Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ezt a helyzetett, hogy oldjuk...

Ezt a helyzetett, hogy oldjuk meg? Összeomlás határán vagyok

Figyelt kérdés

Két lányunk van, 16 és 13 évesek.

A nagyobbal semmi gond nincs, tőlünk 160kmre lévő gimiben tanul de a nagyszülőkkel lakik. Csak hétvégente van itthon


Kisebb maga a pokol, most 8.osztályos, borzalmas a viselkedése. Semmi de semmi nem használ nála. Ha az apja vagy én nem visszük el az iskolába, be sem megy. Nem tanul, szemtelen a tanárokkal. A héten jöttünk rá a nővére dolgait árulja a suliban. A nővére hazajött, beteg lett, feltűnt neki nincsenek meg a parfümjei, tabletje. Sehol sem találtuk itthon ezeket. Mikor hazajött a húga, új telefonja volt, és a táskájában cigit találtam. Ennek az előzménye facebookra +18as képeket rakott ki, akkor telefont netett mindent elvettünk, facebookot felfüggesztettem. Úgy gondolta, ha ő veszi meg a telójár, akkor használhatja, nem vesszük el, cserélt valakivel a nővére dolgait.

Nem merjük elengedni másik városba, a helyi gimibe adtuk be a jelentkezést, de hát ott tart, hogy csoda lesz ha átmegy évvégén. Két magán matek tanárt keszített ki idegelig.

Én ezt nem bírom, hiába beszélgetnék vele csak bunkózik, nem használ a büntetés jutalmazás. Akkor sem tanul ha az üres szobában van, inkább alszik. A ruha tárából kivettem a kirívóakat, amikről idáig nem is tudtam, ágy matrac alatt rejtegette. Titkolózik, hazudik most már lop is.

Az iskolában sem segítenek, csak panaszkodnak.


2017. márc. 2. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Érdemes lenne egy pszichológushoz eljáratni. Ennek biztos, hogy van valami komolyabb oka.
2017. márc. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

pszichológus? helyi családsegítő? nézzetek magatokba szülőként, mi okozhatta ezt nála? ki hat rá? kivel beszéli meg a dolgait? tanárok mit mondanak?

vannak alapítványok, ahol segíthetnek, terápiás ház, stb.

2017. márc. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Pszichológus tényleg jó lenne, és ne szívd mellre, de vonj be valaki mást, akire hallgathatna. csak mert pont azért nem hallgat rád, mert az anyja vagy, ez egy ilyen kor, és neki ráadásul még külön gondjai is vannak.


Egy jó fej nagynéni, keresztanya, akit szeret... tanár, edző, normálisabb barátnő...


A lopás miatt drogra is gyanakodnék, de így, hogy megvan, mire költi (telefon, ruhák), vélhetőleg nem használ szert.


A nővérére is féltékeny lehet erősen!

Kitartást!

2017. márc. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Miért lettem lepontozva?!
2017. márc. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, tényleg kell segítséget keresnünk mert így nem mehet tovább. Nem rég hívott a testnevlő tanárja 2 hónapja nem öltözött át. Miért nem hívott idáig kérdésre csak hümmögött.



Én mindenkire zöldet nyomtam :(

2017. márc. 3. 10:31
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Hát szerintem a helyi gimi dolgot engedjétek el, inkább valami szakiskolát válasszatok neki.
2017. márc. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

ez a tesitanár dolog nagyon gáz! hamarabb kellett volna szóljon, mi van, ha vmi "fizikai tünettel járó" baj van? a tanárnak ilyenkor szólni kell a családsegítőben, ha gyanús neki vmi és ez az volt.

nagyon nyissátok ki a szemeteket!!!!

2017. márc. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valami szakiskolat keressetek inkabb, a gimibol igy nagyon gyorsan repulni fog...
2017. márc. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
47%
Szerintem a lányt fel kell pofozni minél előbb.Bocsánat,hogy ezt javaslom,de szerintem miután felpofozzátok és leültök vele arról beszélgetni,hogy ha megbukik,rosszul tanul,akkor abból később csak az ő kára fog származni.Egyébként pedig az,hogy lopott a nővérétől,nem normális...Vettetek a nővérnek új dolgokat azok helyett,amiket a kicsi elvett a nővértől?
2017. márc. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Bocsánat, elírtam valamit:

"..kára fog származni,hatásos módszer..."

2017. márc. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!