Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Honnan kapom meg anyósom...

Honnan kapom meg anyósom halotti anyakönyvi kivonatát?

Figyelt kérdés
Röviden: Férjem lakásán anyósom holtig tartó haszonélvezete van. Férjem sajnos pár éve elhunyt, a lakását örököltem utána egyedül én, természetesen anyósom haszonélvezetével. Sajnos szülői örökségként anyósom megkapta a lakáson kívüli ingatlanok, és ingóságok felét is, amiért mi ketten a férjemmel gürcöltünk 25 évig. Akkor nagyon elmérgesedett a viszony közöttünk, nem is tartottuk a kapcsolatot, ezt ő akarta így. Most megtudtam hogy meghalt. Mivel senkije nem volt már, azt hiszem az unokatestvére, aki egyben az örököse is lett, intéz mindent, aki Pesten él, és akit nem is ismerek. A lakásról a haszonélvezetet töröltetni szeretném, amihez kellene a halotti anyakönyvi kivonata. Nem tudom ilyen esetben honnan kérhetem? Anyósom soha nem ápolt jó viszonyt a fiával, vagyis a férjemmel sem, sajnos az ital, a kapzsiság, az embergyűlölet mindig is jelen volt az életében.
2022. jún. 1. 14:40
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
15%

Honnan gondolod hogy az unokatestvére örökölt mindent?


Egyébként neked sehol nem fognak halottit adni, mindenképpen kell keresned egy ügyvédet aki hagyatéki ügyekben jártas.


Ő fogja tudni intézni az össze ügyedet mivel ezek mind súlyos jogi kérdések.

2022. jún. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
97%
Halotti anyakönyvi kivonatot az anyakönyvvezetőnél lehet kérni, sajnos azt nem tudom, hogy el kell-e menni hozzá a területileg illetékeshez, vagy bármelyik jó. Szerintem hívd fel a hozzád legközelebbi önkormányzat anyakönyvvezetőjét, ő tudni fogja.
2022. jún. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
17%
Anyósának a halotti anyakönyvi kivonatát neki nem fogják kiadni.
2022. jún. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
32%

a haszonélvezet nem öröklődik!!!


ha csak haszonélvezet volt az általad örökölt házon, akkor az a halálával megszűnt

2022. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Megszűnik, de töröltetni kell.
2022. jún. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
#4 ezt a kérdező is tudja, ennek igazolásához kellene neki a halotti anyakönyvi kivonat, amivel el tud járni.
2022. jún. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
15%
OK, hogy töröltetni kell - de az csak akkor válik sürgőssé, ha el akarná adni az ingatlant. Erről nem volt szó a kérdésben.
2022. jún. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
88%
2022. jún. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
97%

Halotti anyakönyvi kivonat a hozzátartozónak vagy (bírósági, földhivatali, hagyatéki eljárásban) annak állítható ki, akinek jogos érdeke fûzôdik a haláleset tényének igazolásához.

Kiadják a kérdezőnek is.

2022. jún. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Kedves 4 válaszoló: holtig tartó haszonélvezete volt a kis lakásunkon, ami most a halálával megszűnt, azt nem örökölte senki. A földhivatalban a törléshez kérik a halotti anyakönyvi kivonatot. Azt hogy az egyetlen élő rokona az unokatestvére örökölt, onnan tudom, hogy törvényes végrendelettel hagyta rá a vagyonát, pár éve meg is mutatta a végrendeletét.
2022. jún. 1. 15:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!