Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan oldjuk meg ezt a...

Hogyan oldjuk meg ezt a helyzetet? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

27+1 hetes kismama vagyok.

Nem jövünk ki anyósommal.

Az a helyzet, hogy folyamatosan kötekszik velünk. Jelenleg itt élünk velük egy házban, külön kasszán van mindenki, ahogy külön részünk is van, így senkinek nem kellene zavargatnia senkit. Igen ám, de a drága anyósom jogosnak érzi.

Ezelőtt az volt a probléma, hogy leköltözünk Szabolcsba, akkor abból állt a bál nagyon csúnyán. Elhordott mindennek engem is, a fiát is.

Majd most ugye albérletet nézünk Bp-n, de most is áll a bál.

Nem akarok itt maradni, nem is fogok, eszem ágában sincs, de folyamatosan 2-3 naponta megy a vita.

Mindenbe beleköt. Folyamatosan a fiával úgy beszél, mint a kutyával, van, hogy velem is, amit nem hagyok persze.

Tisztelem, mivel a férjemet nagyon szeretem, de egyszerűen bármit teszek, bárhogy próbálkozok nem tudok vele kijönni. Tegnap és tegnapelőtt volt az a pont, amikor azt mondtam, befejeztem. Nagyon csúnyán összevesztünk, a férjem ki is zavarta innen. Majd azt mondta engem a rák egyen meg, ilyen és ehhez hasonló dolgokat.

Szóval mint írtam befejeztem vele a kapcsolatot. Tegnap meg is mondtam neki nyugodtan, hogy nem akarok vele tovább kapcsolatot tartani sem míg itt vagyok, sem mikor elmentem. Hogy mindenkinek világos legyen, haza akartam költözni édesanyámékhoz, csak a férjem tegnap megkért, s minden alkalommal, hogy ne hagyjam itt, nagyon szépen megkér bírjam ki, míg nem találunk albérletet. Tegnap is és minden alkalommal rábólintok, szóval csak miatta vagyok, máskülönben nem lennék itt már régóta.

De viszont, a lényeg a kérdésben..hogy oldjuk meg azt, hogy az unokáját lássa?

Nem akarom teljesen eltiltani, csakmert egy idegbeteg, csak mert 2 naponta bele jön valami, s elkezd bele kötni mindenbe, mindenkibe, akár az álló fába is, csak én nem akarok semmit tőle, sem kapcsolatot, semmit.

Nekem az sem kell, hogy a gyereknek vegyen valamit, mert nem érdekel az ajándék, vagy éppen ez a része.

Bármit tett mindig megbocsátottam neki. De ezúttal nem tudok, nem akarok. Nagyon sok dolgot művelt az elmúlt 2-3 hónapban, ami miatt úgy döntöttem most volt elég.

Minden héten legalább 2x bele kötött mindenbe, amibe tudott, vagy ért..

És csak azért nem tudunk innen jelenleg lépni, mert a férjemnek itt a munkahelye közel, így nekem tűrnöm kell, de viszont az utolsó 3 hónapban vagyok, nem akarom ezt, nekem ez nem kell..

Segítsetek, mit tegyek? Teljesen kivagyok..



2023. jún. 3. 15:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:
92%
Ha van hova menni akkor a babaváró se kell.
2023. jún. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 anonim ***** válasza:
100%

És eddig mi akadályozott abban, hogy albérletbe menjetek?


A leírásod alapján nem 1-2 napja van probléma.

2023. jún. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 anonim ***** válasza:
96%

ma 16:13


Írta a kérdező, hogy hitelkiváltásra kell.

2023. jún. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 A kérdező kommentje:

Igen, hitelkiváltásra kellene, nem az a legfőbb cél, hogy 10 milliónk legyen.

A férjemnek van egy nagyobb összegű hitele, amit önerőből nagyon nehezen tudnánk fizetni így gyerek mellett. Anno vette fel, amit mai napig fizet, és nem engedhetjük meg a felesleges kiadást, így erre kellene, nem másra. Így addig nem tud munkahelyet sem váltani, felmondani sem, 15 nap a felmondási ideje is, szóval teljesen meg vagyunk kötve

2023. jún. 3. 16:19
 15/88 A kérdező kommentje:

Ja, igen, albéletbe menés. Hát a férjem magáncégnél dolgozik, mostanában kezdi megkapni a 240-250-260 ezer forintot, szóval nem a legjobban keres itt.

Megkapjuk a babavárót, felmond, keresünk egy jobban jövedelmező állást neki, mivel targoncás és nehézgépkezelő, s onnantól sínen vagyunk.

2023. jún. 3. 16:21
 16/88 A kérdező kommentje:

Szóval jelenleg a munkahely váltást sem engedhetjük meg magunknak, teljesen megrekedtünk itt. Elvileg egy ilyen 2-3 hét és a bank átveszi a hitelt, kifizeti, majd a fenn maradó összeget megkapjuk. Csak a tőke igazolásnak kell megjönnie, s hogy az anyja ezt ne akadályozza, mivel erre a lakcímre kértük, mindenképp itt kell maradni.

A wifi csekket is eltűntette, szóval jelenleg azt sem tudtuk befizetni, küldik újra, nem egyszerű.

2023. jún. 3. 16:23
 17/88 anonim ***** válasza:
97%
A férjed fizuja mellé még ott van a tiéd is. A táppénz is több, mint a semmi.
2023. jún. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 A kérdező kommentje:
Minden levelünket felbontja, a fiát is magához akarja teljesen láncolni, neki az kellene, hogy ő legyen az első, mi csak a második. Ami a költözéshez kell, szinte mindenben akadályoz. Azzal jártunk jól sokszor, hogy az anyjának az élettársa áthozta a fontosabb papírokat, amit talált, mert a babaváróhoz ami kellene, csakhogy ne haladjunk azokat is kiveszi a postaládából, felbontja, elolvassa, majd elteszi.
2023. jún. 3. 16:25
 19/88 A kérdező kommentje:
Én nem dolgozok jelenleg. Dolgoztam, de fel kellett mondjak még nagyon az elején, mert pecsételtem, így az orvos nem engedett tovább dolgozni, s mivel próbaidős voltam még, táppénz lehetősége sem állt fenn.
2023. jún. 3. 16:26
 20/88 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy olvastam csak megkérdem roma a párod???mert ahogy írtad hogy mit mondott anyósod hát a romák beszélnek igy
2023. jún. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!