Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan viseljem el az anyósom?

Hogyan viseljem el az anyósom?

Figyelt kérdés

Nagyon nagyon nehéz eset. 4 évig alkalmaszkodtam hozzá, hiszen ott lakhattam a házukban. Főztem, takarítottam, rezsibe beszálltunk a párommal. Neki már akkor sem volt jó semmi, mindenbe belekötött, még a függöny állásba is. Valószínűleg kényszeres betegség is állhat a háttérben... Figyelemzavaros, túlbuzgó, igen okos fajta asszony.


Nem egyenes, ha valami gondja van nem a szemedbe mondja, hanem a hátad mögött ásztat. Féltékeny, irígy. Én meg vagyok becsülve a fia által, neki a házassága romokban. Az apósom mondta, hogy féltékeny rám hiszen a fiát elvettem tőle... 😅


Amíg ott laktam nagyon sokat tűrtem,nagyon ritkán szakadt el a cérna amikor kiálltam magamért, tűrnöm kellett hiszen nem tudtunk még akkor elköltözni. A férjem mindig mellettem állt, kiállt értem.


Én oda figyeltem rájuk, szerettem voln ha jó a kapcsolatunk. Szülinapja, névnapja, anyáknapja azóta volt, hogy én megjöttem. Még sem szeretett, mindig rajtam volt levezetve a düh és keseredettség...



Elköltöztünk, saját házunk van. Nagyon fáj neki, hogy nem megyünk át hozzájuk. Anyukáméknak panaszkodnak, hogy nem megyünk át, anyámék meg nekem mondják, hogy ne legyünk ilyenek. Több oka is van,hogy nem megyünk. Pl hogy megkeserítették az életünket amíg ott laktunk, hogy a férjemet is mindig bántották nem csak engem, és irányítani akarja az apja. Ha valamit nem ugy csinál ahogy szerinte jó, minden bajuk van....


Jön a baba, és rajtuk 0 boldogság látszik. Nem örülnek semminek, a párom szerint nem tudnak érzelmeket kimutatni, s ez igaz is.. Csak látom, hogy Anyukáméknak mekkora öröm és boldogság és mekkora különbség van már most közöttük...


Tudni kell, hogy ha anyukámat elhivjuk vendegsegbe, akkor az anyósékat is. Sosem akartam különbséget tenni a két mama között de egyre jobban úgy érzem, hogy ez elkerülhetetlen lesz....


Mit csináljak, hogy jobban eltudjam viselni? Hogyan tegyek félre minden sérelmet? Nem tudok bennük bízni, annyiszor próbáltam már megfelelni nekik, jót okozni nekik.. Sosem kaptam vissza. A közelükben nem vagyok önmagam, mosolyogni sem tudok.


Jön a kisbaba és nem akarom neki hátránya legyen belőle, hogy akaratlanul is lesz a jobb mama meg a rosszabb... Nem akarom, hogy a férjem is ezzel a tudattal éljen, hogy ilyen mocskok a szülei... Azt mondta, hogy meglatjuk hogyan fognak a babához viszonyulni, és ha nem fog nekünk tetszeni, a lábukat sem tehetik be a házba.


Én olyan családból származom ahol a család a minden... Nagyon osszetartoak vagyunk, együtt sirunk, nevetünk....


Nem tudom hogyan teremtsek idealis legkort.


Bocsi a sok helyesirasi hibaert, gyorsan kellett megirnom ezt a segitseg kérő levélkét.


Bocsi, hogy hosszú lett, köszönöm ha tudsz segíteni.



2023. jan. 27. 10:21
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
90%
Te hazad te varad. Meg az elejen fektesd le a szabalyokat ,ne engedd hogy okoskodjon. Ha nem kepes viselkedni,alkalmazkodni, mondja meg a ferjed, merre az ajto. Nekem is muszaj volt kemenynek lenni, mert mindenbe belepofazott. Meg a szekreny ajtom is kinyitogatta, szoltam neki h ezt meg a sajat anyam se csinalja,mit kepzel. Ne hagyd magad. Csak kemenyen.
2023. jan. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
90%
Eszembe sem jutna még jópofizni. Megmondanám anyáméknak, hogy ez nem az ő dolguk, ne szóljanak bele. Elég szégyen, hogy egy számukra idegen mellett állnak ki, de gondolom nem véletlen, hogy nem náluk laktál. Talán mégsem olyan hatalmas az összetartás, mint mondod, mert ha az anyósom velem jogtalanul viselkedne görény módon, az anyám leköszöntené, hogy ne siránkozzon, ha az ajtót se nyitom rá. Bár velem elő se fordulhatna, hogy náluk lakjak, ha van saját családom ism
2023. jan. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 A kérdező kommentje:

Anyukám nem nekem állt, hanem azt mondta rosszul esik nekik, ezért menjek át egy fél órára legalább 1 hónapban... Anyukám csak empatikus.


