Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom szerint az esküvőt a...

Anyósom szerint az esküvőt a szülőknek kell fizetni?

Figyelt kérdés

Tudom még nem anyósom. Párommal mikor megyünk ebédre hozzájuk mindig feljön az esküvő téma. Mondjuk érthető 6 éve vagyunk már együtt és 1 éve jegyzett el.

Anyósom szerint az esküvőt a szülőknek kell fizetni, mindig is a szülők álták. Én nem tartom jó ötletnek hogy ők fizessék. És amikor jeleztem neki hogy nem szeretnénk anyagi támogatást, akkor felcsattant hogy értsem meg hogy ezt a szülők szokták fizetni, általában a fiú szülei, illetve szülők dolga szervezni az egészet.

Hát én nem tudom, hogy ez most hogyan van. De nem igazán szeretném azt hogy bele szóljon abba, amit mi párommal elképzeltünk. Mert anyósnak ez nem tetszik, szó sem lehet arról amit mi kigondultunk. Pl mi nem szeretnénk nyáron tartani a kánikula miatt, de ő nyáron szeretné, mert szerinte nyáron a legszebb. Azon is kiakadt hogy nem lesz templomi esküvő. Párommal átbeszéltük és már neki is kezd elege lenni ebből. Igazából anyagi támogatást sem nagyon szeretnék, max akkor ha túl lépünk a kereten.

Nem tudom hogy ez most hogy van, de szerintem nem így ahogyan anyós gondolja.


2022. nov. 27. 15:31
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

18

Nekünk egész sok mindent álltak (kaja, pia, vendéglista összeszedése). De minden mást mi rendeztünk. Igen, kívánságműsor volt, mert ez a MI lakodalmunk volt. Ha nem tetszik úgy, ahogy mi akarjuk, akkor ne fizessenek. Nem erőszakoltunk senkit, ők ragaszkodtak hozzá. Persze aztán ment párszor a hisztike, hogy fúj, milyen ez, milyen az…amit mi választottunk. Mert persze anyós MINDENT jobban csinált volna.

Ilyenkor kellett leállítani, hogy neki már volt esküvője, az ilyenekbe ne dugja bele az orrát.

Fel lett hívva a figyelme, hogy ha valami drága nekik, azt mi fizetjük, nem hisztizünk rajta. Erre fel ment megint a sértettség, hogy dehát ők akarnak fizetni. Hát, akkor fizessenek. De olyat, amilyet mi akarunk.

Volt egy pár ilyenből vita, de férjem leállította az anyukát.


Van különbség aközött, hogy azért fizetik a lagzit, vagy annak egy részét, mert segíteni akarnak, vagy azért, mert anyós ki akarja élni magát, hogy olyan legyen, amilyet Ő akar, nem pedig olyat, amit MI.

2022. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
8 éve házasodtunk. Egyikünk szüleinek se lett volna pénze hogy fizessék 😅
2022. nov. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
93%
19, értelek én benneteket, az egyetlen amit nem értek, az az ilyen szülői hozzáállás mint a kérdezőé. Harmincas gyerekeim vannak, 35 éve volt az esküvőm, de fel nem foghatom, hogy a mi korosztályunkban még vannak ilyen őskövületek. Mindig próbálták velem is elhitetni, hogy jaj, az egy generációval ezelőttiek még milyen másképp gondolkodnak mert egész más világban éltek meg blablabla. Akkor sem hittem el, meg már soha nem is fogom. Jelentem, nem csak az esküvőm körülményeire emlékszem, de kristálytisztán van meg, ahogy öltözöm a ballagásomra, most is megvan, milyen csúfnak tartottuk a blúzt amit az ofő kiválasztott nekünk. A lényeg annyi, nekünk pont azok a dolgok nem tetszettek amik most nektek, és igenis tudjuk(!), mit nem kellene megtennünk veletek. Az, hogy egyes korosztályombeliek el akarják hitetni, hogy mi valami megcsontosodott őskövületek vagyunk, egyáltalán nem jelenti azt, hogy nektek ezt el is kellene hinnetek. Főleg nem, hogy el is kellene viselnetek. Igenis, ha ahhoz elég felnőttek vagytok (és azok vagytok), hogy házasodjatok, akkor ahhoz is, hogy saját magatok döntsetek a saját életetekről, esküvőtökről, házatokról, gyerekeitek számáról stb, stb. Ahogy mi pontosan tudtuk, hogy az ilyen dirigálás semmi más mint bugriskodás, ti is nyugodtan hihettek saját magatoknak. És álljatok is ki emellett. Az én gyerekeimnek és a párjaiknak nem félniük kell tőlem, hanem bízniuk "kell" bennem. Ebbe pedig bőven nem fér bele, hogy én felcsattanok, mert a fiataloknak megvan a saját elképzelése, amire mellesleg még a pénzüket is max. kipótolnunk kellene. Nem ellenetek beszélek, pont mellettetek állok. Ki nem állhatom, mikor szülők valami földöntúli mindenhatónak állítják be magukat, miközben maguk is csak csetlenek-botlanak az életben, annyira gyorsan változik körülöttünk minden. De igenis ragaszkodjunk 1912-höz. Na ne. Vagy segítsek csak úgy, vagy fogjam be. Ennyi a véleményem, hú, de hosszú lettem. :)
2022. nov. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
23as köszönöm szépen a válaszodat. Nagyon hasznos volt, mert így megértem anyósom hozzá állását ehhez. És igen felnőttek vagyunk ( én 23, párom 27) és én úgy vagyok vele hogy ha lagzit akarok, akkor a költségét állom. Max akkor kérnék támogatást, ha már nagyon kevés a keret.
2022. nov. 27. 18:25
 25/32 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon szívesen, írj csak, ha támogatás kell. Ne érts félre, annak sem lennék híve, hogy a "gyerekek" csak diktálnak, a szülő meg ugráljon. De nálatok semmi ilyesmi nincs. Teljesen korrekt a hozzáállásotok, és kimondottan tetszik, hogy a párod is veled ért egyet. Itt ti lesztek egy család, nektek kell összeegyeztetni az elképzeléseiteket, aztán kifelé már csak tájékoztatni a szülőket. Attól még akár nászajándékba, akár lakásvásárláshoz annyival segítenek amennyivel akarnak, de véletlenül sem azért, hogy utána meg kelljen szolgálnotok. Gondolom, hogy menne az ilyen anyós fizetni, a lakodalmon résztvevő legkisebb gyerek is tudná, látná, mert "azt úgy kell". Anyóska álljon be szépen a helyére, itt most nem ő a főszereplő. Vegyen magának csiribiri örömanyaruhát és tündököljön. De ne a ti károtokra. Legyetek nagyon boldogok! :)
2022. nov. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon egyszerű, kivesztek meló helyen egy szabad napot, berángattok 2 embert az utcáról az anyakönyvvezetőhöz és kész. És ez nektek egy ft-totokba nem kerül hétköznap, hétvégén is csak 5-10 rongy.
2022. nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell neki mondani hogy ne szoljon bele.
2022. nov. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Régen úgy volt, valóban, de akkor a gyereknek nem nagyon volt szava (hiába volt 18 vagy 21 éves.
2022. nov. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
51%
egyszeru: ne lepj tul a kereten
2022. nov. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
100%
hagyomanyok szerint az öröm anya, apa állja a koltsegeket de viszont akkor sem szolhatnak bele a rendezesbe csak ha kerdezitek a velemenyuket jogotak van megrendezni a sajat eskuvotoket
2022. nov. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!