Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy viseljem el ezt a féltéke...

Hogy viseljem el ezt a féltékenységet?

Figyelt kérdés

31 hetes terhes vagyok,a sógornőm pedig 12 hetes lesz.A párom jobban odafigyel az ő terhességére mint az enyémre.PL.,mindentől kíméli,még a takarítástól is,hogy ne a legnagyobb melegbe csinálja,stb.Velem nem volt ennyire figyelmes,legalábbis nem vettem észre.Tudom hogy mindkettőnket szeret,de neki kimutatja,nekem már nem,csak mások előtt,akkor is csak akkor,ha én nem vagyok ott.10éve vagyunk együtt,első babánk.Néha szólok neki hogy jön-e nézni,ahogy a pici mozog,vagy rúg,van mikor azt mondja,hogy most nem,inkább a gépen játszik tovább,ez nekem nagyon rosszul esik.az én hasamat még nemdícsérte meg a terhességem alatt,de a hugának már mondta,hogy hogy nől a hasa,már látszik pedig csak 12 hetes lesz,az én hasam sem kicsi,mindenki azt hiszi,hogy ikreim lesznek,mégsem jegyezte meg.

pl. a testvére kívánós én nem voltam az,amint hall valamit tőle,hogy megenné,ahogy alkalom van rá,megveszi neki,igaz nekem is vesz,hoz itthonra,de akkor is!

hogy mondjam meg neki,hogy engem ez zavar?Azt sem akarom,hogy előttem ne örüljön a testvére babájának,csak akkor,ha én nem vagyok ott.még is csak most lesz először nagybácsi.


2009. júl. 4. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem benned egy erösebb nöt lát, egy olyat akit nem kell félteni, aki nem csinál hülyeséget, nem meggondolatlan. A tesóját meg félti, mert lehet szeleburdi , meggondolatlan stb...

A másik hogy ha a tesójának az elsölesz nagy szájjal oktathatja ki, hogy u a hasad pont olyan amekkorának lennie, kell, ezt eheted ezt nem, ezt csinálhatod ezt nem, mint egy profi 10 gyerekes anyuka oszthatja az észt.

2009. júl. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekünk is az első babánk lesz.igaz,a tesója mellett nincs ott a férje a munkája miatt,csak hétvégeken vannak együtt,de ez nem mentség ,mert engem meg elhanyagol,és ezt ő nem veszi észre,csak én érzem.
2009. júl. 4. 13:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

".még is csak most lesz először nagybácsi."

Apuka is...

Próbálj vele beszélni egy meghittebb pillanatban.

Fontos: kerüld a soha szót-pl."Te soha nem dícséred meg a pocakom" helyette: "Jól esne, ha többször dícsérnéd meg a pocakom. Látod milyen nagy már?" stb.

Vagy menjetek el együtt pl. kismama tornára, vagy csináljatok együtt valamit, amitől érzi, hogy ő is a folyamat része.

Amikor beszélsz vele a hangsúly azon legyen, hogy veletek törődjön többet és ne azon, hogy a testvérével kevesebbet.

Kell, hogy érezze, hogy nem azzal van a baj, hogy a tesójáékkal sokat törődik, hanem, hogy veletek kevesebbet.

Próbálkozz, de finoman, ne érezze magát bűnösnek.

Sok sikert.

2009. júl. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy fogjak hozzá,mert ha csak belegondolok is már most is a sírás folytogat.Nem tudok úgy beszélni vele azokról a dolgokról amik fájnak,hogy ne sírjak,főleg a terhesség alatt meg pláne.Sírni előtte már nem akarok,viszont ha olyasmit mondana,ami nekem nem tetszik,vagy nem azt vártam volna,akkor biztos felemelném a hangom.Lenne veszekedés is meg sírás is.
2009. júl. 4. 13:51
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

ha ennyire fáj neked, én elé állnék, nem mindig kell finomkodni mint a többiek irják mert annál jobban nem kellesz majd neki, meg igy lesznek papucs nök is..

állj elé, és mondd meg neki négyszemközt hogy mostmár nem csaK A TESÓJA A CSALÁDJA, TE VAGY MÁR A CSALÁDJA VELED IS TÖRÖDHETNE MERT NEKED SZARUL ESIK!! te vagy a párja igaz bajban te leszel mellette nem egy testvér.. stb stb

2009. júl. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
lehet hogy most bunko leszek de lehet hogy 2szeres apa lesz????erre nemgondoltál????????????neharaguj de ez nemcsak a filmekbe történhet meg!!!!!!!!
2009. júl. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Juh az nagyon durva lenne!Szerintem se finomkodj4Álljon a lábára!Egy saját baba fontosabb mint egy kereszt fiú/lány!Ilyet nem kéne tenni!Sírj csak nyugodtan!Legalább látja,hogy mennyire bánt vele!
2009. júl. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Biztos,hogy nem lesz 2x-es apa,mindig is szerette a testvérét,a családját.Nagyon összetartó család az övék,még a rokonokkal is napmint nap találkoznak,mindenki tudja a másik baját,problémáját,meg minden.Hűséges a párom,és tudom hogy szeret,mert minden ismerősünk irigyel bennünket,hogy mi hogy szeretjük egymást,meg ilyenek,de mégis...
2009. júl. 4. 22:37
 9/9 anonim válasza:
Ez nagyon csúnya dolog és megmondom az őszintét a férjednek nem a tesójával kéne többet foglalkoznia hanem veletek hisz mikor ő elvett téged akkor alapított egy új családot,na ennek kéne a legfontosabbnak lennie az életében!Én is azt mondom ne finomkodj vele igenis eréjessen állj oda elé és mond meg mit érzel és ez így nem mehet tovább!sok sikert
2009. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!