Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tud "becsúszni" egy baba?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tud "becsúszni" egy baba?

Figyelt kérdés
Úton-útfélen hallani, olvasni, hogy a nem kívánt terhesség, ami ekkor valóban teher, becsúszással jön létre. Véleményem szerint ez teljesen abszurd, hiszen ha a felek nem védekeznek, akkor ez a vállalt kockázat, nem pedig valamilyen nem várt meglepetés. És ilyenkor alakulnak ki a viták, hogy "megtartsuk?", "ne tartsuk meg?", az erkölcsi és az anyagi felelősségvállalás kérdései meg számos más probléma. Ha a felek vállalják a kockázatot, hogy nem védekeznek, akkor mégis miért szokott menni általában a felelősséghárítás? Megjegyzem, ebből mindkét fél ki szokta venni a részét. Köztudott az óvszer hatékonysága, ha pedig esetleg kiszakad, akkor is van még idő és mód elkerülni az állapotosságot. De ugyanúgy más fogamzásgátló szerek is szinte 100%-os hatékonysággal működnek, tehát koránt sincs akkora esélye a fogantatásnak, mint ahány "becsúszás" történik.

2020. jún. 21. 21:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Én sem értem, amikor felnőtt emberek azt mondják, hogy becsúszott.

Vannak extrém esetek, de az ritka.

2020. jún. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Fogamzásgátlás mellett is simán becsúszhat, de általában ez azt jelenti, hogy felelőtlenek voltak.
2020. jún. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

Úgy, hogy embernek nincs hatalma efölött.

Minden védekezési mód csak csökkenti az esélyét a teherbeesésnek.

Aki dug, annak gyereke lehet, hiszen ez a biológiai célja az együttlétnek, nem létezne ez a faj már, ha nem így volna.

Csak önmegtartóztatással tudod ezt mgeelőzni.

2020. jún. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

A védekezési módszerek csak csökkentik a teherbeesés esélyét. 100%-os csak az önmegtartóztatás.

Velem történt olyan, hogy egy hónap alatt 2x szakadt ki az óvszer... közölte velem az orvos, hogy fél éven belül 2x biztos nem ír fel esemény utánit... Nem maradt más, mint hogy imádkozzak. Szerencsére megúsztam, de simán összejöhetett volna.

2020. jún. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Fogamzásgátló szerek is szinte 100%-os hatékonysággal működnek"

Ez egyrészt nem így van, nézd meg a Pearl-indexet, 97% fölötti hatékonyság nincsen, még meddővé tétel után is lehetséges terhesség. És ezek szakszerű használat esetére vonatkoznak, amikre csak nagyon kevés ember képes.

Másrészt te is írod: SZINTE.

2020. jún. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó vagyok: egyébként előtte se szakadt ki soha évekig és azóta se, évek óta. Nagyon szerencsétlenül jött ki az egész.
2020. jún. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

"koránt sincs akkora esélye a fogantatásnak, mint ahány "becsúszás" történik."

Nem tudom, milyen körülmények között találkozol ilyen esetekkel, én életemben egyszer hallottam ilyet, hogy becsúszott a baba, de ez is csak annyit jelentett, hogy nem számítottak rá, viszont örültek neki nagyon.

2020. jún. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%

Mondjuk egy buliban, amikor nem is tudnak magukról az emberek és holnap nem emlékszenek? Amúgy én nem tudom. De volt egy ilyen film, pont a napokban láttam azt a részt, amiben ilyen volt. Azt hitte a csaj eredetileg , hogy fixen tudja, ki az apja, de aztán másnap egy egy olyan buliban volt, ahol történt a "mellékelt ábra" (apasági vizsgálatot csináltatott a csávó:)) szerintem egy s más. :) És ez a buli egy nappal azután volt, hogy együtt volt azzal a csávóval, akiről megvolt győződve, hogy ő a gyereke apja; még hasonlítottak is ugyanolyan speciális árnyalatú, kék szemük volt (mármint akiről azt hitte az anya, hogy ő az apuka, és a kisgyereknek. Anyukának barna volt a szeme.)


Egyébként , érdekesség képpen, én hallottam olyat, hogy van olyan is, hogy konkrétan a gyerek hozza össze a szüleit. Tehát így konkrétan , "Odafönt", a Mennyben, tudja úgy mozgatni a szálakat; hogy akiket kiszemelt anyjának, és apjának, őket összehozza; hogy úgymond "legyártsák neki a formát", és meg tudjon nyílvánulni fizikai testben, ebben a fizikai, anyagi világban. És lehet olyan is, hogy mondjuk csak egy éjszakára hozza őket össze, amíg legyártják neki a formát, és utána már szét is mennek; tehát lehet ilyen is elvileg. Én ilyet hallottam. Tehát, az lehet a gyereknek a döntése is, hogy ő "le akar születni", meg akar nyilvánulni. Lehet, hogy még akartam valami érdekeset írni; majd ha még eszembe jut valami, írom; de ez érdekes lehet mindenképpen.

2020. jún. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

*Mármint a csaj biztos volt benne, hogy ki a gyerekének az apja, mert együtt voltak; de utána az anyuka másnap elment egy buliba, ami teljesen kiesett neki, mert annyit ivott, és tehát igazából onnan lett valaki az apja a gyereknek. Mert arra még emlékezett, hogy buliban is volt utána való nap, miután együtt volt a csávóval.

És "mellékelt ábra szerint" történt egy s más . Ezt így akartam leírni. Mert a csávó apasági tesztjén az volt, hogy nem ő az apuka, és mikor mutatta az anyukának, az anyukának akkor ugrott be, hogy volt egy buliban utána, és akkor onnan valószínűleg valaki a gyereknek az apja; ha nem az a csávó, akiről hitte.

2020. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

5 éve szexelek, mind fogamzásgátlót, mind óvszert használtam már védekezéshez. (Nem egyszerre.) Megszakítás egyszer volt, az elején, de soha többé nem vállalnám be!


Ha valaki nem akar gyereket, az még az óvszer kiszakadása után is felírathat esemény utánit. Persze van, aki ezen a ponton úgy dönt, hogy nem írat fel, mert mégiscsak szeretné. Ezt viszont már nem nevezném becsúszásnak.


Persze, 1-2 eset biztosan van, amikor normális védekezés mellett csúszik be, de igazad van: annyi, amennyiről hallani, nincs. Én arra is tudok gondolni, hogy az egyik fél akarta, a másik nem - és aki akarta, az titokban tett érte, hogy legyen.

2020. jún. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!