Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek ha a párom szülei...

Mit tegyek ha a párom szülei utálják a szüleimet?

Figyelt kérdés

A két család sajnos elég más beállítottságú, mind politikában, mind hozzáállásban. Mi nagyon laza és optimista család vagyunk, leendő anyósom pedig borzasztó negatív és ítélkező. Ha valaki nem olyan mint ő az már egyből igénytelen/ unalmas/ buta.

Szemembe nem mondja, de visszahallottam másoktól, hogy folyamatosan anyukámat szidja, aki a világ legédesebb, legszelídebb teremtése. Természetesen nekem ez nagyon rosszul esik.

Minden, amit szüleim csinálnak arra pofákat vág, pedig sokkal sikeresebbek, mint ő. De úgy csinál mintha az orvos anyukámnál jobban értene a gyógyításhoz egy érettségivel.

Mit gondoltok? Kell ezzel foglalkozni? Vagy hagyjam figyelmen kívűl, mert ez nem jelenthet problémát a jövőben.

Köszönöm

20/l



2022. júl. 22. 19:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Anyósodnak beteges kisebbségi érzése van, mindenkinél butábbnak érzi magát, ezért nyom le mást, hogy ő kicsit följebb érezze magát. Túlkompenzál. Hazugság az egész élete, semmi önismerete, primitív - ne vitatkozz vele, egy macskának is több az esze, legyél passzív hallgatóság, de csak rövid időre, rád ne gyógyuljon. Sose mondj el neki semmit, semleges, hümmögő módon reagálj a szövegeire.
2022. júl. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Szakítsd meg velük a kapcsolatot
2022. júl. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 metalgyerek1998 válasza:
91%
Én azt mondom hogy ideig darabig tűri az ember, de előbb vagy utóbb ebbe bele fogsz unni és robbanni fogsz rendesen, és ki fogod elég keményen osztani amiért anyudat bántja állandóan, és konkrétan le szólja a családod. És tudod mit mondok neked? Hogy igazad lesz, és jogos lesz mert ugyebár a család az első normális esetben.
2022. júl. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Miért kell nekik egymásról bármit is tudniuk? Mi 15 éve házasok vagyunk, de egyedül az esküvőnkön találkoztak, anyósommal még én sem tartom a kapcsolatot, mert egy kavarógép. Az unokáit le se szarja, anyámat ő is szidta, mert minek szült annyi gyereket (nem kiemelkedően sok, tök átlagos)… a férjem akkor megy, amikor akar, nyilván, de senki másnak nem “kötelező”.
2022. júl. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Kólauborkával ***** válasza:
85%
Szerintem se érdemes velük foglalkozni, nem kötelezö vele találkozni, a párod elmegy hozzá, ha látni szeretné, de feltételezem megérti, ha nem szeretnél jópofizni vele, gondolom a párod ismeri az anyukáját, a család meg család, sokszor szeretjük azt is, aki ha nem családtag lenne már elküldtük volna melegebb éghajlatra…
2022. júl. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Nekik nem kell találkozniuk, max esküvő.
2022. júl. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
A párod feladata, hogy ezt ne engedje meg.
2022. júl. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
Azt gondolom, hogy mindenki a saját szüleit látja jónak. Az emberek meg alapból ítélkezők, csak van aki sunyiban teszi, más meg nyíltan. Te magad is ítélkezel az anyósod fölött (nem alap nélkül ha ilyen kötözködős). A megoldás: nem kell összejárni és kész.
2022. júl. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem a szülőknek kell egymást szeretniük.
2022. júl. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Én azért a párod véleményére is kíváncsi lennék, mert te itt nagyon feketén-fehéren tökéletesnek írod le a saját családodat, az övét meg minden gonosznak (vagy legalábbis anyóst).

Amúgy nem kell összejárni, ha nem jönnek ki, max az esküvőn majd találkoznak, de azt csak kibírja mindenki. Neked sem kötelező eljárnod pofavizitekre, majd elmegy a párod.

2022. júl. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!