Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom nem akar tudomást...

Pintér Györgyné kérdése:

Anyósom nem akar tudomást venni a saját unokáiról, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen összetett kérdés,de csak ennyi fér ki.Tíz éve vagyunk házasok anyósomnak szálka a szemében az első házasságomból levő két gyerek.A párom akarta az első közös babát mégis anyósom azt mondta,a már cseperedő lányomnak,hogy "anyád felcsináltatta magát,hogy megfogja a fiamat."Még két közös gyerekünk született őket egyenesen ki nem állhatja.Csak jelképes ajándékot hoz nekik karácsonyra,születésnapra.A 8 hónapos kislányt még kezébe sem vette.Anno azt akarta,hogy menjek vele abortuszra.A párom is tudja ezt és nem esik jól neki,de sajnos hasztalan anyósomnak minden érv.Most viszont a párommal is összekaptunk és bár tudja a párom milyen az annyja mégis mindent elmondott neki.(Megértem,hisz én is az anyámmal osztom meg a problémáimat)Csakhogy anyósom letámadott,mindenfélének elmondott,még azt is a fejemhez vágta,hogy lehet,hogy egy DNS-tesztre is sort kéne keríteni.Soha nem csaltam meg a páromat,tíz évig tűrtem anyósom beszólásait,és a gyerekek értetlenkedését,hogy miért nem akarja a mama őket.Ezek után sajnos úgy érzem,kihasználja a párommal köztünk lévő konfliktusokat,és megpróbálja teljesen ellenem fordítani a férjemet.Sajnos odáig fajult a dolog,hogy ajtót mutattam anyósomnak és most nem tudom mit tegyek.Tudom,hogy a párom szereti az anyját és nem akarom összeugrasztani őket,de már nem bírom idegekkel.Elegem van az állandó idegfeszültségtől amit akkor kapok,amikor tudom,hogy anyósom jönni fog hozzánk vagyis a "fiához"mert tegnap ezt is kijelentette.Nem bírom megbeszélni a párommal,mert sajnos most nem vagyunk túl jóban,de ez a probléma megoldódott volna,ha az anyósom nem támad le és én nem támadom vissza.Most viszont kétséges,hogy ezek után ki tudunk-e békülni és ezek után,mi lesz ha jön a "mama"?
2014. jan. 14. 13:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Kerüld el messziről. Költözés.
2014. jan. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Pedig ha egy kicsit lenyugszanak a kedélyek,akkor muszáj lesz megbeszélnetek a dolgokat. Párod el is költözött? Ha igen akkor minél előbb sort kéne keríteni erre,nehogy még jobban ellenetek uszítsa.
2014. jan. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Próbáljátok egy kicsit hazában venni mi mit mond az anyós.

Van 5 gyereket próbáljátok meg helyrehozni a kapcsolatot, üljetek le beszélgetni.

2014. jan. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

én anyukám évekig tűrt és tűrt,pedig a nagyanyám is megérte a pénzét.Gyűlölte anyukámat velünk nem is törődött inkább a lánya gyereke volt a numero uno. Aztán egy nap kitagadtak mondván megmérgeztem őket(a nyaralóban beleettek a hűtőnkbe amíg nem voltunk ott,persze már megromlott ezért hasmenésük lett). Bár teljesen logikátlan volt az érvük,de anyukám kapva kapott az alkalmon és soha többet nem látogatta őket,nekünk nem tiltotta meg hogy átmenjünk hozzájuk,de ő megúszta a további látogatásokat amiktől már görcsei voltak.


Szóval tiltsd ki a háztól,de a férjed ha akar átmehet, a gyerekek meg akkor mehetnek csak át ha ők akarják ezt. Hidd el nem hiányzott a nagyanyám szeretete,mert ami soha nem is volt nem hiányozhat.

