Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy éljem túl ezt a néhány...

Hogy éljem túl ezt a néhány hónapot anyósommal?

Figyelt kérdés
5 éve lakok lassan anyósommal. Mondanom sem kell milyen pokol vele az élet. Engem utál a kezdetektől fogva, esküvőnkre nem jött el, hogy gyermekünk szülessen azt sem akarja. Leszögezem ez amiben lakunk a férjem háza, anyósomnak nincs háza. Amiben lakunk abba anyósom nem adott bele, az adósságai és az alkoholizmus vezette oda ahol most van hogy semmilye nincs. De nek ítélem el mert az már a múlt és mégiscsak megszülte és felnevelte azt az embert a számomra aki a világot jelenti nekem. De ettől függetlenül nagyon nehéz vele az élet. Otthon nem csinál semmit, 3 műszakban dolgozok, vezetem a háztartást. Akár éjszakás vagyok vagy bármi nem főz meg sosem. Mondjuk nem is a dolga és nem is érdekelne ha a viszonyunk nek lenne ilyen rossz. Kritizálja a főztöm. “Fu b@szod ez nagyon sótlan. /Túl sok benne a hagyma. /Túl kevés benne a hagyma./Nem elég puha a hús.” Na ezeket az évek alatt már elengedtem a fülem mellett és megmondtam neki nem baj mi így szeretjük. Van a páromnak egy 8 èves kislánya. Csak hétvégén nincs nálunk akkoris sokszor csak 1 napot van az anyukánál. Rendezem a kislányt, próbálom a jóra nevelni de szerinte azt is sz@rul teszem. Tavaly lett annyi pénz hogy vettünk egy másik házat hogy majd külön költözünk tőle. Most úgy néz ki 2 hónap és végre kész lesz a felújítás és költözni tudunk. Anyósom nem örül ennek hogy nem tud tovább velünk lakni. Nem hagy nekünk magáneletet mindenhova utánunk jön belemondja mindenbe hogy hogy legyen szerinte. Azt mondta a sógoroméknak hogy ő már nem fog háztartást fizetni mert arra itt vagyok én. Csak nem tudom ha elmegyünk mit gondol ki fog takarítani? Merthogy én nem fogok. Egész nap fekszik az ágyon és nézi a tvt. Ha a férjem itthon vam feszt a sarkában van nem lehet kettesben meginni vele egy kávét vagy megenni vele egy ebédet. Ha főzök kiül és magyaráz mit hogy kellene. Néha a férjemet szapulja nekem amiért ő nem teszi amit mond. Időnként rákérdez hol tart a felújítási folyamat. Mikor legutóbb mondtam hogy novemberben, legkésőbb decemberben be tudunk költözni látszott hogy ideges lett. Mivel hétköznap dolgozunk leginkább hétvégén tudjuk csinálni a házat. Tudja ezt ő is. Mégis azzal próbálkozik hogy kész tényként bejelenti hogy mi lesz hétvégén pl a hátunk mögött meghívja sógoromékat bográcsozásra. Párom ezen kiakadt hogy szervezkedik a tudtunkon kívül és nem is enged neki. Mondta neki vagy csinálsz egyedül bográcsozást vagy mondd le. Lemondta. Azt mondta ő már 68 évesen nem bírja csinálni. Úgy érzem hogy megtudta hogy már csak hónapok vannak hátra foggal körömmel megpróbál engem felidegesíteni páromra meg szabályosan rá van tapadva. Tudja mikor jön haza a munkából ki is megy és ott várja a kapuba. Én is volt hogy ott vártam hogy majd kaput nyitok neki nem zavartatta magát odajött ő is és majdnemhogy fellökött. Már nehezen bírom. Egyre durvább dolgokat csinál. Volt hogy arra értek haza a munkából hogy meztelen volt. Párom mire haza ért felöltözött neki azt mondta azért volt meztelen mert nagy a meleg. Kinek milyen tanácsa van a túlélésre? Hogy ne menjen tönkre se a házasságunk se az idegrendszerem.
2022. aug. 30. 01:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

"Kritizálja a főztöm. "

Ne főzz neki!


