Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan oldjuk meg ezt a...

Hogyan oldjuk meg ezt a helyzetet? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

27+1 hetes kismama vagyok.

Nem jövünk ki anyósommal.

Az a helyzet, hogy folyamatosan kötekszik velünk. Jelenleg itt élünk velük egy házban, külön kasszán van mindenki, ahogy külön részünk is van, így senkinek nem kellene zavargatnia senkit. Igen ám, de a drága anyósom jogosnak érzi.

Ezelőtt az volt a probléma, hogy leköltözünk Szabolcsba, akkor abból állt a bál nagyon csúnyán. Elhordott mindennek engem is, a fiát is.

Majd most ugye albérletet nézünk Bp-n, de most is áll a bál.

Nem akarok itt maradni, nem is fogok, eszem ágában sincs, de folyamatosan 2-3 naponta megy a vita.

Mindenbe beleköt. Folyamatosan a fiával úgy beszél, mint a kutyával, van, hogy velem is, amit nem hagyok persze.

Tisztelem, mivel a férjemet nagyon szeretem, de egyszerűen bármit teszek, bárhogy próbálkozok nem tudok vele kijönni. Tegnap és tegnapelőtt volt az a pont, amikor azt mondtam, befejeztem. Nagyon csúnyán összevesztünk, a férjem ki is zavarta innen. Majd azt mondta engem a rák egyen meg, ilyen és ehhez hasonló dolgokat.

Szóval mint írtam befejeztem vele a kapcsolatot. Tegnap meg is mondtam neki nyugodtan, hogy nem akarok vele tovább kapcsolatot tartani sem míg itt vagyok, sem mikor elmentem. Hogy mindenkinek világos legyen, haza akartam költözni édesanyámékhoz, csak a férjem tegnap megkért, s minden alkalommal, hogy ne hagyjam itt, nagyon szépen megkér bírjam ki, míg nem találunk albérletet. Tegnap is és minden alkalommal rábólintok, szóval csak miatta vagyok, máskülönben nem lennék itt már régóta.

De viszont, a lényeg a kérdésben..hogy oldjuk meg azt, hogy az unokáját lássa?

Nem akarom teljesen eltiltani, csakmert egy idegbeteg, csak mert 2 naponta bele jön valami, s elkezd bele kötni mindenbe, mindenkibe, akár az álló fába is, csak én nem akarok semmit tőle, sem kapcsolatot, semmit.

Nekem az sem kell, hogy a gyereknek vegyen valamit, mert nem érdekel az ajándék, vagy éppen ez a része.

Bármit tett mindig megbocsátottam neki. De ezúttal nem tudok, nem akarok. Nagyon sok dolgot művelt az elmúlt 2-3 hónapban, ami miatt úgy döntöttem most volt elég.

Minden héten legalább 2x bele kötött mindenbe, amibe tudott, vagy ért..

És csak azért nem tudunk innen jelenleg lépni, mert a férjemnek itt a munkahelye közel, így nekem tűrnöm kell, de viszont az utolsó 3 hónapban vagyok, nem akarom ezt, nekem ez nem kell..

Segítsetek, mit tegyek? Teljesen kivagyok..



2023. jún. 3. 15:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
98%
De miért gondolod, hogy egy ilyen idegbeteg emberre szükség van a gyereked életében???
2023. jún. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre is, csak nem akarok szívtelen lenni, még így sem vele szemben..
2023. jún. 3. 15:36
 3/88 anonim ***** válasza:
99%

"És csak azért nem tudunk innen jelenleg lépni, mert a férjemnek itt a munkahelye közel"


Keressen máshol munkát vagy ingázzon többet és lépjetek le. Oda sem kellett volna költözni.

2023. jún. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 A kérdező kommentje:
Ugye most ez sem egyszerű. Intézzük a babavárót, ahhoz pedig kell a rendszeres jövedelem neki, így most nem tudunk lépni sem ilyen egyszerűen
2023. jún. 3. 15:50
 5/88 anonim ***** válasza:
99%

Akkor milyen megoldás van szerinted?


A konfliktusokat nem tudjátok kezelni, elköltözni nem tudtok/akartok, az anyós nem fog megváltozni....


Tűrj csendben és ennyi. Mást most nem tudsz/akarsz tenni.


A babaváró intézése (a papírok beszerzése nélkül) max. 2 hét. A férjed simán tudna munkát keresni, hogy a hitelbírálat után tudjatok lépni. Ingázni is tudna.


Nekem úgy tűnik, hogy ti csak várjátok, hogy javuljon a helyzet, de tenni nem akartok érte.

2023. jún. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy értsd, neki hitelkiváltásra kellene a babaváró, úgy tudjuk felvenni.

Próbálunk lépni, tenni, de egyszerűen míg nincs a kezünkbe a papír, ami ide jön, erre a címre, ahol vagyunk, addig teljesen meg van kötve a kezünk.

Úgy volt tegnap, hogy felmond, a költözünk le vidékre, s még mindig fenn áll ez a lehetőség, ha még egy vita lesz.

Adtam egy utolsó esélyt ennek, hogy nyugodtan legyünk, míg nincs a kezünkbe a babaváró, ha nem, akkor semmi baj, majd felvesszük vidéken, vagy én megyek, ha kell, egyedül.

Anyával is beszéltünk, ő is megmondta, még egy vita és kocsival jönnek értem.

2023. jún. 3. 15:59
 7/88 anonim ***** válasza:
96%
Remélem egyszer megértem minek kell fióka, ha nincs fészek ahova beletojjam.
2023. jún. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 A kérdező kommentje:
Van fészek, csak lent vidéken:) és itt is. Mert ott is nekem a saját házam van, ahogy itt is neki, vagyis társtulajdonos. De az anyja miatt el kell menni, albérletbe, mert a másik tulajdonos az anyja, az apja átírta a férjem nevére az ő részét. Vidékre pedig a korlátozott munkalehetőségek miatt nem szeretnék költözni.
2023. jún. 3. 16:06
 9/88 A kérdező kommentje:
Így marad az albérlet
2023. jún. 3. 16:06
 10/88 anonim ***** válasza:
97%
Ilysn a világon nincs és ne is haragudj. Van hova költözzetek és nyavajogsz.
2023. jún. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!