Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én reagálom túl vagy jogos a...

Én reagálom túl vagy jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a problémám,hogy anyós meg após kitalálta,hogy vesznek új ágyat a kislányunknak,mivel lassan át kell szoktatnunk a babaágyból gyerekágyba. Ezzel nincs is semmi gond,hálás vagyok érte,hogy leveszik ezt a terhet a vállunkról.

Viszont amin felháborodtam az az,hogy engem meg sem kérdeztek,hogy tetszik e az a fajta ágy,amit kinéztek csak a férjemet. Nem is azt vártam el,hogy beleszólhassak,hanem azt,hogy megmutatták volna legalább,hogy melyiket nézték ki. Csak a férjemnek mutatták meg,nekem nem is említették,hogy ők vesznek ágyat.

Kiakadtam és a férjemnek mondtam,hogy ez azért elég rosszul esett,mert úgy érzem az én véleményem nem is számít,semmibe néznek. Ő erre csak annyit mondott ne foglakozzak velük. Szerintetek jogos a felháborodásom.


2022. nov. 2. 07:08
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
100%

"Nyíltan nem mutatják ki,hogy nem fogadtak el igazán,de vannak erre utaló jelek sokszor. Szerintem ez is ilyen. Én is úgy érzem,hogy levegőnek néznek,nem számít a véleményem egyáltalán."


Szerintem itt a baj. Lehet, hogy tényleg igazad van, és kissé letojnak, mellékesnek tartanak, de ilyen sztorikból, mint ez az ágyvásárlásos, nem nagyon jön át, mert mi nem látjuk az egymással való mindennapi viselkedéseket, nem halljuk a hanglejtést, nem látjuk az arckifejezéseket. Lehet, hogy neked ez már nagyon sokadik csepp a pohárban, mi meg csak azt látjuk, hogy jó lesz az ágy, nem nagy ügy. Ilyen sérelmeim nekem is vannak, amik kívülről, vagy önmagukban nem tűnnek nagy ügynek.

Ha úgy voltak aznap nálad, hogy az ágy is ki volt már választva, és eszükben is volt, mégsem mutatták meg, hanem hallgattak róla, az tényleg fura. De ebben sem lehetünk biztosak. Mindenesetre én megmutatnám annak, akihez kerülni fog, ha már úgyis találkozom vele, még ha nem is a gyerekemről van szó, hanem a feleségéről.

2022. nov. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
22%
Nem akarlak elkeseríteni, de ez a "Ne foglalkozz velük" csitítgatás tipikus az ilyen mama pici fia típusú pasiktól, akik képtelenek helyretenni a családjukat, és unják a veszekedést erről, ezért odavetik neked ezt a beszólást, mint valami csontot. Sajnos saját tapasztalat.
2022. nov. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
16%
Odaköltöztél a nyakukra, élősködsz, oszt még neked áll feljebb, hogy nem kérdezik a véleményed! Hát én se kérdezném!
2022. nov. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
13%
A ferjed a gyerek apja, a csaladfo, el tudja szerintem nelkuled is donteni. A szulei fele meg tobb tiszteletet.
2022. nov. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
93%

egy nyomorult ágynál nem vonták be a kérdezőt


Bevonták! Megkérdezték a férjet, joggal gondolták, hogy egyeztet a feleséggel.

2022. nov. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
76%

Bammeg, ez egy kiságy. Jó, hogy nem hivatalos konferenciát kellett volna összehívniuk, hogy leüljetek megbeszélni a napirendi pontokat egy kva kisággyal kapcsolatban.


Azt gondolták, ha nem jó, majd szólsz, vagy szól a férjed, ha már EgYcSaLáD vagytok, ahogy ki is hangsúlyoztad.


Jézus, momzilla.

2022. nov. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
41%

Egyébként jogos.


Nálunk ez a "veszek a gyereknek" dolog nagyszülők, nagynénik/bácsik részéről mindig úgy van, hogy mondanak egy tól-ig összeget, hogy ennyit gondoltak rászánni, legyen szíves az anyuka megmondani, hogy milyet szeretne.


"Ez csak egy ágy" amit jobb esetben olyan 10 évig fog használni a gyerek, és a kérdésből kiindulva nem opció a cserélgetés, ha éppen nem jó.


Ne a meny költse az apósék pénzét, nem ezt mondom, de szerintem a begyakorolt gyk-s válaszok helyett belegondolhatnánk a kérdező helyébe is.


Egyébként teljesen nyilvánvaló, hogy ez a kérdés a jéghegy csúcsán lévő tortának a habja, itt sokkal inkább az a problémája a hölgynek, hogy csak egy lyuk, meg egy anyaállat a férje és a családja számára, s most már ebből kezd nagyon elege lenni.


Tehát jöhetnek a begyakorolt válaszok, hogy "mit vártál", "most tűnt fel", "válj el".

2022. nov. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
16%
"Bevonták! Megkérdezték a férjet" - és a nő a férj oldalbordája még mindig? Nyilván a pasinak is vaj van a füle mögött
2022. nov. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 A kérdező kommentje:

33as miről beszélsz hogy élősködök? Külön keresetem van nekem is. A gyerek előtt is dolgoztam.

Páran azért átlátják a dolgokat... nem ez volt az egyetlen ilyen eset h így bántak velem. Ez csak az utolsó csepp volt a pohárban. De tudjátok mit,akkor elfogadom h hisztis picsa vagyok és kész!

2022. nov. 2. 09:05
 40/63 anonim ***** válasza:
89%

Itt mindenki önbizalomhiányos, fél a konfliktustól? Hát mondd el nekik! Mi honnan tudjuk, nem ismerjük a családodat. Nincs két egyforma, 100%-ban egyező élettörténet.

Van rá megoldás természetesen. Csak a magyar társadalom jelentős része még nem tart ott. Könnyebb a megúszós verziót választani, hátha egy mondattal megszűnik a probléma, tehát a gyakori kérdésekre kiírni, teljesen idegeneknek, akik tudják az életemre a megoldást, mint valóságos időt, energiát fektetni a traumafeldolgozásokba.

2022. nov. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!