Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Normális, hogy elfáradok, kb...

Normális, hogy elfáradok, kb megfájdul a fejem egy 10-20 perces angol videó után?

Figyelt kérdés
Autodidakta módon tanultam meg angolul úgy, ahogy most tudok, az iskola szinte semmit nem segített soha, max 1-2 dolog tisztázását. 19 éves srác vagyok, szinte teljesen megértem a videókat amiket nézek, viszont nagyon idiótán érzem magam. Miután megnézek egy 10-20 perces videót vagy elolvasok egy cikket angolul, rendesen elfáradok benne és szinte belefájdul a fejem. Ez normális? Nem fordítom magamnak szóról-szóra, tehát nem fordítást csinálok, egyszerűen megnézem és értelmezem, viszont nem vagyok teljesen biztos magamban, szóval beszélni nem tudok 1000%-osan folyékonyan és sokszor rosszul is alkotom a mondatokat, gondolom főként azért mert mióta rendesen értem a videókat azóta pont amiatt nem nézem őket sokat, mert fárasztónak érzem. :DD Volt valaki így rajtam kívül?

2019. máj. 29. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Mikor nagyjából már beszéltem angolul én is így voltam vele. Még nehezen ment a mondatok formálása, nagyon kellett koncentrálnom, hogy értsem a videókat, nekem is megfájdult a fejem és elfáradtam. Szerintem normális, nagyon nehéz egy másik nyelven gondolkozni, most úgyanígy érzek a némettel kapcsolatban. De remélem megnyugat az, hogy ha gyakorolsz, és csakazértis nézel videókat, esetleg filmeket, akkor egy idő után nem lesz fárasztó, sőt, teljesen természetes lesz akár napokon keresztül is csak angolul hallgatni dolgokat. :)
2019. jún. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azóta már kérdeztem az angoltanáromat is, ő is megnyugtatott, hogy ez teljesen normális. :D
2019. jún. 12. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!