Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem lehet számítani a testvére...

Nem lehet számítani a testvéremre, még a legegyszerűbb dolgokban sem segít. Ez normális vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Van egy 18 éves testvérem, én 20 éves vagyok, mindketten a szüleinkkel lakunk még mert tanulunk. Az a baj hogy semmiben nem segít itthon. A szüleim 12 óráznak, reggeltől estig dolgoznak, én pedig minden hétköznap diákmunkázok napi 8 órában. Ő semmit nem csinál itthon, meg se fordult a fejében, hogy keressen valami diákmunkát, szóval csak ott ül a gép előtt reggeltől estig. Nekem ez nem is baj, hogy nem dolgozik, csak azzal van a bajom, hogy nem segít be a háztartási munkákba soha, pedig ideje lenne rá. Én takarítom az ő szobáját is, mert már engem zavar a kosz. Ha egyedül van otthon inkább nem eszik, arra is lusta, hogy egy szendvicset összedobjon vagy egy egyszerű ebédet főzzön magának. Ha megkéri anya arra, hogy vegyen át egy csomagot a futártól mert úgyis otthon van, nem nyitja ki az ajtót, mert nincs kedve, nem lehet elküldeni a boltba egy kiló kenyérért se, mert “fáradt”, nem mosogat el soha maga után, szétdobálja a cuccait itthon és mire mi hazaérünk a munkából, állhatunk neki a takarításnak, rendrakásnak itthon. Szóval nem csinál semmit itthon. Ez normális, vagy én reagálom túl? Hogy tudnánk változtatni a hozzáállásán?

2021. jún. 14. 11:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem normális, de nagyon nem tudtok mit tenni, azon kívül, hogy befejezed a szobája takarítását. Egye meg a kosz ha az kell neki.
2021. jún. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%

Nem normális, de azért ez inkább már depresszió mint lustaság.

Jól teszed ha rászoktatod szép lassan, apránként, sikerélményekkel.

2021. jún. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
15-éve nem számíthatók, a testvéreimre .
2021. jún. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
a szuleid a hibasak hogy ezt engedik neki. nem normalis viselkedes.
2021. jún. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele foglalkozni ! Hagyjátok úgy ahogy, van.Ha kell neki valami és hozzátok megy, akkor mondjátok, hogy oldja meg !Néha nézzetek be a szobájába, hogy lélegzik-e.
2021. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

A család, mint a rendszerek általában, homeosztázisra törekszik, akkor is, ha az patológiás.

Az, hogy ő ilyen, nektek, leginkább a szuleiteknek is van köze. Elsősorban nekik kéne elvárásokkal, es nem teljesülés esetén, következményekkel előállni. Te meg ne takarítsd a szobáját, mert ezzel is hozzájárulsz az állapotához.

Ha depressziós, segítsetek neki szakembert keresni.

2021. jún. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%

Egy kosár a nappali sarkába, oda beledobálni a széjjel hagyott vackait. Válogasson. Ha nem visz ki a ruháit a szennyestartóba - nem mellé!! -, akkor ne mossátok ki, járjon koszosban. Nem kötelező ennie, a szobáját meg pláne ne takarítsd.

Ja, és az egyik ismerősöm simán megcsinálta azt, hogy amikor a kölyök a sokadik "vidd ki kérlek a szemetet"-re sem mozdult, fogta, és beborította az ágyába. Durva volt, de hatásos.

2021. jún. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

#6 jó írja, a család egy rendszer. Az apád nem ugyanezt csinálja - pontosabban nem csinálja -, mint a testvéred?

Van egyáltalán apai minta ebben a családban?

2021. jún. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#8 igen van minta amit követhetne a húgom. A családban mindenki rendszerető és segíti a másikat, kivéve a húgomat. Apa ugyanúgy besegít a főzésbe, mosogatásba, mosás elindításába, mint anya és én a kerti fűnyírásba, vagy éppen a szerelésbe. Szerintem ez egy alap elvárás, hogy a családi otthonban rendet tartson és segítsen be a háztartásba, de nem teszi. Tőlünk csak a rendet látja, így nem ez okozhatja a gondot.
2021. jún. 14. 13:06
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

Vonjátok be őt is!


A netet kapcsoljatok le mikor dolog van:D

2021. jún. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!