2014. jan. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem lakik velünk,60 km-re lakik és kb havi egyszer jön ide,de most,hogy gáz van naponta hívja a páromat!Próbáltam már páromnak mondani,hogy beszéljen az anyjával volt,hogy meg is tette,az volt az eredmény,hogy négy hónapig nem álltak szóba egymással,aztán megszületett az unokája és eljött megnézni,hogy megállapítsa,hogy ez sem hasonlít a fiára.Pedig megkapta a kislány anyósom nevét és úgy is szólította addig.De mikor elment anyósom már másnap azt vettem észre,hogy a párom a kislányt a második nevén szólítja.Ebből azt vontam le,hogy a párom úgy gondolja anyósom nem is érdemli meg,hogy a nevét adja a kislánynak.Próbáltam nem figyelni a beszólásaira,mintha meg sem hallottam volna.Viszont anyósom most olyanokat vágott a fejemhez amit csak a páromtól hallhatott és most mindkettőnek én vagyok a rossz.
2014. jan. 14. 13:46
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Én csak azt tudom hogy a párod helyében mit tennék. Először is ha anyám így beszélne a párommal, megpróbálnám vele normálisan megbeszélni hogy viselkedjen felnőtt emberként. Ha továbbra is bántaná a páromat akkor kitiltanám a lakásból és én mennék hozzá egyedül látogatni, mert a páromat soha nem tenném ki ilyen feszültségnek.

Ugyanakkor én is hasonló helyzetben éltem évekig mint te, az anyósom fújt rám (ahogyan a párom összes előző barátnőjére is) és a párom nem állt ki értem. Szépen rá is ment a kapcsolatunk. Itt elsősorban a párodnak kellene határozottan kiállni érted, és szükség esetén megoldani hogy külön találkozzon az anyukájával, így sem te sem a gyerekek nem kerülnétek ilyen helyzetbe.

2014. jan. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

hord már te a nadrágot!! megmondod ez és ez a véleményed az egészről és mutasd meg neki a válaszokat is:

mert kedves férj:


NEM normális ha egy anya csak azért néz meg egy unokát,hogy aztán azt mondhassa ez sem hasonlít rád

Nem normális nem foglalkozni az unokákkal és mégis beleszólni mindenbe és csak azért is oda látogatni,ha nem érdekli ne jöjjön unokázni és punktum

Nem normális egy gyereket csak azért utálni mert az anyukától származik mert:


Akkor nem veszi azt figyelembe,hogy félig az apától is van az a gyerek és ha ennek ellenére sem tudja szeretni akkor az APÁT SEM SZERETI!!!


és miért nem szereti: mert a kicsi fiacskája képes volt elhagyni őt "ezért" a nőért.Nincs aki alárendelődjön neki és ez böki a szemét,hogy a férj képes nem csak anyucit szeretni hanem valaki mást is és minél több a gyerek annál inkább úgy érzi elszakítják tőle a fiát.


Ha ezt a férj nem látja be akkor anyuci pici fiacskája és sosem szerette eléggé a feleségét ahhoz hogy kiálljon mellette,vagy hogy megvédje a gyerekeit a koholt vádaktól(hisz ez önre nézve is megszégyenítő hogy olyan lúzernek tekinti önt az anyja hogy a felesége"megcsalja" magát).

2014. jan. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon nagy turelmed van! Csodallak!!!

En valoszinu jeges idoben locsoltam volna az udvart, ha jon tudom, hogy jon a kedves mama...


Ex-anyosom lelokott a lepcson mikor terhessegi tesztet talalt a hazban (ex-sogornome volt pedig) es sipakolt, hogy en nem leszek az unokaja anyja...

Feltapaszkodtam az emeletre es megraktam a kedves mamat. Az volt az utolso napom a Parommal...

Az is ilyen anyuci-pici-fiacskaja volt, mint a Te ferjed...

2014. jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát párom reagálása csak annyi volt anyósom támadására,hogy "ne szóljon bele ez a mi dolgunk"A DNS tesztre meg csak annyi,hogy akkor majd azt fizesse anyósom.Ezek nekem gyenge próbálkozások,hiába mondom neki,hogy ezzel őt is lúzernak tekinti,ahogy az egyik hozzászóló mondta,hisz feltételezi,hogy csalom fűvel fával.Már arra is gondoltam,hogy csináltatok legalább egy vércsoport vizsgálatot vagy akár a DNS tesztet(valahogy összekaparom rá a pénzt)de párom szerint felesleges,szeretete nem lehet papírral megvenni.
2014. jan. 14. 14:33
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már tesztre költsél! Én engedném, ha ő fizeti, de ott lennék a mintavételnél, nehogy bekavarjon...

Ne próbálj magyarázkodni neki, neked nincs sarad!

2014. jan. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!