Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek tényleg elvárás...

Szerintetek tényleg elvárás hogy én gondoskodjak az apósomról?

Figyelt kérdés

Kisgyerekekkel vagyok itthon jelenleg. Úgy alakult az életünk hogy én a gyerekek miatt nem tudtam folytatni a munkámat, és a párom vállakozásában segítek. Jelenleg úgy gondolja hogy amíg a beteg édesapja helyzete nem oldódik meg, (hónapok is lehetnek, vagy lehet addig amíg él) nekem kéne gondoskodni róla, amit túl nagy áldozatnak érzek annak tükrében hogy nem vagyunk összeházasodva és már eddig is feladtam a családunk miatt azt amit szeretek csinálni, + az ő érdekében. + nyilvan ugyanúgy segítenék neki, és a gyerekeinkre jóval kevesebb idő energia jut ha egy idős embert ápolni kell.

Ne értsétek félre nyilvsn segítenk fogok egy beteg emberen, csak valahogy éreztetni kéne a párommal mert nem érti mennyi áldozatot hozok én, ő meg nagyjábol alanyi jogon elvár mindent.


2023. febr. 12. 17:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
92%
Nem, szerintem nem várható el. Neked van kicsi gyereked, törődj vele.
2023. febr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
75%

Nem az aposod.


Nem szulunk csak akkor hazassagon kivul,ha utana nem csodalkozunk hogy mar nem fog elvenni. Aki ezt elfogadja szive joga.

Ha fontos a hazassag akkor addig semmikepp se szulunk. Ha nem fontos akkor meg mindegy.


Alapvetoen nem varhatna ezt el. En nem tennem a helyedben es nem is fogom.

2023. febr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 A kérdező kommentje:
Igen ezen már túl vagyunk szóval felesleges utólag fejtegetni. Ezek a körülmények vannak, ennek tekintetében vagyok kíváncsi véleményekre.
2023. febr. 12. 17:17
 4/87 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. febr. 12. 17:18
 5/87 anonim ***** válasza:
76%

A szokásos kotta, te kiszakítva a saját környezetedből, önálló pénzkereset nélkül rá vagy utalva a férfi pénzére, gondolom a férfi (esetleg az apósjelölt) lakásában lakva.

Szépen megkapod majd azt is, hogy miért használsz annyi vizet, nem te fizeted a rezsit.


A gyerek lakhelye hová van bejelentve? Az apaságot elismerte a férfi, szerepel az anyakönyvben mint apa, vagy jogilag semmi közük egymáshoz? Remélem ez utóbbi. Kezd el kiépíteni a menekülési utat, a gyerekkel ez elég elég nehéz lesz (csak úgy nem viheted el a gyereket az apjától például). Családjogi ügyvédet keress meg mielőtt lépsz. Már persze csak ha rászánod magad, sokan élnek le komplett életet házi cselédként, neked kell eldöntened, te miként szeretnél élni életed végéig.

2023. febr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
93%
Nem "éreztetni" kell vele, hanem feketén-fehére közölni. Semmi közöd az apjához. A kapcsolatotoknak inkább előbb, mint később vess véget - ha a gyereked apjában ez egyáltalán felmerül, akkor nem ő a te embered. Nem vagy ingyencseléd.
2023. febr. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 A kérdező kommentje:
5# nem elhagyni akarom, szereti a gyerekeit, jó apa, anyagi gondjaim nincsenek, fel tudnám egyedül nevelni a gyerekeket, de nem szeretném. Nem ezzel van bajom. Az volt a kérdésem hogy jogos elvárás ez igy?
2023. febr. 12. 17:30
 8/87 anonim ***** válasza:
60%

Elvarhato is meg nem is.

Elvarhato, hiszen otthon vagy, nem dolgozol -a besegítést ne vegyük ide- így nyilvánvalóan jivedelmed sincs. A párod eltart, ezért valamilyen szinten joggal var el tőled dolgokat.

Viszont nem elvarhato, hiszen egy idős ember ellátása, ápolása sem testileg, sem lelkileg nem könnyű feladat, még akkor sem, ha az q saját szülője

2023. febr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 A kérdező kommentje:
Köszi a korrekt választ 8#
2023. febr. 12. 17:35
 10/87 anonim ***** válasza:
94%
Nem jogos elvárás. A gyerekei feladata az ápolás, vagy fogadjanak mellé egy ápolót.
2023. febr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!