Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósban és apósban az alábbi...

Anyósban és apósban az alábbi lent kifejtett dolog nem tetszik. Hogy lehetne a legközelebbi adandó helyzetben mikor ez a probléma felmerül majd valami kapcsán, letisztázni, hogy a fiukért nem tartozom felelősséggel?

Figyelt kérdés

Anyós és após engem tesz felelőssé, ha valami gondja van a fiuknak, aki a párom.

Felnőtt ember esetén én max segíthetem szeretetből, figyelmeztethetem, ilyesmi, de nehogy már a felelősség is az enyém legyen. Nem az én dolgom nevelni, rászólni, parancsolgatni neki. Nem az én hibám ha tüdőgyulladása van pl. (most nincs neki, de volt már).

Meg egy másik ehhez hasonlatos szitu, mikor valami olyan új szokása van páromnak, ami egyértelműen az én befolyásolásomra történik, pl. nem eszik annyi húst. Szerintem és a párom szerint ez egy pozitív változás, a szülők szerint ez negatív változás (ettől volt tüdőgyulladása szerintük). És engem okolnak amiért nem eszik húst. Na most szerintem, még ha valami tök egyértelműen is az én befolyásolásomra történik vele, akkor se az én felelősségem. Felnőtt ember eldönti, mit eszik, mikor, mennyit. Ha nem eszik húst, az csak is és kizárólag az ő felelőssége, és nem az enyém. Nem gyerek, akit én etetek. Sose parancsoltam rá, hogy ne egyen húst. Azért eszik kevesebb húst, mert tudja, én mit miért eszek kevés húst, és ez hatással volt rá. De ez, hogy hagyta magát befolyásolni, a saját döntése, saját felelőssége. Ezzel minden felnőttnek tisztában kéne lennie.

Összegezve: A f@$z kivan azzal, hogy felelőssé próbál tenni anyós-após bármiért is, ami a fiukkal van. Akár az én hatásomra van, akár nem, nem az én felelősségem. Nem felelek érte. Nem okolhatnak se betegségért, se semmilyen döntéséért.


Ha nekem lenne gyerekem, és elkezdene valami okkult szektába járni a barátnőjével, tuti a fiammal beszélnék, és nem a csajával. Nem gondolnám azt, hogy a csaj felelőssége, hogy hova jár a fiam, a fiam felelősségének tartanám, hogy befolyásolható, hülyeségekbe belerángatható. De ez szélsőséges példa, én nem vittem a páromat okkult szektába természetesen.

Amúgy most hogy kiírtam ide nektek ezt a kérdést, rájöttem, hogy ez nem abból fakad, hogy a szülei estleg valahol mélyen gyereknek, befolyásolható kis hülyének tartják a fiukat? Mert ugye ha felelősségteljes felnőtt embernek tartanák akkor ők se a barátnőjét tennék felelőssé semmiért, ami vele történik, vagy amiről ő dönt. Mint ahogy én is ezt tenném a saját fiammal, ha lenne. Az okol bárki mást azért, ami a fiával van, aki még gyerekként tekint rá, vagy gyenge személyiségnek érzi.


2022. nov. 6. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan így ahogy ide leírtad...nem tartozol felelősséggel a fiúk döntései miatt. Ha neki úgy jó akkor úgy lesz semmi közük nincs hozzá hogy dönt. Ha nem tetszik nekik akkor ezután nem kell túl gyakran hozzájuk járni.
2022. nov. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Mert regebben az asszony dolga volt a ferfit tisztaba rakni. Te mar uj generacios vagyol ezert nem tudod.
2022. nov. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez ilyen berögződés, hogy az asszony "terelgeti" a férjét. Engem az exanyósom azért vont felelősségre, merthogy az ő fia azért nem irja meg a szakdolgozatát, mert én nem motivalom eléggé. Még azt is mondta egyszer, hogy mivel nekem már van diplomam, megírhatnám helyette.

Hát elvaltam. Nem lett diplomája 😅

2022. nov. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy most hogy kiírtam ide nektek ezt a kérdést, rájöttem, hogy ez nem abból fakad, hogy a szülei estleg valahol mélyen gyereknek, befolyásolható kis hülyének tartják a fiukat? Mert ugye ha felelősségteljes felnőtt embernek tartanák akkor ők se a barátnőjét tennék felelőssé semmiért, ami vele történik, vagy amiről ő dönt."


Igen, ezt helyesen látod.

A férjednek, magának kéne elmondania a szüleinek, hogy ezek a saját döntései voltak, és kizárólag őrajta kérjék számon. (Az egy másik kérdés, hogy egyáltalán miért akarnak beleszólni abba, mennyi húst eszik, az meg egy harmadik, hogy a húsevésnek/hús-nem-evésnek semmi köze a tüdőgyulladáshoz.)

2022. nov. 7. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A húsevős esetnél mondjuk így lehetett volna tisztázni:

"Nem gyerek, akit én etetek. Sose parancsoltam rá, hogy ne egyen húst. Van pénze, van keze, azt csinál és azt eszik, amit jónak lát." Esetleg még egy gondolatébresztő kérdést hozzátenni: "felnőtt ember, szerintetek nem tudja magától eldönteni, mit eszik?"

De lehet, hogy sehogy sem fogják fel.

Igen, az ilyen szülők szerintem is azt hiszik, hogy a felnőtt gyerekük olyan önállósági szinten van, amit józan ember gondnokság alá helyeztetne, nem pedig hozzámenne feleségül, de szerintük teljesen normális, hogy ilyen. Közben meg nagyon nem lenne normális, és még csak nem is ilyen. Többnyire fiús szülők betegsége ez. Sok anyós azt hiszi, hogy ha a felnőtt kisfia elé nem teszik le a kiszedett, megmelegített ételt, akkor szegény magától nem fog tudni enni, és meghal. Lehet, hogy nálatok is azt gondolják, hogy szegény "gyerek" csak azt tudja enni, amit te csinálsz, és nem csinálsz elég húst, ezért neki nincs más választása, mint hogy ne egyen annyi húst.

2022. nov. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!