Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez így normális? Vagy én...

Ez így normális? Vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Azt előre leszögezném hogy nem vagyok féltékeny, 23 éves vagyok van már saját családom.

Van egy bátyám aki külföldön él és sokkal idősebb nálam. Én mire megszülettem ő már gimis volt. Sosem volt meg közöttünk az a testvéri kapcsolat akárhogy próbálkoztam.

Van anyánknak egy nevelt lánya (Ő nevelőszülő) 6 éve van nála. Bátyám amikor haza jön külföldről (évente 1x) és eljönnek hozzánk (mi már külön élünk) bátyám akkor is csak a "húgunkal" foglalkozik. Vele van meg a testvéri kapcsolat, bár igazából férjemmel is olyan szinten jóban vannak hogy előbb mondaná valaki hogy ők a testvérek. Én mintha nem is léteznék. Anyának is a lány a mindene. Én is szeretem meg sajnálom a múlta miatt de még mindig a saját család az első.

Egyszerűen nem érzem hogy a család része lennék.

Nekem tényleg nagyon rosszul esik ez az egész.

Szólnom kellene? Tényleg csak túlreagálom? :(


2020. júl. 20. 19:04
 1/3 anonim válasza:
35%
Túlreagálod. Amikor valaki örökbefogad valakit ebben az esetben nevelőszülő lesz valakiből, azzal a gyerekkel úgy kell bánni mintha saját lenne. Semmiben sem különbözik tőled, ugyan olyan igazi testvéred lesz neked is. Egyébként a féltékenység gyerekes dolog. De ha tényleg zavar beszéld meg velük. Attól hogy magadba zárod, nem fog változni semmi.
2020. júl. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
A nevelőszülő és az örökbefogadás nem ugyanaz.
2020. júl. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
63%
Nem reagálod túl. Ültesd le őket egy asztalhoz és mond meg nekik hogy ez a bajod.
2020. júl. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!