Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért mondta ezt anyósom?

Miért mondta ezt anyósom?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő:

Családi összejövetelen eljött a csoportkép készítés ideje. Én nem szerettem volna fényképezkedni, férjem sem, ennek hangot is adtunk, hogy köszi, mi most ezt kihagynánk. Anyósom jön oda nyaggatni, hogy na gyere már fotózkodni, ne maradj ki. Mondtam neki, nem, nem szeretnék. Na és itt jön, amit nem tudtam hova tenni. Azt mondja nekem, hogy "De legalább a Zolikát (férjem, anyósom fia) hagyjam már, had jöjjön fényképezkedni, ha akar!"

Nagyon megdöbbentett ez a mondat... miért feltételezte, hogy én nem hagyom a fiát fényképezkedni? Erre féjrem persze mondta neki, hogy anyu hát én magamtól nem akarok, nem kényszerítenek, hogy márpedig ne fotózkodjak. Rosszul esett, hogy ilyet a fejemhez vágott, nem értettem mit gondol, hogy én lekötözöm a fiát?


2022. júl. 20. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Az anyósok (főleg a férj felől) mind dilisek, jegyezd meg.
2022. júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Szoktak ilyet. Ha a gyerekük valamiben nem úgy gondolkozik, mint amire számítanak tőle, akkor azt feltételezik, hogy a másik beszélte tele a fejét, vagy a másik után megy, őt utánozza. Többnyire azok feltételeznek ilyen gyerekes viselkedést a felnőtt gyereküktől, akik gyereknek is nézik. Anyósod nem szokta meg, hogy a fiának vannak saját gondolatai.
2022. júl. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Még szerencse, hogy mindannyian jól ismerjük anyósodat, így ismerjük az indítékot is. De nem mondjuk meg neked juszt se!


Most komolyan: nem inkább őt kéne megkérdezni a gyakori népe helyett?

2022. júl. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Egyèbként mi bajotok a családi fotózással? Kövérek vagytok hogy nem szereted ha fotóznak? Vagy mi az a nagy gond hogy nem tudtál közéjük állni 2 percre?
2022. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem szeretek fotózkodni. Meg tudtam, hogy a facebook-ra készül a fotó. Bár azt hiszem, a kérdésem szempontjából oly mindegy, hogy dagadt vagy ronda vagyok-e, egyébként igen, mármint szerintem dagadt is vagyok meg ronda is, de nem ez az oka annak, hogy nem szeretek fotózkodni :D Amikor vékony voltam és szépségességesség, akkor is utáltam :D
2022. júl. 20. 13:35
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom mielőtt veled összejött a férjed, hajlandó volt fotókon szerepelni, ezért gondolja, hogy most miattad nem.

Én sem szeretek amúgy, de kb egy perc az egész. Nálunk az idősebbek nagy becsben tartják az ilyen fotókat, büszkélkednek a tágabb családnak vele, meg szeretik nézegetni. Tudom, hogy sokan nem szeretik a külsejüket, de az fotó nélkül is ugyanolyan, max az illető kevésbé szembesül vele.

2022. júl. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Most komolyan: nem inkább őt kéne megkérdezni a gyakori népe helyett?"


Nem akarok konfliktust ebből, meg valószínűleg el is sírnám magam a kérdés közben, mert eléggé a lelkemre vettem, ráadásul elég érzékeny is vagyok, szóval nem menne. Kíváncsi voltam a gyakori népe mit gondol. Elnézést ha ezzel megsértettelek, mindenesetre köszi a "hasznos" választ :D

2022. júl. 20. 13:38
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

Bocs, közben írtad, hogy Facebookra, úgy más a helyzet. Úgy én sem akarnám.

De a válaszom továbbra is ugyanaz; valószínű azóta gondolja ezt így a férjed, hogy veled van. Ezért téged hibáztat az anyós.

#6 voltam

2022. júl. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#6

Nem tudom, hogy régen hogyan állt a fotózkodáshoz a férjem.

Nálunk, mint mondtam, ez sajnos a facebooknak készült, pont nem az idős rokonok nézegetik :/

2022. júl. 20. 13:39
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Ez tipikusan olyan fénykép, amin mindegy, hogy ti szarul néztek ki, a lényeg az, hogy az anyós jól nézzen ki rajta. Erre való a Facebook ma.
2022. júl. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!