Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyre nehezebben viselem...

Egyre nehezebben viselem anyukám h*lyeségeit (? )

Figyelt kérdés

Na hát nem is tudom hol kezdjem mert olyan bonyolult ez az egész meg igazából kicsit fáj nekem, hogy a saját anyámról ilyeneket gondolok és írok de ez az igazság. Sokat filóztam rajta, hogy megírjam-e és arra jutottam, hogy megírom mert jól esne kicsit kiadni magamból.


Anyukámmal már gyerekkoromban sem tudtam őszintén nevetni, legalábbis nem emlékszem rá. És ez egy szörnyű dolog. Nem tudom, hogy azért mert nincs humorérzéke vagy azért mert nem tartja viccesnek vagy mert egyszerűen nem képes igazán nevetni. Apukámmal szokott néha de az is elég ritka ahhoz képest. Apukám amúgy keveset van itthon mert sokat dolgozik. Anyukám szerintem ezért is ilyen besavanyodott. De az utóbbi pár évben rémesebb a dolog mint gondoltam... vagy csak felnőttem és azért veszem így észre. Ő nem szereti az embereket, nincs türelme senkihez. Többre tartja a kutyáját (akit már lassan jobban szeret mint engem) amit igazából részben megértek, manapság nagyon elterjedt teória ez de szerintem nem egészen normális dolog.


Nálunk sok tabu téma volt, amiről nem esett említés soha. Mint például a szüleim esetleges betegségei, szex, gyermekvállalás és ilyesmi fontos dolgok. Csak sejtem, hogy anyukám pánikbeteg és rémlik, hogy volt egy nőgyógyászati műtéte (foszlányokból raktam össze amiket hallottam) de igazából sose mondták el ezeket nekem, így nem vagyok tisztában a dolgokkal. Ezért van az, hogy szexszel kapcsolatos poénoknál kínosan érzem magam ha a szüleim jelen vannak és "nem merem" felvállalni, hogy igenis fiatalon szeretnék gyereket. Mert egyszerűen nem tudom hogyan reagálnának rá.


Néhány éve kerestem valamit a konyhaszekrényben és rábukkantam egy Frontinos üvegcsére. Anyukám ezt szedi. Most már tudom. De azt nem, hogy miért. Szerintem nem lenne szabad senkinek ilyesmit szedni, igazándiból vele nem is történt olyan trauma ami miatt ilyeneket kéne szednie. Ha megkérdezném se mondaná el, hogy miért szedi mert már ismerem. Nem szeret ilyen dolgokat megosztani velem.


Ami miatt írom ezt az az, hogy rengeteget káromkodik feleslegesen. Nem idegességből, csak úgy... vagy hirtelen néha felidegesíti magát de elég erősnek érzem azt, hogy csörög a telefonja és őt az esetek 80%-ában rosszkor hívják pedig semmi olyat nem csinál amiben ne lehetne megállni pár percre. És ilyenkor jön az, hogy "ki az isten f*a már az". Nem értem, miért kell így reagálni? Többnyire apukám hívja vagy valamelyik barátnője. Vagy csengetnek és "ki a büdös isten f*a az?" közben meg csak a szomszéd néni jön érdeklődni felőle, mert ha ő nem jön anyukám nem megy. Pedig nem egy vénasszony aki h*lyeségeket beszél, teljesen normális. De mindig így kell reagálni mindenre. Meg rögtön felhúzza magát minden h*lyeségen, a legapróbb, legfeleslegesebb dolgon is. És ha valami nem sikerül neki akkor csak idegeskedik és türelmetlenkedik és azért nem sikerül, ha egy pillanatra lehiggadna és megpróbálná lassabban, nyugodtabban csinálni akkor talán sikerülne is. Például a múltkor elromlott a porszívónk és nem volt itthon apukám meg senki olyan aki értene hozzá és egyértelmű volt, hogy nem fog bekapcsolni, hiába erőlködik. De csak próbálgatta és közben hallgattam a káromkodást meg az idegeskedést. Csak hiába idegeskedik rajta, attól még nem fog megjavulni és ő se fogja jobban érezni magát. Rögtön azon gondolkodott, hogy most miből fog újat venni. Feleslegesen. Nekem meg se fordult a fejembe, hogy újat kell venni mert gondoltam, hogy meg lehet csinálni. És meg is lehetett... csak egy hozzáértő ember kellett hozzá.


Meg se próbálok beszélni vele erről, a testvérem hasonló dologról próbált már, sikertelenül. Meg ismerem is, mindig neki kell hogy igaza legyen. Nem lehet vele normálisan beszélni olyan dologról amiről ő nem akar. Így ráhagyjuk. Csak olyan szomorú, hogy a saját anyámról van szó. Szeretem csak már sok. És ez nem egyenlő azzal, hogy nem szeretem vagy nem tisztelem.