" ha elmegyünk mit gondol ki fog takarítani?"

Már eddig se kellett volna!

Ő a háztartásbeli, nem te.

2022. aug. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

5 év után 3 hónap nem sok


Férjed nem húzza meg a határt. Hiába mondod h de, de bizony nem. Tegye helyre úgy h megsértődjön és békén hagyjon titeket. Ha ezt nem teszi meg akkor nem neked kell tűrni hanem a férjeden kell elgondolkozni


Én se hittem ezt el amíg el nem kerültem anyuci pici fiatol. Persze nekem azt mondta h nem bírja az anyját, ezzel fel is mentette magát, én meg szenvedtem. Mostani férjem meghuzott egy határt az anyjával, ha azt tullepi nagyon hatarozottan fellép. Egyéb esetben jó viszonyban vagyunk vele. De amúgy anyosommal semmi gond, sztem tök normális. Csak a férjem felnőtt és önálló. Amíg ilyet nem láttam, nem tudtam h ilyen amikor valaki leszakad az anyjaról

2022. aug. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Darius- ***** válasza:
21%
Nem a drasztikusat írtam, mivel ő is ember és már egy idősebb asszony. Vegyetek neki egy kisebb házat és éljen ott, egyedül. Ha erre nincs mód, albérletet neki.
2022. aug. 30. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Miből fogja anyósod fenntartani a házatokat és önmagát, ha egyedül marad benne, van nyugdíja? Az, hogy nem hajlandó háztartást vezetni 68 évesen, elég szánalmas, mert ez manapság még messze nem az az életkor, amikor ennyire el kell kényelmesedni, sőt eddig sem kellett volna eltűrni, hogy csak kritizál és nem csinál semmit. Itt az az egyetlen megoldás, ha a férjed helyre teszi a hálátlan anyját, mert a leírásod alapján már így is sokkal több segítséget kapott, mint amit megérdemelne.
2022. aug. 30. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%

Ja, és az ő nevén legyen a ház, nehogy amikor adósságba veri, rajtatok hajtsák be!

Plusz mivel túl nagy neki, vegyetek mellé albérlőt, az majd tudja finanszírozni. Valami jogi megoldást találjatok erre, ne rajtatok hajtsák be az ő adósságát és ne is legyen egyedül egy neki túl nagy házban - esetleg kisebbre is cserélni...


Te sem vagy teljesen kerek, mért nem oldod meg a saját önálló lakhatásodat, odaköltözöl egy férfihez, aki nem gondoskodik magáról, még soha nem is lakott egyedül, és még az anyját is kiszolgálod... hát ez volt az ára annak, hogy a saját lakhatásodon dolgoztál... Még az is lehet, hogy ők is így gondolják, hogy az ottlakásodért ezt cserébe elvárják.

Most elköltöztök, de a férjedet ugyanúgy gondozod tovább, mint egy gyereket...

Egyszer te is kimerülsz!

2022. aug. 30. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

3: Nincs az a tulaj, aki nem várja el az állagmegőrzés érdekében a rendszeres takarítást a bérlőtől!

Csak az, amelyiknek van takarítója, és az albérlettel adja, de az ki is van számlázva a bérlőnek!

2022. aug. 30. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
* hogy nem a saját lakhatásodon dolgoztál
2022. aug. 30. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, te egy balek vagy…. A pasi röhög a markába: ingyencseléd, ingyen ápoló, ingyen gyereknevelő, akit még dugni is lehet és pénzt ad haza
2022. aug. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

5 éve lakok lassan anyósommal - a te bajod, már RÉG el kellett volna költözni, akár egyedül.


Nem ment, ne panaszkodj ezredszerre is.

2022. aug. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
4%
Mondjuk probalj nem veszekedni vele, hagyd rá a dolgokat.
2022. aug. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!