Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nagy probelma hogy...

Miért nagy probelma hogy költözünk?

Figyelt kérdés

Itt lakunk anyósoméknál. A fia, (aki a férjem már) a közös gyerekünk és én. Mi újítjuk a házunk. Valószínű jövőre tudunk is költözni. De pár napja pozitív lett a terhességi tesztem. Ezért úgy döntöttünk a férjemmel hogy ideje lenne menni albérletbe. De az anyósomnak ez nem tetszik. 25 évesek vagyunk. Ez lenne a normális hogy mindenki külön lakik. Amúgy is romokban az anyosommal való kapcsolatom. Nyilván így nem lenne minden nap vele az unoka meg a következő sem és ez a baja (nyilván nem én). De ez szerintem akkor sem normális dolog. Elvégre nem költözünk olyan messzire. Az albérlet amit nézünk az is itt van helyben, az ő munkahelyétől 2 perc gyalog. De még ő van fellázadva hogy megyünk. Miért? Nem tudok erre mit mondani... ilyenkor támad hogy nem tudnék elvezetni egy háztartást. (Egyébként mosok főzök takarítok gyerek mellett.. ) meg pár napja volt egy olyan megjegyzése hogy "télen költözünk hozzátok vagy gyertek vissza mert a fűtés drága lesz minek 2 nagy házat fűteni " (melyik ház faggyon sz.rrá telenként.?)

Többször felvetettük már idő közben hogy megyünk albérletbe akkor jön az hogy elkezd sírni és a férjem megsajnálja.. vagy pedig a mártirkodás hogy "engem nem szeret senki mindenki itt akar hagyni" (családból volt egy pár ember aki letaposott miatta, hogy értsétek) de így hogy úton a kistesó így a férjemmel határozottan eldöntöttük hogy kész ennyi volt. Menni kell hisz így kicsi nekünk ez a ház . Na meg minek lakjunk anyuka nyakán.. de valami komoly lelki problémája lehet hogy szó szerint tiltja ezt . Bár már nem érdekli a férjemet sem és szerintem már o is belatja hogy az eddigi reakciói anyósnak nem volt épp jogos. És ilyenkor jön az hogy q hátam mögött mindennek elhord a családba (nagy a család a férjem részéről) és semmi olyat nem mond amit ő tesz vagy csinal amiért kedve sincs itt lenni az embernek csak rám mutogat ujjal "elvitte a fiam meg az onokám ez a r.hadék " szóhoz sem jutok néha..


2022. júl. 19. 14:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
67%

"Ez lenne a normális hogy mindenki külön lakik."


És ez eddig nem jutott az eszetekbe? 😃

2022. júl. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Katona Dius ***** válasza:
89%
Mondani kéne neki hogx ő meg a férjét vette el az anyjától. Mekkora egy ribi volt ő is a maga idejében.
2022. júl. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
87%
Jó hát ez a tipikus anyós. A fia az egyetlen férfi már csak az életében, te meg a rohadék, aki ezt elveszed tőle. Remélem a férjed látja ezt, és helyesen dönt. Természetesen maradjatok vele kedvesek, látogassátok sűrűn, hívjátok át amikor úgy gondoljátok, ne hagyjátok magára, mert az se jó. Ha belegondolunk az ilyen anyák helyzetébe, biztos rossz érzés lehet nekik, amit átélnek, persze a reakciójuk túlzás, de hát ez van.
2022. júl. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

1# ha elolvastad volna a kérdést nem írnál ilyet na de mindegy


2# jogos :D


3# nyilván nekem sem lesz jó ha a gyerekem majd közli menni szeretne de ez az élet rendje. Fáj de nem láncolhatom magamhoz. Főleg ha már családot alapított.

2022. júl. 19. 14:42
 5/32 anonim ***** válasza:
62%
Vagy nektek lesz jó vagy másoknak... de mindkettő nem emgy együtt.
2022. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem
2022. júl. 19. 14:48
 7/32 anonim ***** válasza:
88%
Hát ha költöztök anyósodnak nem lesz jó, ha amradnátok nektek nem lenne, erre írtam úgy overall példaként hogy ez egy oylan helyzet, ahol nincs arany középút.
2022. júl. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Értem értem. Így igaz . De mindig is önzetlen voltam vele szembe... úgyhogy ennyi járna hogy ne kelljen úgy elmenni innen hogy lelkiismeret furdalast okoz
2022. júl. 19. 14:55
 9/32 anonim ***** válasza:
85%

Ott pattan el nalam valami, mikor irtad hogy sirni kezd es lehord mindennek masoknak.


Anyam ugyanez. Sir, hisztizik, zsarol lelkileg, hogy en nem szeretem ot, hagynam meghalni... valami lelki baja lehet, mert ez nem normalis. Utana elhord mindennek es masokat ellenem hangol.


Akkor is el kell koltozni.

2022. júl. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
48%
Most komolyan, képes lennél most albérletre szórni a pénzt, amikor lakást újítatok fel és jön a következő gyerek??? Inkább ebből a pénzből igyekezzetek befejezni a sajátot.
2022. júl. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!