Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én reagálom túl vagy jogos a...

Én reagálom túl vagy jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a problémám,hogy anyós meg após kitalálta,hogy vesznek új ágyat a kislányunknak,mivel lassan át kell szoktatnunk a babaágyból gyerekágyba. Ezzel nincs is semmi gond,hálás vagyok érte,hogy leveszik ezt a terhet a vállunkról.

Viszont amin felháborodtam az az,hogy engem meg sem kérdeztek,hogy tetszik e az a fajta ágy,amit kinéztek csak a férjemet. Nem is azt vártam el,hogy beleszólhassak,hanem azt,hogy megmutatták volna legalább,hogy melyiket nézték ki. Csak a férjemnek mutatták meg,nekem nem is említették,hogy ők vesznek ágyat.

Kiakadtam és a férjemnek mondtam,hogy ez azért elég rosszul esett,mert úgy érzem az én véleményem nem is számít,semmibe néznek. Ő erre csak annyit mondott ne foglakozzak velük. Szerintetek jogos a felháborodásom.


2022. nov. 2. 07:08
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
100%

De ha te nem voltál ott, akkor neked hogyan mutatták volna meg???

Nem maradtál ki semmiből. A férjed elmondta neked, hogy neki mit mondtak, mutattak.

Ha nem tetszik, akkor szóljatok.

Ha tetszik, akkor meg mi a gond??

2022. nov. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
12%
Direkt hagytak ki,ez egyértelmű. Szemétség volt tőlük! Igenis látnod kell, te vagy az anyuka,ha nem bólintasz rá nehogy már!Ne hagyd magad. Akár tetszik akár nem te vagy a "főnök! Egy ágy nem játék. Egyszerűen látnod kell,hogy biztonságos e, strapabíró e,stb. Ebben senki nem dönthet helyetted.Most egy ágy legközelebb az ovit választják ki. Inkább ne fogadjatok el semmit. Először kicsit nehéz nemet mondani aztán menni fog.
2022. nov. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
13%
A nemet mondáshoz önreflexió kell. Attól, hogy azt írjuk kórusban, mondjon nemet, nem fog. Erkölcsi gátak, rossz neveltetés miatt. Ez nem így működik.
2022. nov. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
96%
Vagy könnyebb nyivákolni, és áldozatot játszatani.. Könyörgőm, anya. Ha magárét sem áll ki, hanem nyafog inkább, mi lesz ha a gyereket kéne védenie? Siránkozik hogy de szemét mindenki, a gyerek meg oldja meg mert anyu inkább csak szájal- természetesen csak mások háta mögött?
2022. nov. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
33%

Nem vagy hisztis, tényleg dühítő tud lenni, ha sorozatosan apránként lenéznek és nem tartanak érdemesnek arra, hogy a rád is vonatkozó dolgokat megbeszéljék veled. Az elején velem is próbáltak ilyet, például a férjem szólt, hogy akkor szombaton ez lesz, ugye? Én meg pislogtam. Mert a szülei úgy adták elő, hogy én már tudok a tervről, így a férjem beleegyezett és ők fixáltál vele. Mikor kiderült a kamu, akkor rájuk szólt. Azóta semmire nem mond elsőre választ, hanem annyit, hogy várják meg, amíg velem egyeztet. Van is sértődés, de már tudjuk kezelni az ilyen átveréseket. Mert szerintem az.

A férjed mit mondott, mikor megmutatta neked az ágyat? Ő elfogadta már vagy még nyitott volt akkor a kérdés?

2022. nov. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
42%
Én eleve utálom az összes ilyen vesznek nekünk valamit dolgot. Adják ide a pénzt, és kész. Ne válogassanak, ne okoskodjanak, hogy nekünk mi lenne a jó, ne egyeztetgessenek velünk, majd mi megvesszük, ami kell, megmondjuk a gyereknek, hogy kitől kapta.
2022. nov. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a nagyszülők ajándéka volt az ágy. És nálunk is mindent a páromnak mutatnak meg, vagy neki hozakodnak elő vele. Miért mondanák nekem? Az én anyám se a párom hívja fel, hanem engem.

Nem bólintunk rá semmire megbeszélés nélkül. A te férjed mit válaszolt nekik? Neked megmutatta, azt írod, akkor nem értem, miért akarsz ennél is több megbeszélést. Miért nem mondtad, hogy neked az nem tetszik? Nem lett volna semmi baj vele, bútort nem választunk más házába, akkor se, ha ajándék.

Én elmondtam anno kérdés nélkül is, milyet gondoltam, együtt választottuk ki végül négyen, és olyan lett.

Érdemes lenne nyíltan beszélni velük, hogy neked xy elképzelésed van, mert néma gyereknek az anyja se érti a szavát.

2022. nov. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
97%

A férjednek annyit kellett volna mondania, hogy rendben, egyeztetek Julival, aztán jelzünk. Ha ez megtörtént, akkor túlreagálod. Természetes, hogy a saját gyereküknek szólnak először, gondolom, a te szüleid sincsenek ezzel másként.

Az mondjuk fura, hogy ők kiválasztják az ágyat, mondjuk ha nem veszik meg csak úgy, hanem előbb megmutatják nektek, akkor oké. Csak valahogy előnyösebb lenne, ha megmondják, hogy válasszátok ki ti, de szeretnék ők megvenni.

2022. nov. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azt hittek, hogy kotekedni fogsz.
2022. nov. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
84%

"Pont ez a probléma,hogy csak a férjemmel egyeztettek... mi egy család vagyunk már"


Éppen ezért egy családként, egységként kezelt benneteket, és nem külön-külön kérdezgetett, mint két egymástól független embert. Arról nem anyós tehet, hogy a férjed veled nem kommunikál.

2022. nov. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!