Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom szerint az esküvőt a...

Anyósom szerint az esküvőt a szülőknek kell fizetni?

Figyelt kérdés

Tudom még nem anyósom. Párommal mikor megyünk ebédre hozzájuk mindig feljön az esküvő téma. Mondjuk érthető 6 éve vagyunk már együtt és 1 éve jegyzett el.

Anyósom szerint az esküvőt a szülőknek kell fizetni, mindig is a szülők álták. Én nem tartom jó ötletnek hogy ők fizessék. És amikor jeleztem neki hogy nem szeretnénk anyagi támogatást, akkor felcsattant hogy értsem meg hogy ezt a szülők szokták fizetni, általában a fiú szülei, illetve szülők dolga szervezni az egészet.

Hát én nem tudom, hogy ez most hogyan van. De nem igazán szeretném azt hogy bele szóljon abba, amit mi párommal elképzeltünk. Mert anyósnak ez nem tetszik, szó sem lehet arról amit mi kigondultunk. Pl mi nem szeretnénk nyáron tartani a kánikula miatt, de ő nyáron szeretné, mert szerinte nyáron a legszebb. Azon is kiakadt hogy nem lesz templomi esküvő. Párommal átbeszéltük és már neki is kezd elege lenni ebből. Igazából anyagi támogatást sem nagyon szeretnék, max akkor ha túl lépünk a kereten.

Nem tudom hogy ez most hogy van, de szerintem nem így ahogyan anyós gondolja.


2022. nov. 27. 15:31
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk mi fizettük a férjemmel ketten a saját esküvőnk minden költségét. Eszünkbe sem jutott volna a szülőket ebbe belevonni.
2022. nov. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy az ő családjában ez a szokás. Nálunk is így volt.
2022. nov. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
98%

Nincs így. De ha így is lenne, kit érdekel, hogy mi a szokás? Senkinek nem lesz tőle baja, ha olyan esküvőtök lesz, amilyet szeretnétek, úgyhogy nyugodtan szervezhettek olyat, amilyet szeretnétek. Aki másmilyen esküvőre vágyik, az házasodjon saját maga, és valósítsa meg az álmait a saját esküvőjén. Ne másét rendezze. Igazad van, ha nem tud elvárások nélkül, jó szívvel adni, akkor ne szálljon bele a költségekbe, nem köteles. Fordítva is így lenne: te sem várhatnád el, hogy állja neked az álomesküvőt, ha nem akarja. Te nem oszthatod be a pénzét, ő nem veheti el a ti döntési jogaitokat.

Csak azt nem értem, miért te jelezted, hogy nem kértek anyagi támogatást? Jelezze a fia, csattanjon rajta az anyja tolakodása. Írtad, hogy szólt (valamit), de nem lehetett valami határozott, ha az anyja így lesöpörte. Bizonyos szülőtípusra jellemző, hogy ha a gyereke olyan véleményt vagy igényt fejez ki, ami neki nem tetszik, akkor süketnek tetteti magát, és úgy csinál, mintha el sem hangzott volna. Ráhagyni puhány dolog. Miért szokna le erről az ignorálásról, ha beválik? Újra fel kell hozni a témát, és úgy, hogy kénytelen legyen érdemben reagálni. Beszéltetni kell, visszakérdezni, kérdőre vonni, hogy miért nem érti meg, kimondatni vele, hogy felfogta. Utána már túl ciki lenne úgy tenni, mintha semmit sem mondtak volna neki.

2022. nov. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
92%

9

A szülő fizeti és SZERVEZI! Nem kívánságműsor.


AMúgy ne fogadjatok el pénzt és ne is szóljanak bele. És nincs ilyen, hogy ez a szokás, de ha lenne, akkor sem kötelező tartani.

2022. nov. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
94%

Valószínűleg azért ragaszkodik annyira ahhoz, hogy ők fizessék, mert akkor van alapja megmondani, hogy mi hogyan legyen. Az esküvő elsősorban a párról szól, régen megvolt az, hogy illendő, ki mit fizet a lányos házból illetve a fiú oldaláról, de ez már régen nem előírás.

Vagy dűlőre juttok vele, vagy tényleg lehet megoldás a titokban való házasság, ha nektek nem fontos pl. a lakodalom. (Bocsánat, ha írtad, nem olvastam vissza.)

2022. nov. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
35%
Felnőtt emberek vagytok, és nem tudjátok magadoktól eldönteni?
2022. nov. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Őszintén én szeretnék lakodalmat, közeli rokonokkal max. meg 50 fős lenne. De így egyszerűen nehéz. Én részemről a rokonság nem szól bele. Szüleim azt mondták hogy ha kell beszállnak a költségbe, de nem szólnak bele a szervezésbe. De mondtam a szüleimnek hogy nem igazán kérünk anyagi támogatást, de majd látjuk menet közben.
2022. nov. 27. 17:03
 18/32 anonim ***** válasza:
12%
14, értem én, a fiatalok csak leadják az elvárásaikat, a szülők pedig lesznek az esküvőszervezők és fizetők. Ha még akarnak valamit, csapják hozzá. Ez egy külön szakma, ezek szerint értenek hozzá. Mint úgy általában az ilyenek szokták, ehhez IS. :)
2022. nov. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
94%
18, én pl írtam, hogy nálunk ez a szokás, ők fizették. Nem szóltak bele semmibe, nyilván jóval nagyobb tapasztalatuk volt, tehát kértünk tanácsot. De nem éltünk vissza a helyzettel. Nem volt puccos hely, inkább egy egyszerűbb, olcsóbb, cserébe többen jöttek. Megoldottuk a dekort, nem fizettünk senkinek a szervezésért.
2022. nov. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
98%
Ne adj isten, váláskor meg azzal jönnének, hogy az esküvőt is ők fizették. Nálunk is ez volt.
2022. nov. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!