Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ebben a helyzetben illene...

Ebben a helyzetben illene segíteni neki?

Figyelt kérdés
Az a szituáció, hogy jelenleg anyós (jelölt) házába kényszerültem, mert vidékre költözés miatt folyamatban van a lakásom eladása, ahol már ugye nem lakom, így párom anyjánál vagyunk átmenetileg. Rezsit megosztjuk, saját kajámat állom. Javarészt ki sem mozdulok párom szobájából. Illene takarítanom a házat, a kertet művelnem?
2022. júl. 3. 02:19
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem jó lenne besegíteni, mert ezektől függetlenül úgy hat a dolog, hogy " kész pcsa meleg szoba"


Miért is lenne baj ha besegítesz? Otthon is megkell majd tenned ezeket.

2022. júl. 3. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Értem, hogy otthon meg kell tennem, de az a sajátom. Magam után nyilván rendet hagyok, pl nem hagyok mosatlan edényeket, nyilván. De olyan helyiségeket is nekem kéne takarítani ahol kb nem is vagyok? Nem kötelkedni meg picsogni akarok, csak érdekel a közvélekedés.
2022. júl. 3. 02:57
 3/39 anonim ***** válasza:
89%

Ettől függetlenül is illene. Fürdőt, wct használod, koszt beviszed.


Szerintem csak úgy alap dolog ha már befogadtak, mert ugye az sem lenne kötelező. Mehettetek volna albérletbe ahol 5* ennyit kellene fizetni. Megegyezés nélkül is tök alap dolog lenne beleadni a rezsibe szóval ez nem nagy kérés felétek.

2022. júl. 3. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván a padlást, pincét nem kell takarítani, ha még életedben nem láttad, sőt anyósék hálóját is kihagyhatod. Én leszarnám a közvélekedést, de ha komolyan gondolom a kapcsolatot, akkor nem zárkóznék be a szobába, és nem esne le a gyűrű az ujjamról segíteni, akkor sem, ha kapálni kell.

Mi a problémád?

2022. júl. 3. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
97%
Igen. Kérdezd meg, hogy hol tudnád magadat hasznossá tenni.
2022. júl. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
93%
Egészen jóba akarsz lenni a párod családjávál, ha egész nap ülsz bezárkózva a szobába...
2022. júl. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
63%
Eleve sohasem költöznék még átmenetileg sem anyósomhoz.
2022. júl. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
95%

Igen. Ha már a nyakára költözhettél az a minimum. Gondolod neki olyan jó hogy egy kvázi idegent kell kerülgetnie, aki használja az ő konyháját, fürdőjét és wcjét?


Ha nálam is ilyen lusta lennél, tuti nem szívesen látnálak a gyerekem oldalán.

2022. júl. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem már az is gáz, hogy ez a kérdés felmerült benned.

Olyan, mint a munkahelyi mikró nálunk.

Hárman használjuk, ahányszor jövök, mindig van mit kitörölni belőle.

Nem kell mérhetetlen piszokra gondolni, csak pont annyi,amennyire még azt mondod, hogy majd megcsinálom.

Aztán valahogy mindig úgy alakul, hogy én takarítom.

Nem esik le a gyűrű az ujjamról, csak egészen fura dolognak tartom, hogy háziasszonyok vagyunk mindhárman és a két másik embernek teljesen természetes, hogy úgy jön be utánam dolgozni, hogy patika állapotban van a közös használatú mikró, hűtőszekrény vagy éppen a mosogató.

Kettő perces dolog megcsinálni, még csak nem is zavar annyira, hogy érdemes lenne munkahelyi konfliktust generálni belőle.

De azért magamban elkönyveltem mindkettőt igénytelennek.

2022. júl. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
80%

Nem a bátyám nője vagy?

Alig várjuk, hogy elhúzz.

Persze, hogy illene, ha mást nem, legalább megkérdezni, hogy tudsz e segíteni.

De egy porszívó vagy felmosó használatához ne kelljen már engedély!

Senki nem azt várja, hogy napszámba kapálj, de magától értetődő, hogy nem aprócska szívesség valakinél ott lakni.

És neked az a kérdésed, hogy, cserébe elégséges e a lehető legkevesebb, amit megtehetsz?

Igen az.

Arra, hogy ne lássunk szívesen, mint leendő családtag.

2022. júl. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!