Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom miért nem fogadja el...

Anyósom miért nem fogadja el hogy nem szeretnék gyereket?

Figyelt kérdés

Férjemmel már többször átbeszéltük és se én, se ő nem szeretne gyereket. Ez közös döntés volt. Elgondolkoztunk rajta hogy milyen világban nőne fel, meg őszintén minek.

Erre anyósom úgy kiakadt, akkora családi balhét rendezett hogy zengett tőle a ház. Mondta hogy ő már várta hogy legyen fiatalabb unoka a családban, akit tud majd szeretgetni. Utána elkezdte sorolni ezeket a kölcsönket, hogy milyen jól járnánk vele, csak gyereket kell szülnöm hozzá. Erre mondtuk a férjemmel hogy pénzért gyereket szülni?... Erre mondta hogy sok mindent megold a gyerek. Én erre kérdeztem hogy mit old meg, semmit. Fel is kell nevelni stb. De nem jutottunk egyről a kettőre. A végén már mondta férjemnek hogy minek vett el engem, egy olyan nőt aki szülni nem akar. Erre férjem felállt, el köszöntünk és eljöttünk onnan.

Nem tudom hogy megfog - e ezzel békélni.

Egyébként anyostol külön élünk egy kis kertes házban.


2022. nov. 16. 01:50
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
76%

Igazából szerintem nem fogjak fel, jelenleg mekkora erőfeszítést igényel egy gyerekvállalás , már ha lehetséges.


Mi is ugyan így vagyunk, szerettük volna, lassan 30 is leszek, de egyszerűen mikor elértük volna azt a helyzetet, hogy lehet, bejött minden. És azóta merlegeltunk. Innentől hiába szeretnenk érzelmileg, nem éri meg, pláne a lehetséges gyereknek. Kiszámíthatatlan minden, na meg lassan annak örülünk, ha mi ketten ki jövünk. A szüleim anno 80-as években ennyi idosen már hazat építettek , én ehhez sehol se tartok, pedig 18 éves korom óta dolgozom. És ok sem akarjak megérteni. Egyszerűen rengeteget változott a világ, a gazdaság. Egy gyerek ma már luxus, ha nem is nagy kockázat. Meg ha nem is anyagi kérdés lenne, a bölcsődei, óvodai helyzet szörnyű, nem beszélve az iskolákról … ide valóban én is úgy gondolom, nem szabad gyermeket szülni . Magunkat, és a gyerekünket szivatnank vele kvázi .


Értem, hogy unokát akarnak, de inkább leszek ésszerű, mint vállaljak egy ekkora felelősséget stabilitás nélkül . Ok nem eltek ilyen helyzetben, így nem értik meg. Egy mondatba suritve, ennyi a válasz .

2022. nov. 16. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
93%
Legközelebb ha előhozza megint akkor el kell köszönni, hogy majd legközelebb akkor jöttök, mikor nem hozza fel a témát.
2022. nov. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
83%

Mert vágyik unokára, magánügy.

Egyáltalán miért kellett ezt közölni vele? Ha meg megtettétek, akkor nem kell vele foglalkozni, ez nem a te harcod, a férjedé, ő megtette, hogy kézen fogva távozott veled a veszekedés után, a következményeket neki kell vállalni, ha nem tudja ezt normálisan kezelni, legfeljebb nem lesztek jóban, akár nem is találkoztok többet, van ilyen.

2022. nov. 16. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Anyósomnak a lánya felől már van két unokája, csak ők már idősebbek, 4-6 évesek. Azért közültük vele, mert mindig felhozta témába hogy na mikor lesz már gyerek, ő unokázni akar.
2022. nov. 16. 02:49
 5/39 anonim ***** válasza:
82%
Kedves kérdező, téged ez miért érdekel? Itt minden válaszoló vagy egyetért majd veled, vagy nem. Neked annyi legyen fontos, hogy a férjed melletted állt az anyósoddal szemben, ahogy annak egy normális házasságban lennie kell. Más nem számít. :)
2022. nov. 16. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Igazából csak azért érdekelne, hogy valaki volt-e hasonló cipőben emiatt.
2022. nov. 16. 03:04
 7/39 anonim ***** válasza:
52%
Rengetegen, ha végignézed a kategóriát, 80 kommentes folyamok vannak arról, hogy 9 szerint az anyós a hülye, a tizedik szerint az anyós csak rosszul szoicalizálódott korából adódóan. Engem inkább az lep meg, hogy látszólag konszolidált egzisztenciájú, hosszútávú terveivel tisztában levő házas ember mi a tökömért látogatja ezt az oldalt?
2022. nov. 16. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
97%
4-es ok, de el kellett volna dönteni, hogy akartok -e konfrontálódni! Ilyet szülőként is udvariatlan kérdezni, hogy mikor lesz gyereketek, ha meg unokázni akar az előrevetíti, hogy ebből vita lesz, ha azt mondjátok soha, azt be kell vállalni.
2022. nov. 16. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk két gyerekünk van, de mikor a kisebb még babakocsis volt, már akkor felhozták, hogy mikor jön a harmadik?... Az eddigi unokák valamiben kifogásolhatók lettek és hátha a harmadik megfelel. Elmondtuk, hogy ennyi van, ennyi marad, aki nem akarja szeretni őket, annak nem kell, de erről többet nem beszélünk. Életem legnyugodtabb hónapjai következtek, amíg sértődötten nem foglalkoztak velünk. Utána meggondolták magukat, most már elvinnék a nagyot szórakozni, de erre ő nem akar velük lenni (az elmúlt hónapok távolság tartása mellett érthető). Szóval megint duzzogás van és tüntető hallgatás, ami szuper. Ennyit arról, hogy hű de nagyon fogják szeretni az unokákat. Sajnos aok nagyszülő van, aki előtte kardoskodik, veszekszik, de a megérkezett gyerek már fárasztó vagy váratlan tulajdonságai miatt nem felel meg.
2022. nov. 16. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
86%
Tudok csoportot, ami határmeghúzást, nemek kiosztását megtanítja asszertíven és agresszívan is, mert bizony van, aki abból ért. Ha pesti vagy személyesen is tudsz menni, ha vidéki, akkor online is vannak workshopok.
2022. nov. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!