Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egyre nehezebben viselem el...

Egyre nehezebben viselem el anyósomat meg apósomat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a baj hogy eddig nagyjából tűrtem a sok szart, próbáltam rájuk hagyni, de már kezdenek olyan dolgok történni amiket nem tudok elviselni. Néha ha már nagyon zavart meg mondtam a magamét, de nem igazán használt soha. A férjem se igazán áll ki mellettem, meg általában akkor történnek ezek ha nincs ott a közelben. Fordított esetben én utólag is számon kérném a szüleimet hogy mégis mit képzelnek, de ő semmit nem csinál.

Két olyan emberről van szó akik az illem semmilyen formáját nem ismerik, anyósom folyamatosan intim, kellemetlen kérdéseket tesz fel, vagy épp undorító dolgokat mond nekem amik egyáltalán nem érdekelnek. Mintha szándékosan akarna megalázni. Mellette mindenbe beleszól a házzal kapcsolatban amit nem rég kezdtünk felújítani. Mindig közli velünk, de főleg velem hogy neki nem tetszik ez, nem tetszik az. Mondtam már neki hogy jó, nekem meg ez tetszik, az ő háza nem, de hálistennek nem vagyunk egyformák. Ez sem használt semmit, ugyanúgy beleszól ha veszünk valamit hogy miért ezt vesszük? Neki a másik szín jobban tetszik. Kit érdekel neki mi tetszik? Nem ő lakik itt, de még csak nem is ő fizeti.

Apósom meg önmagában egy visszataszító ember számomra, az egész kinézetétől kezdve a személyiségéig. Nem bír normálisan viselkedni, állandóan ordítva beszél mindenkivel, volt már hogy megkérdeztem hogy miért kell ordítani folyamatosan? Semmi reakció, csend lett utána ugyanúgy folytatta. Ő is folyamatosan bele akar okoskodni mindenbe, de ész nélkül elég nehéz jó dolgokat mondani. Volt olyan is hogy szó nélkül beleivott a kólámba (dobozosba), meg hogy mentem ki az udvarra teregetni, a saját udvarunkra és azt láttam hogy ott hugyozik.. A saját kertünkben. Akkor köpni-nyelni nem tudtam a meglepődöttségtől, még én éreztem kellemetlenül magam hogy láttam.

Arra gondoltam hogy le kéne ülni és megmondani nekik hogy vagy változtassanak ezeken a dolgokon vagy pedig nem kell találkoznunk mert én nem igazán igénylem ezeket a dolgokat. Nem tudom mennyire lenne belőle családi balhé, a férjem mennyire bukna ki rám. Csak tényleg úgy érzem nem bírom már, az életemet megkeserítik, pedig nem találkozunk sűrűn, de akkor is gyomorideggel megyek el hozzájuk. Mióta megvettük a házat azóta romlik folyamatosan a helyzet. Egyre jobban akarnak beleszólni mindenbe. Tényleg próbálok nem balhézni, de a saját idegrendszerem megy rá erre. Ezek a beszólások-visszaszólások nem nagyon működnek, valami drasztikusabb megoldás kéne. (Főleg mivel nekik ez a természetes, hogy egymással így beszélnek folyamatosan, a férjem meg is jegyezte hogy milyen jól kijövök már velük, mert a kapcsolatunk elején nem nagyon mertem még visszaszólni nekik, de most már igen.) Fogalmam sincs hogy kezdjek bele egy ilyen beszélgetésbe. Már a saját testvérem is kérdezte hogy meddig szeretném ezt eltűrni tőlük? A férjemmel is ezen szoktunk veszekedni csak, egyébként tényleg minden másban jól kijövünk.


2022. júl. 25. 09:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%
Én már csak azt nem értem, ez a két "visszataszító" ember, ahogyan egyiküket te is jellemezted, hogyan tudott olyan embert fölnevelni, akibe szerelmes lettél és úgy gondoltad, hogy vele szeretnéd leélni az életedet.
2022. júl. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
14%
Kérdezd meg a férjem, ő hogy viseli el a te szüleiket, és úgy. Vagy anyósodék hogy viselnek el téged? Viseld őket te is úgy.
2022. júl. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ezen én is gondolkoztam már sokat hidd el. Hálistennek egyáltalán nem hasonlít rájuk, pedig nem pár hónapja vagyunk együtt hogy ne lássam a hibákat, persze Neki is van mint mindenkinek, de közel sem ennyire borzasztó mint a szüleinek.
2022. júl. 25. 09:27
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Anyós, após változni nem fog sajnos. Férjednek kellene tennie valamit az ügy érdekében, de úgy tűnik, hogy ő meg egy f*sz, mi az hogy nem áll ki melletted?
2022. júl. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
2-es nem értem mit szerettél volna írni.
2022. júl. 25. 09:28
 6/23 A kérdező kommentje:
A saját családjával szemben nem áll ki mellettem. Mindig tőlem várja el hogy alkalmazkodjak hozzájuk. Ez rettenetesen zavar engem is.
2022. júl. 25. 09:30
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Én nem találkoznék velük.
2022. júl. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Csak van mikor ők jönnek hozzánk. Főleg mióta lakható állapotban van a ház. Minden alkalommal menjek el itthonról?
2022. júl. 25. 09:35
 9/23 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom elképzelni, hogy a férjeddel amúgy minden jó. A férjed nem szeret. Hogy kiálljon melletted, az a legminimálisabb alap. Ha ezt nem teszi el kell válni. Erre pár év múlva magad is rájönnél, csak addig beledöglenél. Rossz emberhez mentél férjhez. Ha te az ő haragjától félsz, akkor komoly bajok vannak az önértékeléseddel. A férjed nem a főnököd.
2022. júl. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Ha nem találkoztunk a szüleivel nincs semmi gond. Volt hogy hónapokig nem találkoztunk és akkor minden annyira jó volt.
2022. júl. 25. 09:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!