Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósnak/apósnak illene ebben...

Anyósnak/apósnak illene ebben a helyzetben ajándékot vennem?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk rosszban, inkább csak laza a kapcsolat. Személy szerint nem annyira kedvelem őket, mert bár velem normálisak, a fiúkkal sok szemben sok olyan dolgot elkövettek, amivel nem vívták ki a rokonszenvemet. Erről ők természetesen nem tudnak, mert igyekszem barátságos lenni velük.


A másik, hogy néhány napja volt az esküvőnk. Előtte több év alatt talán 5-6 alkalommal találkoztam velük, ebbe azt is beleszámoltam, amikor az én szüleim kérték, hogy az esküvő előtt hadd ismerkedjenek meg velük.

Annyira nem vagyok eleresztve, de nem tudom, hogy most az esküvő után már bunkóság lenne, ha nem ajándékoznám meg őket?

Eddig nem volt egyik irányba sem ajándékozás.


2010. nov. 28. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha már esküvőtök is volt, akkor miért nem vesztek közösen ajándékot? (Bár ez nem válasz a kérdésedre.) Én vennék valamit, ami hasznos, pl. a legegyszerűbb ezek az ajándékkosarak (kávé, tea, édesség van benne), és úgy olcsóbb, ha te magad készíted.
2010. nov. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél valamit,de ne nagyon dőlj bele,csak jelképesen.
2010. nov. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha eddig sem volt, akkor ezután sem kell erőltetni. Főleg, hogy nem vagytok túl közeli viszonyba. Szerintem ezt beszéld meg a pároddal, ő ismeri a szüleit, és tudni fogja az esetleges reakciókat.
2010. nov. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nem mentek hozzájuk és ők sem jönnek hozzátok vendégségbe, akkor szerintem nem kell.

Hozzánk karácsonykor anyósomék szoktak jönni (bár mi napi szinten találkozunk), mégis csak apróságot adunk egymásnak.

Pl. karácsonyi csomis raffaelló, kozmetikai csomag, apósomnak is ugyanez csak csoki helyett egy pezsi. Ennyi.

Ők is csak a lányunknak vesznek. Nekünk max. egy bon-bon és egy pia a férjemnek.


Ha eddig sem ajándékoztatok, akkor most sem kell csak azért mert volt esküvő. Amihez gratulálok! :)

2010. nov. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha találkoztok karácsonykor, akkor adjatok közösen valamilyen jelképes ajándékot.

Elméletileg a karácsony a szeretet ünnepe, ilyenkor félre kell tenni az ellenszenvet.

A család az család. És a párod számára biztosan fontosak a szülei még ha nem is támogatják őt úgy ahogy elvárná.


De nem kell nagy ajándék.

Ha meg nem találkoztok akkor a minimum a képeslap.

2010. nov. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A jelképes, gesztus értékű ajándékkal nincs gondom. De igazi ajándékot csak a szüleimnek, a férjemnek és az ő lányának szántam (a szerzett rokonságon túl is jóban vagyok vele, de tőle nem várok ajándékot, mert nincs még saját keresete).


Viszont a felsorolt 4 személyen kívül másnak nem szeretnék komolyabb értékű ajándékot venni.


Azt se vettem jó néven, hogy az esküvő előtt az én szüleim felajánlották a tegeződést a férjemnek, az ő szülei nekem viszont nem. Természetesen szívük joga, nem is szólok érte, de gesztus szinten ennek is jelentőségét érzem.

2010. nov. 28. 21:46
 7/10 anonim ***** válasza:

A tegeződés miatt ne sértődj meg, az csak újabban divat. Nem mindenki divatol.


Amúgy én nem értem, házasok vagytok és külön vesztek ajándékot? Mi még csak együtt jártunk, de már akkor is mindig úgy volt, és ezt TŐLÜNK kapjátok.

2010. nov. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kicsit bonyolult a helyzet :)

Voltak szünetek a "járásban", ebből néhányba beleesett a karácsony, tehát ez lesz a második "közös" karácsonyunk. Az előzőnél meg ő a lányával volt, én meg 200 km-el arrébb a szüleimmel. Mire ő is végigjárta a rokonság maradékát, elfogytak a karácsonyi napok, így 24-26-ig nem is tartózkodtunk egy helyen.

De pl tavaly és idén is anyámnak már vett ajándékot a születésnapjára (ősszel van), apám sajnos kimaradt, mert pechjére karácsonyi születésű.

Mindegy, bonyolult történet :)

2010. nov. 29. 05:58
 9/10 anonim ***** válasza:

20:57-es vagyok.

A tegeződésről csak annyit szeretnék mondani, hogy az eljegyzésünk napján anyu és apu 57 és 52 évesen pertut ittak a párommal. Anyósomék 47 és 48 évesen velem nem.

Rá 1 évre volt az esküvőnk , még akkor sem, hanem utána karácsonykor történt meg.

Nekem is rossz volt, hogy a miközben a párom már rég tegezi a szüleimet, addig én még mindig nénizem és bácsizom az övéit (ez abból adódott, hogy gyerek korom óta ismerem őket).

2010. nov. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Volt már olyan, hogy én a saját családommal karácsonyoztam, és ő is a sajátjával, de az ajándékot akkor is úgy adtuk oda, hogy tőlünk. De te tudod.
2010. nov. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!