Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit csinálnátok ebben a...

Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben? Anyós kérdés.

Figyelt kérdés
Ismerkedek egy hölggyel. Kb. 2 hónapja ismerjük egymást. A szüleivel még nem találkoztam, ő sem az én szüleimmel. A múltkor beszélgettünk és említette, hogy beszélt rólam otthon és az édesanyja rögtön megörült, hogy majd lesz, aki segít a ház körül. Megyek kapálni, ásni, veteményezni, stb., munka után. Elég sokat dolgozom és megmondom, hogy a maradék szabadidőmet szeretném a párommal tölteni és nekem is vannak fusi melóim. Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben?
2013. nov. 28. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

hát héha-héha segítenék nekik egy kicsit már csak a látszat kedvéért

de a többit lemondanám a fusira vagy már megszervezett programra hivatkozva

a csajnak meg előadnám h mennyire szeretek CSAK vele lenni :-)

2013. nov. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit.

Kár aggódni azon ami meg sem történt még. Lehet ez csak egy beugratós kérdés volt.

Azt mondtad még csak ismerkedtek tehát még nincs semmi sem, ne rágódj rajta még bármi lehet addig.

2013. nov. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idő után szerintem még nem kell ezzel a kérdéssel foglalkozni. Fura, hogy már ilyeneket tervez vagy terveznek. Még a hölgyet is alig ismered. Nem kell segítened az anyukájának. Majd ha tényleg komolyan, hosszútávon egy pár lesztek, akkor alkalmanként segíthetsz, de ne azért kelljen neki egy férfi, hogy elvégezze valaki a munkát az anyukája kertjében.
2013. nov. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Nekem fura, hogy még nem ismernek, de nem annak örül a párod anyukája, hogy de jó a kislányom talált valakit akivel boldog, hanem annak, hogy de jó, majd jön a srác segyteni.


Másrészt az is fura, hogy már előre lemondod, holott azt se tudod, hogy mire kérnének...


Szerintem ha csak egy-egy alkalommal kérik és nem elvárják a segítséged, az úgy okés. Ha ez rendszeres és folyamatos lenne, akkor én is hivatkoznék másra, de alkalmanként szívesen segítenék.

2013. nov. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az édesanyja mondta, hogy ásni, kapálni, veteményezni, állatozni, stb. Nem mondtam, hogy egyáltalán nem segítek, de ésszel. A lány tudja, hogy fusizok és elég sok a melóm is. Furcsállom, hogy az anyukája már előre "dörzsöli a tenyerét".
2013. nov. 28. 10:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Elképzelhető hogy sok náluk a ház körüli munka és vannak emberek, akik családtagtól elvárják a segítséget, de szerintem nem a te feladatod ezt ellátni. Egyelőre még csak az ismerkedés fázisában vagytok, szóval ne gondolkodj előre. Lásd meg milyenek, ismerkedjetek össze, aztán ha jól alakul a kapcsolatod majd idővel kialakulnak a közös szokások is, hogy ki-kinek mennyit és mit segít. Szerintem legyen meg az egyensúly, amennyit ők segítenek és foglalkoznak veletek, annyit ti is megtehettek anyóséknak és akkor nem lesz rossz szájíze senkinek. Ha meg anyósnak mégis lesz, az legyen már az ő baja...
2013. nov. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy feszélyez az ilyesféle "érdekes" előre tervezés de a helyedben nem aggódnék ennyire előre. Azért elég érdekes reakció a kedves mamától :) remélem ha egyszer mégis találkoztok nem egy lapátot fog azonnal a kezedbe nyomni :D ha van más dolgod akkor úgy is azt csinálod és szerintem az ember a kevés szabadidejét úgy ossz be ahogy akarja!

Én egy másik szemszögből éltem meg ilyen dolgot. A szüleim elvárják(ták), hogy mindenki dolgozzon a házuk körül ha éppen valami eszükbe jut. Ebbe benne van földmunka, fűnyírás, ház vagy kerítés építés, felújítás. Anno míg velük éltem a legtöbb hétvégém csak erről szólt és rohadtul untam. Aztán lett egy sógorom akit szintén beakartak fogni csak ő nem hagyta magát hanem midig lelépett valami nagyon gagyi kamu indokkal. Elérte, hogy nem kell segítenie de nem is szeretik miatta.

2013. nov. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztos hogy rosszindulatú volt az anyuka felszólalása? Mert tudod sokan mondták régen is hogy de jó ha lányod születik mert lesz aki vigyáz rád öreg korodban. Ez nem azt jelenti hogy már 40 évesen vigyáztatni akarnak magukra. Talán csak arra célzott, hogy jól jönne egy férfi kéz a háznál. :) De ezt majd úgyis akkor tudod meg, ha odamész és megismered. :)
2013. dec. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!