Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ma érkezik anyósom látogatóba....

Ma érkezik anyósom látogatóba. Nem tudom hány napra, mert azt nem mondta meg. Most görcsben van a gyomrom, nem tudom, hogy fogom elviselni. Minden hajam szála égnek áll tőle. Adnátok tippeket, hogy tegyem elviselhetővé ezt az időszakot?

Figyelt kérdés
2012. dec. 27. 16:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Először is, nem írtad, miért ennyire stesszes, ha jön anyósod? Az első dolog az lett volna, hogy megkérdezem: anyuka hány napig gondolja, hogy itt marad? Férjeddel szervezzetek esténként közös programot, akkor unokázhat a nagyi.
2012. dec. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem tőle, és nem tudta megmondani meddig marad. Gyerekkel nincs semmilyen kapcsolata, nem bízhatom rá. Hogy miért ennyire stresszes?! Hosszú lenne elsorolni...de egy asztalhoz sem szívesen ülök vele, mert úgy eszik, mint egy di.sznó. Elmegy az étvágyam. Csak nem szólhatok rá..., de ez csak egy apróság.
2012. dec. 27. 16:46
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Én úgy szoktam átvészelni ezt az időszakot, hogy apró tűket szúrkálok bele (persze képletesen :D).


Anyósom állandóan elégedetlenkedik, ellenem hergeli a párom, a családot...

Persze velem szemben megy a jópofi.


Tudom hogy iszonyatosan irigy fajta, így olyankor még jobban kitakarítok mint szoktam, hadd csillogjon az a lakás.

Mindenből a legszebbet, legjobbat veszem elő.

Jobban főzök mint ő, ilyenkor direkt azt főzök amivel ő várja mindig a páromat - húslevest, rántotthúst még több, és finomabb körettel.


Ilyenkor általában magába fordul a sárga irigységtől, de mivel a jópofi-művek ekkor is működik, egészen kulturáltan el lehet lenni mellette.

2012. dec. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd őszinte részvétem! Tippek, zárcsere, elköltözés, telefonszámcsere...
2012. dec. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

megkérdezed mikor érkezik: meddig marad mama?

"hát, amíg szívesen láttok"

"Ó, hát egy kávét sem iszik meg?"

2012. dec. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hajtogasd magadban azt, hogy "Nem foglalkozom lényegtelen dolgokkal!" és ennyi. Nem kell foglalkozni vele.
2012. dec. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Most igazából azzal, hogy disznó módon eszik két dolgot tehetsz. Vagy szólsz neki és összevesztek (ha nem intelligens, akkor természetesen megsértődik) vagy nem szólsz neki és elviseled. De ha előre stresszelsz ezen, ugyanakkor az első variáció nem működik, hogy rászólsz (mert nem szólhatsz), akkor ne stresszelj. Nem tudom mi lehet az a disznó módon evés. Teli szájjal beszél? Nincs foga? Fröcsög a nyála? Vagy mi. Férjed mit szól? És ha nem ülnél oda az asztalhoz amíg ő ilyen disznó módon eszik? Ne haragudj, nem kötekedni akarok, nekem is volt 10 évig nagyon rossz anyósom, akivel ráadásul egy házban éltem, de véleményem szerint azért fölösleges izgulni, stresszelni, hogy disznó módon eszik, saját magadnak rontod el ezeket a napokat.
2012. dec. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

Erre az egy problémára nagyon könnyű orvosságot találni :)

Szépen leülteted a családot az asztalhoz, majd kimész a konyhába desszertet csinálni, megmondod nekik hogy csak frissen jó, egyenek nyugodtan.

Így pont lemaradsz a problémás részekről :)

2012. dec. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy az evés csak egy apróság... Anyósomra igazán szó nincs... JElenség. Nem az intelligencia maga az tuti. 7-es! Részvétem! Én nem tudom elképzelni, hogy az anyósommal összeköltözzek egy napra sem. MIért stresszelek? Mert tudom, hogy amint belép az ajtón, elkap az ideg.
2012. dec. 27. 16:58
 10/19 A kérdező kommentje:
8-as! :) Szerintem ezt fogom tenni!:) Nem fogok elülni vele enni. Egyébként kávézik is, azt is elég kellemetlen hallgatni. Nagyon idegesítő. Képtelen szépen enni, inni, Szörcsög, mint a d.nó.
2012. dec. 27. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!