszekszünk vele, neki Mazsi, kismazsi, esetleg mazsolácska.

Hátamon feláll a szőr.

2022. máj. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez afféle becenévként fogható fel. Ott kezdődik a gond, ha te nem szeretnéd a Júlia nevet adni a kislányodnak, de a férjed a mama miatt ragaszkodna hozzá.

Nem ismerjük az anyósodat, lehet, hogy simán meg lehet beszélni, hogy anyuka, mi még igazából nem döntöttük el, lehet, hogy teljesen más lesz végül a neve.

2022. máj. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
85%
Mármint hogy esne az, hogy a párom az anyjának mond nevet, nekem meg nem? Nem örülnék az biztos, és rákérdeznék hogy velem miért nem osztotta meg. De ha így áll hozzá, akkor inkább egyedül választanék nevet.
2022. máj. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
78%

Cigányok vagytok, hogy a férjedet kérdezgeted öt hónapja hogy mi legyen a neve, ahelyett hogy leülnétek együtt öltetelni?

Mármint neked eleve nem volt beleszólásod, a férjed dönt és kész? Mert ebben az esetben semmi érdekes nincs abban hogy ő eldöntötte mi legyen, és elmondta az anyjának. Az már sokkal problémásabb, hogy veled nem közölte a döntését. De hát romáknál így megy ez, a nő csak marionett bábú, az van amit a férfi mond.

2022. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
79%

Vihar a biliben. Őszintén. Nem tökmindegy, hogy szólítja? Nyulambulamnak is hívhatná.


Nyilván úgy fogják hívni amit ti adtok neki.


Igaza van valamelyik előttem szólónak, te se lehetsz egyszerű eset.

2022. máj. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
29%
Kérdezz rá, hogy miből gondolja, hogy ez lesz a neve, mert ti még nem döntöttetek semmiről
2022. máj. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem kell ennyire felfujni az ugyet. A mi csaladunk is ezt csinalta mikor anyukam terhes volt, a nagymamam es dedim egeszen biztosak voltak benne, hogy fiu leszek, es anyukam hasaban Gabikanak hivtak. Szegeny anyukamat annyira beleringattak ebbe a hitbe, hogy el sem hitte, mikor kiderult, hogy lany leszek. Elofordul az ilyen, szerintem nem erdemes feszultsegforrasnak erzekelni.
2022. máj. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
61%
Na ezért nem kell mások telefonját olvasni SOHA. Tudom, mert én is megjártam már :D
2022. máj. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
53%
A juliskát csak úgy írta a kérdező, szerintem nem ezt a nevet írták igazából. Szerintem igazad van kérdező, hogy ezen kibuksz. Engem is zavarna, nekem ne az anyós vagy anyám döntse már el, hogy mi lesz a gyerek neve. Ülj le a férjeddel és beszéljétek meg, mond meg neki, hogy neked milyen nevek tetszenek, kérdezd meg tőle, hogy neki mi a véleménye, milyen név tetszik neki. Ha azt a nevet mondja amit anyucikájával kitalált, arra mindenképp mondj nemet, hogy neked sajnos az nem tetszik. Már csak azért is. Anyóspajtás meg jó lenne ha el tudná engedni a pici fia kezét és hagyná, hogy a fia a feleségével találjon nevet a gyerekének.
2022. máj. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!