2017. aug. 2. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Igen.
2017. aug. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem te egy nagyon becsülettudó,és jólnevelt, okos lány, nő vagy.próbálj ebböl táplálkozni és ha anUkad uvoltozik mond meg neki h egy normalis anya ilyet nwm csinal,
2017. aug. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Súlyos beteg, szerintem depressziós, nem Frontinnal kéne elintézni, hanem rendes kezelést kéne kapnia. Menj el a háziorvoshoz, mondd ezeket el, hátha beutalja pszichiáterhez, mert a Frontint szerintem a körzeti írja neki, nem szakorvos. Az az érzésem, hogy ebben az állapotában vele beszélni reménytelen. De apukád is intézkedhetne, mert ő éppenúgy szenved tőle, pedig nem lenne muszáj.
2017. aug. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fiatal anyuka vagyok(viszonylag), de magamban én is káromkodok, hogyha valakivel muszáj beszélnem és nem tudok róla előre. Ez van, gyerekkorom óta ilyen vagyok, nem rajongok az emberekért, bár a kutyákért sem annyira. A gyerekemmel nem osztanám meg a személyes problémáimat, úgy sem tud mit tenni, nem az ő terhe. Max annyit mondanék, hogy mostanában nem vagyok jó passzban, de már dolgozok rajta. Vagy lesz egy nőgyógyászati műtétem, de nem nagy dolog.


Szerintem csak azzal van baj, hogy hangosan kimondja, amit gondol. Ha nincs kontroll, az ijesztő.

2017. aug. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is szed frontint, pánikbeteg, nem kell ehhez semmiféle trauma, neki a mindennapos munkahelyi stressztől alakult ki, nekem 18 évesen a suli miatt, sajnos nem láthatunk bele milyen érzés hogy kell a gyógyszer, nekem nem kellett, nem kaptam rendes segítséget mégis kilábaltam de valakinek durvább, a semmiből is előjöhet és kell a gyógyszer hogy normális maradjon.

Szerintem viszont fiatal korában történt vele valami, ha nem is nagy trauma de valami folyamatos, szüleivel milyen a kapcsolata, általában innen erednek az ilyen problémák,a nagyon szigorú, akár bántalmazó szülők gyermekei sokszor lesznek ilyenek.

A vita része nálam is ilyen anyának, alapelve a "sálálálá, nem hallak, én jobban tudom, nekem van igazam csak mert azt mondom" inkább nem beszélek vele olyanról amivel nem értünk egyet.

2017. aug. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én anyukám is pont ugyanilyen. Van több mentális betegsége. Sajnos nagyon buta ( ez az igazság, hiába az anyám leírom igen az) őt is minden udegesíti. Gyerekkoromban a főzés is, mind a mai napig mondja az idegesíti. Reggeltől képes várni a postast ( dél körül ér oda). Aztán hogy ő mennyire ideges lett, mivel később ért oda. Ezer egy ilyen történet van. Gyerekkoromban sose tudta hogy kell egy anyának viselkednie. Engem és tesómat sose ölelt, sose puszilt. Tabu téma volt nála is minden. Mikor megjött a mensim és szóltam neki, mérges arcot vágott és cümmögött, majd adott betétet. Ettől is ideges lett! Ideges volt attól hogy pödrögetem a hajam. Igen sokat káromkodik. Nem nagyon nevet. Nem viccelődik. Mindig másokról beszél. Kibeszéli a másikat. Bla-bla...

Ja és az én apám is egy agresszív alkoholista. Évek óta nem beszélek vele.

2017. aug. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 grematiko válasza:
A Frontin egy nagyon "retkes szer", szuper agresszívvá teszi az embert (többek közt).
2017. aug. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És tényleg: "Pszichés zavarok a Frontin szedése alatt:

A Frontin szedése során érezhet nyugtalanságot, ingerlékenységet, kialakulhat düh, aggresszív magatartás, téveszme, rémálmok, hallucináció, elmezavar, szokatlan magatartás. Ha ezeket a tüneteket észleli, kérjük, azonnal értesítse orvosát." Ez vicces, ahhoz képest, hogy nyugtató. Ez olyan, mint amikor a hasfogó mellékhatása hasmenés. Akkor szólni kéne az orvosnak, adjon mást.

2017. aug. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mentális zavar kialakulásához nem kell egy nagy trauma, ezt én is megerősítem szocfóbiásként. A Frontinnal kapcsolatban se vonj le előre következtetéseket: lehet, hogy ha az egyik ismerősöm meglátná a táskámban, betojna, hogy őrült vagyok, de valójában a leggyengébb fajtáját veszem (0,25-öset), és abból havonta 1-2 szemet veszek be maximum.


Mondjuk nem viselkedem úgy, mint anyukád. Ki tudja, ő meg talán még rosszabb állapotban lenne, ha még a Frontint sem szedné.

2017. aug. 3. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!