Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jól érzem, hogy ez inkább...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól érzem, hogy ez inkább felelősség áthárítása?

Figyelt kérdés

Másfél év huza-vona után "vége lett" egy nem is létező párkapcsolatnak. Távkapcsolat volt. Másfél év alatt 2 alkalommal találkoztunk. Sok súrlódás volt, és egyszer már megszakadt a kapcsolat, de egy hónap után úgy döntöttünk, hogy adjunk esélyt és lépjünk előre. Év végén haza is látogatott. Visszamenetele után kb egy hónapig még tartott a "lelkesedése", majd egyszerűen nem keresett magától. Próbálkoztam, kerestem, mindazonáltal általában azt a választ kaptam, hogy nagyon húzós időszaka van és én nem értem meg. Megmondom őszintén, egy idő után belefáradtam. Emberi módjára (kereteinkhez mérten szóban) szerettem volna elmondani, megbeszélni vele ezeket a dolgokat, hogy nekem rosszul esik, és egyáltalán nem erősít meg pozitív irányba, hogy ennyire ignoral, egyáltalán nem keres. Jobb híján írásban tettem meg, mivel a többszöri telefonos próbálkozásom kudarcba fulladt. És hát erre nagyon támadó és bántó választ kaptam, ami nálam féltette a pontot, és megkertem, hogy egy ilyen stílusú levél után ne keressen többet. Azt gondolom, hogy minden helyzet két emberes dolog. Nem hibáztattam őt, egyszerűen a tényekre tudtam alapozni. Arra, ha fontos valaki, akivel tervezek, akkor nem tűnök el hetekre, majd ha érdeklődöm, hogy van e bármi oka, hogy ignoralva vagyok, egyszerűen nem vagyok megertő. Illetve állandóan a kérdés, hogy miért nem lehet ezeket szóban megbeszelni. Kérdezem, ha egyszerűen nem veszi fel a telefont illetve egyszer sem hivott, akkor nem feltétlenül gondolom, hogy ez rajtam múlt volna. Nekem is voltak rosszabb napjaim, lehet, hogy türelmetlen voltam, ki tudja, mindazonáltal próbáltam ezekre figyelni. Amiért kitettem a kérdést az arra vonatkozik, hogy egy hete kaptam egy levelet, amiben kifejti, hogy én krealtam dolgokat, és hogy ő mindent megtett ami tőle telhető volt. És hogy neki nem tetszik, hogy olyanokat gondolok róla, es sajnálja, hogy egy ilyen szituáció állt elő. Nekem kell látni, hogy mindkettőnk párkapcsolat formalo probalkozasa kudarcba fulladt. És hogy ő nem ellenem tett, hanem épp ellenkezőleg, ő végig nyitott volt stb.

Én azt gondolom, hogy ha nyitott vagyok és építő, akkor keresem a másikat, szeretnék vele találkozni (minden egyes alkalommal volt valami ami miatt épp nem ért rá, vagy ami miatt nem tudott jönni, jómagam sosem hívott magához, ami egyszerűbb lett volna, jelenleg én vagyok a mobilisabb, de mikor felvetettem, az volt a válasz, hogy majd ha elkoltozik, de ahhoz a suli mellett munkát kell találni stb). Sosem vártam, hogy feleségül vegyen, vagy cuccoljon haza az egyetem befejezése előtt. Azt érzem, egyáltalán nem volt őszinte velünk kapcsolatban. A fent említett levele előtt még 2 nappal azzal jött, hogy építsük a kapcsolatot stb stb. Én nem igazán tudom, hogy mire volt jó ez a levél. Világosan megirta, hogy ne keressem többet, és amúgy is kudarcba fulladt a dolog. Én azóta nem teszem. Őszintén szólva nem értem. Azt gondolom, ezt a levelet nem kell megválaszolnom. Azt érzem, hogy ez teljesen a felelosseg attolasa. Valaki volt már ilyen helyzetben? Nyilván nem egyedi eset. Köszönöm az építő válaszokat vagy kritikákat.



2019. ápr. 6. 12:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy én vagyok a nő(31), ő a férfi(32).
2019. ápr. 6. 12:56
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok rá válaszolni, de érdekelne valami.


~30 évesként tényleg úgy gondoltad, hogy egy ilyen 'kapcsolat' megéri? Ahol 1.5 év alatt 2x találkoztok?

Félre ne értsd, nem kioktatás, hanem tényleg érdekel. Mit találtál meg ebben az emberben, hogy egy ilyen kapcsolatot bevállalj?


Számomra már az sem férne bele, ha 2 hetente tudnánk csak találkozni 1 hétvégére. Ezért érdeklődök.

2019. ápr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mekkora volt ez a tav, mar komolyan erdekel?
2019. ápr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 válaszoló:

Nem veszem kioktatásnak. A mi esetünkben meg volt, hogy az egyetem után költözik vissza. Meghatározott idő volt, ami belátható volt, hogy meddig kellene "kitartani". Őszintén szólva nem tudom. Azt hiszem nem a távolság volt a probléma, hanem az egyoldalú kapcsolatépítés - részemről azóta is ezt érzem.

2019. ápr. 6. 13:25
 5/7 A kérdező kommentje:

#2-es válaszoló:

1800km (nem a világ vége ez tény, és az is, hogy ha mindkét fél szerette volna, meg lehetett volna oldani. Csak hát az ember olyan helyre nem megy, ahová nem hívják)

2019. ápr. 6. 13:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Ennek a történetnek annyi a lényege, hogy nem kellesz, nem érdekled, és neki ott messze megvan a maga kis élete. Nem érdemes rágódnod rajta, vagy bánkódnod miatta. Sunyi, és biztos vagyok benne, hogy nem csak veled játszik.
2019. ápr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#3-as válaszoló:

Köszönöm! Igen, ez nagy valószínűséggel így van. Én csak az előtt állok érthetetlenül, hogy miért szükségszerű rám vetíteni a felelosseget. Mindenkinek magára is kellene reflektálni ilyenkor.

2019. ápr. 6. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!