Azért nem otthon laktunk mert mi sokn voltunk és a páromnak itt van biztos állása. Anyukám 300 km-re lakik.

2023. jan. 27. 10:41
 4/64 anonim ***** válasza:
84%

Első körben ne akarj megfelelni senkinek csak magadnak, a főnöködnek és egy kicsit a párodnak. A többi nem számít, az hogy ott láttátok abba igen is benne volt hogy az ő házuk, ő szabályaik, nyilván jó volt náluk lenni 4 évig hogy kelljen albit fizetni, ennek ez az ára. Egyébként vannak olyan emberek akik nem tudják kifejezni az érzéseiket vagy nem úgy fejezik ki ahogyan ti azt elvárjátok.

Van aki nem a mimikájával és a szavaival mutatja ki az örömöt vagy a szeretetet hanem majd a tettein fogod látni vagy például azon hogy bántja hogy nem foglalkoztok velük.

Ha pedig nem tudod elviselni mert beszól akkor szólj rá és küld haza.

2023. jan. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:
Evidens volt, hogy én költözök ide.
2023. jan. 27. 10:42
 6/64 A kérdező kommentje:

Nagyon nehéz ez a helyzet... Mert így élek, hogy elengedtem őket és elhatatolodtam az egésztől, így is védve magam. Csak attól félek ez hova vezet? De nem nézhetem folyton mások érzéseit...


Nekem jó így, de a babának jó lesz? Hogy most is azt érzem le se szarják a dolgot. Csak annyit vártam volna, hogy mondjuk az 5d-s képre amin az unokájuk van,amikor a kezükbe adom legalább annyit mondana, hogy aranyos. De semmi, csak hogy köszönjük szépen. Bezzeg az xy-nak a rokonságabol minden héten mutogatja üzenetben a gyermekről készült képet, mert hogy ő a keresztanya és hogy szereti. Én meg ezt fosom le.


Dehogy fosom.. Hat sajat kezuleg csinaltm nekik ajándékot, mindig mondtam milyen szép a kicsi stb...


Igazságtalannak érzem

2023. jan. 27. 10:49
 7/64 anonim ***** válasza:
62%

Olyan undorító amikor valaki azt mondja hogy lef*som…

Na mindegy…a lényeg hogyha nem akarnak unokáink akkor úgy sem fognak a gyerekednek meg ott lesz a másik mama is .

2023. jan. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 A kérdező kommentje:
Én nem szerettem volna azt, hogy lesz a jobb mama meg a rosszabb... De úgy látszik elkerülhetetlen. Az én családom mindent tud, melyik héten mi fejlődik a kicsinek, hogy mit élek át a terhesség alatt, mindent. Nagyon készülnek, sírnak, olyan boldogok... Már most vásárolnak neki, igen ez nem jelent semmit csk azt látom ebből, hogy készülnek rá nagyon... A másik oldalról semmit sem látok. Akkor minden bizonnyal ez így marad. Nem tehetek arról, hogy keseredettek.
2023. jan. 27. 10:55
 9/64 anonim ***** válasza:
90%
1. nem laktam volna együtt négy évig egy olyan emberrel, aki folyamatosan fúr - és történet vége :D
2023. jan. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 A kérdező kommentje:

Nagyon okos vagy. Szeretem a férjem mindennél jobban, szerinted 20 évesen hogyan tudtunk volna félretenni annyi pénzt, hogy saját házunk legyen 25 éves korunkra? Ott tudtunk spórolni, inkább meg húztuk magunkat, és tűrtem. Ez az én felaldozasom magamból, ÉRTÜNK.


Nem bánom mert sokat tanultam belőle...

2023. jan. 27. 11:11
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!