Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyák! Számotokra milyen...

Édesanyák! Számotokra milyen az ideális apa? Mit jelent nektek a gyermek-édesapa kapcsolat?

Figyelt kérdés
Mi az amit elvártok párotoktól gyermeknevelés terén egészen kisbaba kortól?Illetve mi az, ami egyáltalán elvárható?Házimunka, vagy a tipikus felfogás él még mindig, vagyis az csak a nő dolga?A nő nevelje a gyereket, takarítson...Ti mit gondoltok erről?
2015. febr. 23. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ez nyilván a helyzettől függ.

Ha az apának napi 12 órát kell dolgoznia ahhoz, hogy eltartsa a családot, és emellett mondjuk utazgat is a munkahelyére még napi 1-1 órát, plusz mondjuk hazafele jövet bevásárol, intézi a ház körüli teendőket... Akkor alapvetően tartom, hogy a házimunkát meg az otthon lévő nő intézze el, és a gyereket is lássa el.

Ha erről nincs szó, akkor nem értem, miért ne lehetne minden feladatot - a gyerek és a ház körülieket is beleértve - megosztani.

29/N

2015. febr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a házimunkát én végzem, mivel én kevesebbet dolgozom egy kicsit. Én otthon elintézem, amit kell, ő meg ha van valami mászkálós, ügyintézős feladat, akkor azt. Szóval megosztjuk. Nekem a házimunka jobban fekszi, meg én úgy szeretem, ahogy én csinálom meg. Neki meg jobban tetszik az intézkedés.

Gyereknevelés közös. Szerintem nem lehet kizárólag a nő feladata. Akkor mitől lenne apa az apa? Vagy mitől lennék egy család? Nem gyerek és én vagyunk, és külön az apa, hanem hárman együtt.

Nekem az nem tetszik, ha egy férfi hozzá se nyúl a gyerekhez, amíg az nem tud járni, beszélni. A férfiak is egy csomó mindent meg tudnak csinálni (szoptatáson kívül). És szerintem az a jó, ha egy férfi igényli is. Pl. az én férjem imádott fürdetni.

2015. febr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nalunk a hazimunka problemas volt mikor mar nehezen mozogtam terhesen. Tisztasag es rendmanias vagyok es a ferjem ugyan ha megkertem valamire mindig megcsinalta,volt, hogy keres nelkul is, aztan rajtottem, hogy nem lat dolgokat, amiket en, szoval, hogy ne kattanjak be es magamra es a gyerekre is legyen idom, segitseget kertem. A gyereknevelesben ugyanugy kiveszi a reszet mint en, o is a szuloje. Van ferfi(es no is) aki ugy fogja fel, ahogy irod, apam is ilyen. El is valtak a szuleim. A Te ferjed ilyen, kerdezo?
2015. febr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"A férfiak is egy csomó mindent meg tudnak csinálni (szoptatáson kívül)."


Ha előre lefejed, akkor az is megoldható. Én például szívesen etetném a gyerekem. Később meg közösen ki lehet mázolni a házat répafőzelékkel, had örüljön anyu. :-D

2015. febr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

En elvarom hogy besegitsen kb fele-fele arányban a gyerek koruli dolgokban. A hazimunkat nyilvan inkabb en csinalom mert en vagyok itthon. Be szokott segiteni magatol, neha mar en mondom, hogy maradjon a feneken, inkabb pihenjen :D

Viszont a gyerekek idegőrlőek, tobbemberesek, neki tobb turelme van hozzajuk mint nekem. Neha mar kikeszulok es mondom, hogy most csak o foglalkozzon veluk mert en elfaradtam nagyon.

Szerintem a gyerek koruli teendokbol igenis vegye ki a reszet 12 ora munka utan is, o is reszt vett a "csinalasban"... Es igen nagyon faraszto, hogy ejjel orankent felsirnak, hogy napkozben csak azert sem azt csinaljak amit mondok stb.

2015. febr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!