Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom vendégségben...

Az anyósom vendégségben megszegi a házszabályokat. Rászóltam, de hiába. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Nem vagyok híve a kutya tartásának a házban, de a páromnak van egy kutyája, ami miatt kivételt tettem


A kutya szerencsére értelmes, megtanulta, hogy nem jöhet a kanapéra, a konyha pedig tiltott terület


Az anyósom pár napig nálunk van és a legtermészetesebb módon felhívja a kutyát a kanapéra és a konyhában eteti a hűtőből


Mondtam neki, hogy ne zavarja össze a kutyát, én próbálom következetesen nevelni. Amúgy is csak tápot adjon neki, különben egész este fingik a kutya


De mintha a falnak beszélnék


2022. aug. 9. 07:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%

Értem, tehát nevelni kell a kutyát, az anyóst, és a párodat is. Mindenki hülye, csak te vagy helikopter.


Voltam amúgy hasonló helyzetben, nekem van kutyám és a volt pasim korábban elképzelni sem tudta, milyen a kutyatartás, sem bent, sem kint, mert neki soha életében nem volt kutyája.

Az én kutyám szobatiszta, nem ugat, nem tesz kárt semmiben, láb mellett sétál, behívható, emberekkel kedves stb. Kb. mint egy szobanövény, szuper jó kutya, de tényleg. És akkor a pasi ilyenekbe kötött bele, hogy tanítsam meg a kutyának, hogy ne rázza meg magát a lakásban, csak kint. Tanítsam meg neki, hogy amikor sétálunk, ne menjen a poros, kiégett fűre, csak a betonra, vagy a zöld fűre. Tanítsam meg neki, hogy amikor iszik, egy csepp víz sem mehet félre. Ilyen abszurd dolgok, érted. Húzta a száját, hogy hullik a szőre, pedig kétnaponta kiporszívóztam, felmostam. Konkrétan tisztább volt a lakása kutyával, mint amikor egyedül élt, mert ő nem igen takarított soha.

Elegem lett és szakítottam vele. Nála maradt pár cuccom, kb. 2 hónapra rá elmentem értük és a lakás tiszta putri volt, mert ő nem takarított azóta. Kérdeztem is, hogy ez így jó neki, csak az 5 szál kutyaszőr zavarta anno?


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy gondolkodj el, mi zavar igazán. Ha nem szereted az állatokat, azzal semmi baj, de akkor nem kell olyan partnert választani, akinek van, utána meg minden szarért beszólogatni, meg nevelgetni mindenkit.

2022. aug. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
36%
Meg kell neki mondani h nem otthon van.
2022. aug. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

#11


A páromnak nem volt kutyája amikor beköltözött hozzám

Szó sem volt arról, hogy kutyát akarna idehozni


Jó fej voltam, és nem túl sok szabályt állítottam fel


Te viszont gondolom olyan vagy mint az anyósom. Hát köszönöm, az ilyen emberekből nem kérek

2022. aug. 9. 22:54
 14/16 anonim ***** válasza:
70%
Nyilván, kérdező, én pont olyan lehetek, mint a te anyósod. Mondjuk, amikor nekem vitám volt a kutya miatt, én a párommal beszéltem meg, nem a gyakorira jöttem sírni, akkor most én is írjam, hogy te meg olyan ember vagy, mint az xy, vagy visszafelé nem tetszene annyira a személyeskedés? :)
2022. aug. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
82%

Így azért másabb a szitu, amit korábban írtál, abból egyértelműen az jött le, hogy a kutya volt előbb, mint te (=együtt élt már a kedves mamával is, ezért ennyire utyuputyu és ezért hagyja rá a párod).

Így mindenképpen gáz, egyszerűen azért, mert nincs rád és a megállapodásotokra sem tekintettel a párod. Mindenképp vele kellene tisztáznod a dolgot, mert így nem lesz nagy jövőtök.

(Részemről kutyás vagyok, nekem nem lenne gond a kanapén az eb, de igazából itt a kutya mindegy is, behelyettesíthető lenne bármilyen más kapcsolaton belüli megállapodással.)

2022. aug. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
77%

Most csak nevetett, amikor kiakadtam, hogy a kutya fent volt a kanapén - a párod nem tisztel téged, sem pedig a szabályokat, amit hozol.


Miért vagy vele? Itt te mindig örök harmadik maradsz kettőjük ellen, mert ő sohasem áll melléd.

2022. aug. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!