Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem bírok az anyósommal! Mind...

Nem bírok az anyósommal! Mindent is ő szeretne irányítani az életünkben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már nem bírom tovább magamban tartani hogy kikészít az anyósom. Nemrég költöztünk arra a településre ahol ők is laknak, ráadásul szinte a szomszédban dolgozik. Eleinte próbáltam magam meggyőzni hogy jobb lesz a helyzet de nem. Minden nap itt pakolja le a motyóját amivel jön dolgozni és mikor végez akkor mindig benéz hozzánk. Ezzel még nem is lenne bajom, de egyfolytában rendezkedik itt. Kulcsa van a kapuhoz és kérdés nélkül jön-megy az udvaron és ilyenkor kb mindig be is jön a házba hozzánk szó nélkül. Se egy telefonálás hogy jövök, se egy kopogás az ajtón. Csak nyit be és már jön is befelé. Ez engem baromira zavar mert semmi magánéletünk nincs így mivel állandóan be vagyok feszülve hogy éppen mikor nyit be. Ráadásul most született meg a kisbabánk és nyilván őt is látni akarja, ezért ha épp nem azért jön be mert hozott valamit, akkor azért megy be hátra a hálónkba, mert ránéz a gyerekre. Mikor hazahoztuk a kórházból direkt szerettem volna hármasban lenni a férjemmel és a kicsivel, erre este beállított a sógornőmmel hogy ők jöttek megfürdetni. Meg se kérdeztek hogy akarjuk e, csak felvették a gyereket és már vitték is. Ez nekem nagyon kiakasztó! A férjemnek meg tök normális mivel ő így nevelkedett hogy a házuk egy átjáróház. Náluk is mindig mindenki kopogás nélkül jön megy. Nagyon hálás vagyok a sok segítségért pl hogy rendezi a kertet meg a költözéssel is rengeteget segítettek de ezzel az átjárással kikészít. Ja és hab a tortán hogy mindent úgy kell csinálni ahogy ő akarja. Most pl a bútorokat akarja átrendezni mert hogy az úgy “nem jó helyen van” és rendesen minden nap elmondja és kb befenyíti a férjemet hogy rendezze át mert különben elviszi a bútort. (Régebben az övéké volt csak mi megkaptuk)

Mit tegyek hogy ennek vége legyen???



2022. okt. 5. 10:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
96%

Az ilyen emberek, mint a kerdezo, a budos eletben nem allnak ki magukert es nem fog valtozni semmi, teljesen mindegy, hogy most mit is mond.


Es azert tudom ezt ennyire biztosan, mert en is ilyen voltam regen, csak turtem, kozben meg panaszkodtam masoknak, hogy milyen rossz nekem, ahelyett, hogy tettem volna valamit. O most eppen ide panaszkodik, de valtozni nem fog semmi egyelore.

Aztan majd evek mulva, amikor szetrobban a duhtol, tesz majd valamit, de az csunya lesz.

Es en is igy voltam...:DDD

2022. okt. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 A kérdező kommentje:

Hát azért én remélem nem jutok erre a sorra. 😂

Bár alapjáraton ha idegesít valami, tűröm egy darabig és utána borul a bili, de azért ide most nem azért írtam mert ne állnék ki magamért/magunkért, csak jó érzés kikérni más véleményét aki nem családtag és nem szubjektíven látja a dolgokat.

2022. okt. 5. 15:23
 43/73 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, akkor én most elmondom a véleményem. Eleve nem szabadott volna anyósék közelébe költözni, már itt elrontottátok. Meg kell neki mondani, hogy adja vissza a kulcsot, és ne járkáljon hozzátok, ha nincs előre megbeszélve. Ti hárman vagytok egy család, ne zaklasson titeket hivatlanul. Bútort vigyétek neki vissza, az is le van tudva. Kertet meg rendezzétek magatok. Biciklijét meg tegye le a munkahelyén. Nem is értem, hogy bírtad ezt eddig, én beleőrülnék, ha egy idegen állandóan jönne befelé hozzám szó nélkül, saját kulccsal, meg rendezkedne. Bármekkora balhé is lenne, én elküldeném anyóst melegebb éghajlatra.
2022. okt. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon egyetértek a 43 kommentjével.
2022. okt. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, te házasodtál meg a papucsok védőszentjével önszántadból-ma már max ilyen Macskajaj-szintű filmekben van, hogy biznisz miatt mész hozzá valakihez, nem szerelemből-, még lakáskulcsot is adtatok anyóspajtásnak, úgyhogy nincs mire fel nyarvogni, miután minden második anyós kérdés pont a te problémakörödet boncolja... Ne haragudj, de az empátiám erre nem terjed ki.
2022. okt. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim válasza:
84%
Én is így voltam, mint az egyik előző kommentelő- én nem anyóssal kapcsolatbam, hanem nővérrel.... évekig tűrtem mindent-a segítségéért cserébe nem szóltam, mert kiosztott.. most ott tartok, hogy a fiamat magához költöztette, mert szerinte ő tudja hogy kell jól nevelni...Már kiabálhatok, tök mindegy, mindenre van válasza..Állj a sarkadra, és védd a magánéletedet!
2022. okt. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy magához költözteti a fiadat es te hagyod?? Csak nekem magas ez...?
2022. okt. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim válasza:
89%

Off: nem, nem szerettem volna hagyni, de ez már csak pont volt az i- re.Ő, annak fejébe, hogy segített, még 10 év után is minden nap este kilencig ott volt nálam, ellenőrizte hogy tanulok a gyerekekkel, milyen sorrendben adok nekik enni, kérdezés nélkül vitte őket mindenhová, felülbírálta mikor fürdetek...

Ezért írtam a kérdezőnek, hogy addig lépjen, ha kell határozottan, amíg nem lesz durvább a helyzet.

2022. okt. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tetted ki a nővéredet ajtón kívülre? Mit takart a segítsége?
2022. okt. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim ***** válasza:
93%

Akkor küldtem volna el melegebb tájakra amikor jöttek fürdetni a gyereket. Normális vagy, hogy hagytad? Nem te vagy a gyerek anyja? Álljál már a sarkadra! Ha magadért nem vagy képes, akkor legalább a gyerekedért vegyél erőt magadon. Szerinted ennek mi lesz a vége így?

A kerttel kapcsolatosan most, hogy itt az ősz, kiváló lehetőség van rá, hogy készítsetek egy tervet, ti mit hogyan szeretnétek a kertben. Nem kell zöldséges ágyás, ha ti nem szeretnétek csinálni, se felfuttatot rózsával ívelt kapu, ha az nem a ti vágyatok. Szépen írjátok le, csináljatok egy rajzot, mi hová fog kerülni (grillező, kutyaház, akármi, amit TI szeretnétek, ha akartok termelni, akkor természetesen az ágyások is, de úgy, ahogyan TI szeretnétek). Amíg csináljátok, addig is mondjátok el anyósnak, hogy szuper, hogy eddig segített, azonban készül már a ti elgondolásotok a kertről, jövőre egyedül fogjátok csinálni, és nagyon megkéritek, a TI kertetekben semmit se csináljon, mert egyedül akartok boldogulni. És ha beállít majd 50 tulipánhagymával meg három kiló dughagymával amiket ti nem szeretnétek, akkor ezt küldjétek vissza vele. Olyan is lesz biztos, hogy davke felássa a virágoskertedet és mondjuk uborkát ültet bele - ne hagyd majd magadat, szépen gyomláld ki majd az uborkát belőle.

2022. okt. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!