Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális hogy jobban elfáradok...

Normális hogy jobban elfáradok ha itt vannak férjem szülei?

Figyelt kérdés
Férjemet műtötték. Van 2 gyerekünk plusz kismama vagyok. Lebeszélzem anyukámmal h hétvégére elviszi egyik kisfiúnkat. Férjem apukaja jött elvinni meg hozni kórházból férjemet, majd mondta h itt marad. Megbeszélte férjemmel. Én persze magamban már sírtam mert így nem mertem lepasszolni az unokat másik nagyszülőnek(multkor is megsértődött). De így kipurcantam. Többet kellett pakolnom. 2 gyerekkel foglalkoznom. Apósom simán lefekszik kanapéra és nyomkodjuk a telefont de akkor miért jön el? Elvárja h én szedjek neki enni. Ma már felállás asztaltól éves után és otthagytam. Nekem ez nem segítség. Kértem h vigyen el reggel óvodába autóval. Nem vitt el. Kipurcantam mert reggel szédülök terhesen. Mindig ferjem szokta vinni kisfiúnkat. Nem érzem ezt segítségnek. Játszótérre is egyedül mentem gyerekekkel busszal mert ő borozgatott. Ez így rendben van szerintetek? Nem kértem amugy h jöjjön el. Direkt anyukámmal lebeszéltem mindent
2022. máj. 29. 20:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Hat jo hulye vagy ha a sajat hazadban ezt elturod.

"Elvárja h én szedjek neki enni"


Tenyleg megcsinalod neki? Tenyleg? Akkor meg mit akarsz?

2022. máj. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Alapvetően én megteszek mindent amugy csak 6 hós terhes vagyok és fáj mindenem meg nehezen viselem fizikailag. Tehát nem teher a gyereknevelés csak most babavárás alatt még rá is tett apósom úgy érzem;( pl az ágyat nem tudom eltenni nehéz felemelnem. Ő meg várta h eltegyem én. Délben kénytelen volt összerakni mert már cikinek érezte szerintem h elő van minden. De ne hogy már még ezt is nekem kelljen nagy hassal
2022. máj. 29. 20:49
 3/18 A kérdező kommentje:
Pont h nem szedtem neki. Felálltam asztaltól és ott hagytam amikor megszólalt h jó lenne még pörköltet enni. Ezek után ferjem ment oda adni neki
2022. máj. 29. 20:50
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Figyelj, ez így egyértelmű hogy nem normális, de sajnos ez nem az a téma, amiben bármit is tudnánk segiteni azon kívül, hogy azt mondjuk, hogy beszéljétek meg. A kérdésed inkább egy panaszkodás, ezt lásd be. Te is tudod, hogy ezt az érintettekkel kell megbeszélned, nincs más megoldás.
2022. máj. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
83%
Én megértelek,hogy nem akarsz szólni, konfliktusba kerülni a férjed apukájával. Viszont esetleg beszélj a férjeddel ,hogy legyen szíves szólni az apjának, hogy ha már ott van segítsen neked amiben tud.
2022. máj. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Próbálom férjemmel;( mondtam h kipurcantam. Annyit mondott h sajnos tudom ;( de ö soha nem szól szüleinek semmit. Egy rossz szót se! Nem tudom ő h lett ilyen segítőkész. Néha ezen agyalok
2022. máj. 29. 20:56
 7/18 anonim ***** válasza:
97%

Apósod a nyakatokra ment koloncnak. Jelezni kell neki, hogy neked konkrét segítségre van szükséged a gyerekek körül és a háztartásban. Nem tudsz vendéget ellátni. Hívd anyukádat, hogy segítsen, ti teszitek a dolgozokat, de nem értek rá kiszolgálni.

És nyugodtan mondani kell neki, hogy Papa, tessék összerakni az ágyat, én nem emelhetek. El kéne vinni a kicsit oviba, hogy ezt meg azt elintézzem. Nyisd ki a szádat, kedvesen, de határozottan.

Ne legyél nyámnyila. A férfiak tobbsége magától nem tudja kitalálni, hogy miben kell segíteni. Meg kell nekik mondani: segítenél ebben? Most el kéne vinni Pistikét a játszótérre, addig nekem ezt kell intéznem, vagy egy órát tudok pihenni, stb.

Mondd meg neki, hogy mit igényelsz. Mindig azt, amit éppen kell. Ő nem fogja kitalálni.

2022. máj. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Normális. Ha nem is ilyen lenne, akkor is fárasztó kerülgetni, de most nem segítséget kaptál, hanem csak még több terhet.

Miért nem szólsz a férjednek, hogy küldje haza?

2022. máj. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Először kértem vigye ő el oviba. Azt mondta nem is tudja hol az óvoda. De utana mondta h ő a gyerekülest nem tudja átrakni így nem tudja elvinni sehogysem..;(látszott h nem akarja elvinni. Legalábbis ezt éreztem. Nem tudom miért jött ide hétvégére. Másnap jött anyukája is, ö segitett kicsit azért de amíg én elvittem őket játszótérre ők sétáltak. Pedig mondtam veszek nekik is jegyet buszra
2022. máj. 29. 21:12
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
" Elvárja h én szedjek neki enni" Elvárja, vagy udvariatlanságnak gondolja ha engedély nélkül vesz a kajából? Mindkettővel találkoztam mát idősnél. Mondjuk aki ki akarta szolgáltatni magát, az mind férfi volt, aki meg nem akart engedély nélkül venni az ételből, mind nő.
2022. máj. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!