Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tudnátok ezeket nyugodtan...

Tudnátok ezeket nyugodtan kezelni?

Figyelt kérdés

Alapból egy nyugodt ember vagyok, utálom a vitákat. Anyosomat nagyon szeretem, de mióta megszületett a gyermekem az agyamra megy az okoskodással. Igazából egyik sem nagy dolog, csak folyamatosan már elég bosszantó. Pár példa: náluk vagyunk, viszünk a gyereknek vizet, de ő azt kionti, és ad helyette valami ,,gyomolcs " levet, mert állítólag nem itta a vizet. Amikor elkezdett pohárból inni a kicsi, az nem volt jó, mindig varialt, hogy szivoszalat adott neki vagy műanyag flakonbol. Etetesnel volt, hogy lenyalogatta a gyerekem összes ujját. Mikor nála volt, direkt vittem olyan kaját, amit tudom, hogy szeret, erre aztán mondja, hogy jaaa nem azt adtam neki, csináltam mást(amit nem evett a gyerek). De a legjobban az zavar, mikor helyettem válaszol valamire a gyerekkel kapcsolatban. Pl ehet már ilyet? Erre ő: miért ne ehetne?? Mellesleg nem ehetett. Vagy amikor szó van róla, hogy valamiért sírt a kicsi, az a válasza, hogy jajj hát a mama biztos megvigasztalta volna.

Nem szeretnék vele bunkó lenni, mert tudom, hogy nem rosszindulatbol csinálja, csak nem veszi észre, hogy néha egy kicsit túl buzgó. Én meg csak finoman közlöm vele a dolgokat, nem akarom megbántani, de ma pl megint felidegesített.



2023. jan. 4. 22:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Hát ez most így nagyon hisztinek érződik,nézzétek el nekem, de legalább kicsit megkönnyebbultem .
2023. jan. 4. 22:29
 2/16 anonim ***** válasza:
13%

Hát igen, eléggé hisztisnek tűnik tényleg, de megertem. Nekem saját anyukám csinált hasonlókat, mindig felhuztam magam csendben, de csak ritkán szoltam rá. Például amikor 5 hónapos gyereknek vaníliafagyit adott, "nézd, hogy ízlik neki!" felkiáltással, holott akkor még azt se tudtuk hogy nem allergiás e a tejre.


De a legtöbbször csak magamban puffogtam, ők ebben nőttek fel, és tényleg semmi rossz szándék nem vezérli a nagymamakat.


Most, hogy már eltelt azóta 15 év, jókat tudunk ezeken a sztorikon nevetni a családi ebédeken.


Vedd lazábban picit ha tudod. Semmi tragikus nem történt.

2023. jan. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem meg nem vagy hisztis, hanem az anyós egyszerűen túl sokat megenged magának.

Igen, nem a világ vége, hogy gyümölcslevet ad neki a víz helyett, meg abba sem hal bele, hogy lenyalogatja az ujjait, bár szerintem kib.aszott undorító, de te vagy a szülője, és ha te valamire nemet mondasz, akkor azt igenis tiszteletben kell tartania.

Én kicsit erélyesebb lennék vele szemben, mert ez simán eszkalálódhat később.

2023. jan. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Ezen az ostoba, primitív, együttműködésre képtelen némberen mit szeretsz? Ha én írnék egy ilyen leírást az anyósomról (az enyém is ilyesmi típus volt), nem úgy kezdeném, hogy szeretem, hanem úgy, hogy utálom! Nem is látogattam, mert idegesített, csinálja úgy, hogy én nem látom. Erősen hibádzik az önbizalmad, ha a jogos felháborodásod ellenére védekezel, bűntudatod van, hogy hisztizel. Nem hisztizel, hanem aggódsz a babádért, mert az anyósod úgy viselkedik vele, ahogyan szerinted nem kéne, kifejezetten ellenedben, neked tahó módon riposztolva. Az ujjlenyalás például kifejezetten veszélyes. Szabad haragudni. Nem tilos, sőt, néha kell! Ettől nem leszel rossz ember!
2023. jan. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
8%
Tudnánk kezelni igen. Felnőtt emberek vagyunk.
2023. jan. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a szep szo ilyenkor mar keves, tapasztalat. En is konfliktuskerulo ember vagyok, megmondom oszinten, de szerencsere a ferjem nem az. Igy nalunk, amikor ilyesmik voltak, nagyon szepen helyrerakta az anyjat, aztan azota visszavett.

Amugy nalunk is a gyerek szuletesevel lett kibirhatatlan anyos. Addig nem volt semmi baj es utana se lett volna, ha tenyleg konstruktiv tanacsokat adott volna, de nem. Mindenbe beledumalt, eroszakoskodott, tomte volna a 2 hos gyerekbe a porkoltet, meg ilyesmik.

Nagyon durva volt.

2023. jan. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Ez még level 1, sokkal durvábbak szoktak lenni!

A te gyereked, a te szabályaid, ne hagyd, hogy szembe menjen ezekkel, nem kell bunkónak lenni, de legyél határozott.

2023. jan. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Tudnátok ezeket nyugodtan kezelni?"

Egy idő után nem.


Sajnos én is hajlamos vagyok rá, hogy inkább lenyeljek ilyen "nem olyan nagy dolgokat", de aztán addig gyűlnek, hogy már attól szétvet az ideg, ha rágondolok, és fogalmam sincs, hogy tudnék még nyugodtan szólni, mert legszívesebben üvöltve kezdeném visszahányni a sok lenyelt mérget.

Mégis azt tartom a legjobb tanácsnak, hogy minél hamarabb tedd szóvá, lehetőleg még akkor, mikor szinte kedvesen, nevetve tudsz méltatlankodni a másik "butusságán". Én is igyekszem gyakorolni ezt a módszert."Jólvan az a pohár, ne tessék már mindenáron szívószálat nyomkodni bele! :)"

Ha ezt a szintet már elhagytad, akkor szólj úgy, ahogy még tudsz.

2023. jan. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyanez volt mindkét nagyszülőpárossal az első gyerekünk születésekor.


Mindkét helyen első unoka volt.

Mindkét helyen úgy csináltak, mintha mi tök hülyék lennénk. És mivel ők már felneveltek két gyereket hát csak jobban tudnak mindent. Így akartak csokifagyit adni a 6 hónaposnak. Veszekedtek, hogy minek szoptatni. Hisztiztek, hogy miért nem hagyjuk ott az 1 éves gyereket egy hétre és tették a megjegyzéseket mindenre.


Kezdetben anyóséknál sokkal jobb a helyzet, viszont velük valamennyire meg lehet ezeket beszélni, így náluk egészen kisimilultak a dolgok.

Az én szüleim meg se hallgatnak, így egyre rosszabb a helyzet. Az első gyerekünk már 5 éves. Irreális elvárásaik vannak felé és mindenbe beledumálnak, hogy hogy is kéne. Azóta a tesóméknál is lett unoka, nekik is az agyukra mennek. És egyszerűen nem jövünk rá mit csináljunk, hogy a családi béke is megmaradjon meg az idegrendszerünk is túlélje. Ők azok az emberek, akik fél percig meg nem kérdőjeleznék, hogy mindent jól csinálnak.

2023. jan. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy megmaradjon a családi béke, 9-es. Ez nem béke, hanem felszín alatti elnyomott fortyogás, a ti idegrendszeretek kikezdése. Néha ki kell borítani a bilit ahhoz, hogy felébredjenek.
2023. jan. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!