Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális vagy csak én reagálom...

Normális vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy a férjem (nem olyan rég házasodtunk össze) szerintem nem tud leválni az édesanyjáról, és fordítva. Pl. Mindennap legalább 2-3szor beszélnek telefonon, kb mindenről beszámol neki, ha történik valami rossz dolog a munkahelyén ugyanúgy elmondja rögtön utánam neki is, aztán anyósom pedig még rámír elmeséli nekem, mintha nem tudnám, hogy pl mi történt. Olyan fura ez nekem..

És úgy érzem hogy bizonyos döntésekben tudja befolyasolni (pl ebben az oltás témában is akár). Mostanában egyre jobban zavar és egyre jobban ki vagyok élezve az anyjára. Pedig egyébként jó a kapcsolatom vele, hálistennek eddig nem volt közöttünk nézeteltérés.

(A férjém 30 éves.)

Szerintetek túlreagálom?



2022. okt. 8. 20:23
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
71%

Valamilyen szinten túl reagálod,de nem teljesen.Valószínűleg gyerekkorában nagyon jó kapcsolatot ápolt a szüleivel.Magyarul nagyon jó gyerekkora volt ezért nem szeretne leszakadni.


A másik meg szerintem az lehet, hogy félhet a szülei halálától és minden percet kihasznál.(ismerősömnél ez volt)

2022. okt. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%
Picit tényleg irányítja a háttérből.
2022. okt. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%
Potn ezt akartam írni én is: Úgy látszik, mintha tényleg csak túlreagálnád, de valahogy mégsem, mert fura picit.
2022. okt. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Igen, ez pont egy ilyen köztes állapot amit nem tudok eldönteni hogy normális-e vagy csak engem zavar. Szerencsére én is nagyon jó kapcsolatot ápolok a szüleimmel, csak elsődlegesen én a férjemmel szeretek megbeszélni mindent, és nem feltétlenül tudatok minden egyes apró szösszenetet az őseimmel.
2022. okt. 8. 21:20
 5/30 anonim ***** válasza:
20%

Na, te meg egy kontrollmániás feleség és szülő leszel. Még akarod szabni, hányszor beszélhet vele és miről?

Ha a kollégákkal beszélget az oltásról, és ők hoznak olyan érvet, ami meggyőző, akkor ők is befolyásolják?

Tudod, az ember egy témáról beszél valakivel, aztán eldönti, neki mi a jó. Ha az anyós és a férj ugyanazt gondolja egy kérdésről, akkor befolyásolva van???

Azt kellene gondolnia, amit te akarsz?

2022. okt. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem főleg azért érzed abnormálisnak, mert szíven üt, hogy az anyósod azt hiszi, te csak úgy mellékesen vagy ott, a fia mindent vele beszél meg, a kapcsolat őközöttük van, neked pedig csak ő adja tovább az információt. Amúgy tényleg kissé túlzottan össze vannak nőve.
2022. okt. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
97%
Ilyenkor miért nem mondod neki, hogy tudsz róla természetesen?
2022. okt. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Kedves 21:29 kérdező!

Szerintem a kérdésnél sem írtam olyat hogy meg akarom szabni hogy hányszor beszél vele, csak egyszerűen annyit írtam hogy nekem fura hogy egy 30 éves férfi ennyit beszél az anyjával! Emiatt nem gondolnám magamat “kontrollmániás”-nak.

2022. okt. 8. 21:43
 9/30 anonim ***** válasza:
70%
Picit talán féltékeny vagy a státuszra, de az anyja élete nagyobb részében volt jelen, nevelte és szerette, mint amióta ismeritek egymást. Ha ennek a bizalomnak nem érzed/szenveded hátrányát, ha az anyós nem elvesz, hanem támogat és elfogad téged, akkor neked is ezt kellene tenned. Te és anyukád milyen sűrűn beszéltek az életedben felmerülő dolgokról? Vagytok ennyire szoros kapcsolatban?
2022. okt. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Kedves 21.46!


Igen ebben egyetértek, és örülök a jó viszonynak, tényleg. Csak úgy gondolom ha már összeházasodtunk és én is első helyre teszem őt akkor nekem is jól esne ha ezt fordítva is így érezném.

Gyakran beszélünk, naponta egyszer, amit fontosnak találok elmondani azt megosztom vele, de nem hívom fel egy nap 3szor hogy mizu mit csinálsz mit eszel és mit fogsz csinálni. Mi beszélünk egy nap egyszer de akkor tényleg úgy hogy van tartalma a beszélgetésünknek.

2022. okt. 8. 21:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!