Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem bírok az anyósommal! Mind...

Nem bírok az anyósommal! Mindent is ő szeretne irányítani az életünkben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már nem bírom tovább magamban tartani hogy kikészít az anyósom. Nemrég költöztünk arra a településre ahol ők is laknak, ráadásul szinte a szomszédban dolgozik. Eleinte próbáltam magam meggyőzni hogy jobb lesz a helyzet de nem. Minden nap itt pakolja le a motyóját amivel jön dolgozni és mikor végez akkor mindig benéz hozzánk. Ezzel még nem is lenne bajom, de egyfolytában rendezkedik itt. Kulcsa van a kapuhoz és kérdés nélkül jön-megy az udvaron és ilyenkor kb mindig be is jön a házba hozzánk szó nélkül. Se egy telefonálás hogy jövök, se egy kopogás az ajtón. Csak nyit be és már jön is befelé. Ez engem baromira zavar mert semmi magánéletünk nincs így mivel állandóan be vagyok feszülve hogy éppen mikor nyit be. Ráadásul most született meg a kisbabánk és nyilván őt is látni akarja, ezért ha épp nem azért jön be mert hozott valamit, akkor azért megy be hátra a hálónkba, mert ránéz a gyerekre. Mikor hazahoztuk a kórházból direkt szerettem volna hármasban lenni a férjemmel és a kicsivel, erre este beállított a sógornőmmel hogy ők jöttek megfürdetni. Meg se kérdeztek hogy akarjuk e, csak felvették a gyereket és már vitték is. Ez nekem nagyon kiakasztó! A férjemnek meg tök normális mivel ő így nevelkedett hogy a házuk egy átjáróház. Náluk is mindig mindenki kopogás nélkül jön megy. Nagyon hálás vagyok a sok segítségért pl hogy rendezi a kertet meg a költözéssel is rengeteget segítettek de ezzel az átjárással kikészít. Ja és hab a tortán hogy mindent úgy kell csinálni ahogy ő akarja. Most pl a bútorokat akarja átrendezni mert hogy az úgy “nem jó helyen van” és rendesen minden nap elmondja és kb befenyíti a férjemet hogy rendezze át mert különben elviszi a bútort. (Régebben az övéké volt csak mi megkaptuk)

Mit tegyek hogy ennek vége legyen???



2022. okt. 5. 10:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
97%

Alapkérdés: a férjednek panaszoltad már, hogy ez így neked nem jó?

az egy dolog, hogy ő így nevelkedett. De most már nem csak róla van szó....

2022. okt. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
96%

... bocs, lemaraddt: ez kenyértörés nélkül nem fog menni.

Egyszer kell megmondani a tutit, lesz sértődés, de majd megbékél.


Konkrétan meg kell mondani, hogy ez a ti otthonotok, és ti fogjátok eldönteni, hogy mi hová kerül, vagy milyen napirend van, vagy hogy kiket fogadtok vendégként és milyen feltételekkel. Kulcsot elvenni, és rábírni, hogy telefonáljon előtte. Ez alap manapság.

2022. okt. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 A kérdező kommentje:
Igen többször is mondtam neki, és el is mondja az anyósnak, hogy ne rendezkedjen már folyton, mert nekünk ez így tetszik, de olyan mintha a falnak beszélne
2022. okt. 5. 10:44
 4/73 anonim ***** válasza:
96%

Férjeddel beszéld meg...


Ami eszembe jut:ajtót belülről becsukni, nem tud benyitni. Persze a kapun zárcsere lenne az igazi megoldás

2022. okt. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 A kérdező kommentje:
A kulcsot nem szeretném elvenni mert pofátlanságnak érezném hogy ilyen sokat segít a ház körül, meg itt dolgozik konkrétan mellettünk és nem pakolhatja le a cuccát kint.
2022. okt. 5. 10:48
 6/73 Metionin ***** válasza:
96%
Késő bánat de ott baxtátok el, amikor a közelébe költöztetek.
2022. okt. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
95%
Nincs öltöző a munkahelyén? Értem, sokat segít, de ennek hatalmas ára van. Meg kell vonni a határokat, és ezt tartani kell, még akkor is, ha kevesebb segítséget kaptok.
2022. okt. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
96%

De milyen cuccot kell lepakolni bárhol is, ha valaki dolgozni megy??? :-O :-O


Ezt marhára nem értem...

2022. okt. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
95%
Én tuti megcsinálnám saját magam a kertem - ez a "segítség" (=masszív beleavatkozás a mindennapi életetekbe) inkább átok így!
2022. okt. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 A kérdező kommentje:
Alapjáraton családcentrikus ember vagyok és a család az első és a legfontosabb. A férjem szintén így van vele. Ezért nem akarok vitát gerjeszteni, nem akarom a jó családi kapcsolatot se tönkretenni, de ez már nekem sok. Nem a segítség miatt nem szólok, csak tényleg ez szerintem a férjem dolga hogy megmondja. Nem óvodások vagyunk hogy helyettünk kelljen mindent megcsinálnia, de egyszerűen nem bírja elviselni ha nem ő irányít
2022. okt. 5. 11:02
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!