Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Másnak is ilyen volt az...

Másnak is ilyen volt az anyósa /apósa?

Figyelt kérdés

Párommal lassan 6 éve leszünk együtt. Tavaly kérte meg a kezem, fél évvel azután hogy összeköltöztünk. Eleinte mondta anyós hogy mikor veszünk már házat, csak jobb lenne mint az albérlet. A szomszédos ház eladó nálunk xy összegért vegyük meg. Első kérdése páromnak az volt hogy miből. Erre anyós mondja hogy vegyük fel a babavárót. Mondtuk hogy nem szeretnék, majd mi eldöndjük. Erre anyós hát igaz nem is vagytok házasok még. Itt egymásra néztünk párommal. Felhozta hogy jó lenne már az esküvő ideje lenne. Mi mondtuk hogy előbb a házra szeretnék gyűjteni. Erre mondta hogy már ideje lenne már, legtöbb pár eljegyzés után már házasodik. Itt párom rászólt hogy fejezze már be, még nem akarjuk. Utána megkérdezte hogy melyik évszakban lenne az esküvő. Itt már fogtunk fejünket. Mondtam neki ősszel, mert nekünk akkor lenne a legjobb, illetve szebb. Erre hát ősszel olyan csúnya esküvő lenne. Itt párom ismét rászólt. Utánna fel jött a gyerek téma is hogy mikor szülők már. Itt meguntunk, feláltunk és haza mentünk.

Nem értem hogy ez faggattás, vagy minek lehet nevezni miért jó? Illetve miért akarja ennyire megszabni hogy mi legyen és miért akarja az ő nézeteit erőltetni?

Most még nem zavar annyira, de azért idegesítő hogy minden második kérdése a fenti témák közül valamelyik.



2022. okt. 11. 01:16
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
88%

Kérdezz vissza :

Mikor lesz az esküvő? Ki tetszik fizetni a lagzit?

Lakás vásárlás? Megtetszik venni a lakást?

Baba: eltartja helyettünk?

Egyből leall :)

2022. okt. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
60%
Mit szeretnél kérdező? Miért ide írtál?
2022. okt. 11. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
61%
Hát nézd, szerintem teljesen normalis kerdes, hogy mikor lesz az esküvő, ha egyszer eljegyeztétek egymást.
2022. okt. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
78%

Hát nem tudom, szerintem semmi furcsa nincs abban, ha egy szülő megkérdezi a gyerekét, mikor terveznek esküvőt, ha már volt eljegyzés is. Ez még nem faggatás.


Ha minden találkozáskor megkérdezné és csesztetne vele folyamatosan, megérteném, mi a problémád, de így nem. A gyereke, bmeg. Talán ennyit hadd merjen már megkérdezni az ember :D

2022. okt. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
17%
Ilyenek a menyecskék és az anyósok.... .
2022. okt. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
56%

4-es: amit leírt a kérdező az nem az "ennyit hagy merjen már megkérdezni kategória".


Kérdező, mi úgy szoktattuk le mindkettőnk szüleit erről, hogy felálltunk, eljöttünk és aztán nem mentünk. És mindezt annyiszor, ahányszor kellett ahhoz, hogy befogják. És amikor megkérdezték miért nem megyünk megmondtuk, hogy emiatt. Most is kibeszélnek minket, de az mondjuk nem érdekel :D

2022. okt. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
76%

Annyiban igaza van a kedves mamának, hogy az eljegyzés normális esetben házasulási szándékot fejez ki. Eljegyeztelek = szeretnélek elvenni a közeljövőben.

A "megkértelek, de jajj még nem akarunk esküvőt, majd *egyszer*, ha ez meg az meg amaz" nem komoly szándék. Erre felesleges volt az eljegyzés.


Nem gondolom, hogy itt feltétlen rosszindulat vezérelte a mamát, egyszerűen az a logikus, hogy úú, megkérted, mikor házasodtok, szerveztiek-e már, stb., ehhez képest nálatok eltelt egy év, de inkább több, és semmivel se vagytok előrébb.

Ettől függetlenül nyilván minden a ti döntésetek, de ahogy leírtad, a párod gyorsan le is állította az anyját a témáról. Innentől mi a gond?

2022. okt. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
22%

Első kérdése páromnak az volt hogy miből.


hát abból tuti nem, amit elvertek albérletre.

2022. okt. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
34%

Konkrétan inkább örülj neki, hogy elfogad a fia mellé. Értem, hogy zavaró, hogy beleszól meg kotnyeleskedik, de még mindig jobb, mintha utálkozna, vagy fúrna titeket.

Az exvőlegényem anyja szo-szo kedvelt, mint embert, csak azt nem kedvelte, hogy a kicsi fiával együtt vagyok..Mert jaj nagy a korkülönbség (7 év), nem illik össze a csillagjegyünk!!!, jaj ez, jaj az.. Aztán az exvőlegényem megcsalt egy nála 10 évvel fiatalabb csajjal, engem persze elhagyott, és már gyerekük is lett. Persze visszahallottam, hogy azt a lányt még jobban fúrja, mert még fiatalabb, mint én stb.


A mostani párom édesanyja pedig kb. maga a főnyeremény. Elfogadott, kedvel, nem áskálódik.. Néha vannak hülyeségei, de ha elmondjuk a véleményünket, akkor felfogja, nem akaratoskodik, elfogadja, hogy nekünk úgy a jó.

2022. okt. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 Morzsi007 ***** válasza:
12%

Hány évesek vagytok?


Általában az anyós a legkegyetlenebb családtag, főleg a fia leendő feleségével szemben.

Viszont van nekem is “fiatalabb” 25 éves ismerősöm, aki ráér ezekkel a dolgokkat, mondja, majd lesz gyerek, ház stb. Anno én is ezt mondtam, csak az idő megy és van hogy túl későn hoz döntéseket az ember. Azért kérdeztem mennyi idősek vagytok?

2022. okt. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!