Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy tudnám helyrehozni a...

Hogy tudnám helyrehozni a kapcsolatomat?

Figyelt kérdés

Van egy két éves, jól működő kapcsolatom. Semmit nem tudok felhozni ellene, nincsenek viták, egy hullámhosszon vagyunk. Kivéve egy dolgot: a párom apja kikészít.


Özvegy, 69 éves. Páromnak van három testvére. Mi most az apóssal élünk, átmenetileg, mivel építkezünk. A munkánk ide köt, az én lakásomban nem élhetünk, mert napi 8 óra ingázást jelentene az ország másik végéből. Az após mindenben is ránktelepszik. Beleszól az öltözködésembe (nem elég csajos), az együtt töltött idő mennyiségébe, a takarításba (ő aztán soha, nekem meg mit kell hetente kisúrolni azt a kádat), a gyerekvállalásba. Most két hét nyaralást definiált abnormálisnak, mert ennyi idő alatt vele bármi lehet, nem bírja ki a kicsi fia nélkül. Dióhéjban. Mert ez már 10 hónapja megy, mióta a párom megkérte a kezem, tehát mióta komolyra fordult. Én eddig megadtam a tiszteletet, soha nem szóltam vissza vagy sértettem meg.


Nagyobb baj, hogy a közös programok előtti menetrendszerű hiszti miatt egyre kevésbé szívesen hívom bármerre a páromat. Mert én mehetek, de ő nem. A párom ugyan párszor már megbeszélte vele, de semmi haszna. Mostanra odáig jutottunk, hogy lemondtuk a nyaralást. Mert nem akarja megbántani. Úgy érzem, én már nem vagyok neki fontos. Nyugodtan elmehetek, nem számít, hogy két hétig nem látom és hiányozni fog. Csak apucinak ne legyen rossz. Bennem meg valami eltört. Kezdek elhidegülni, de ezt nem akarom. Vissza lehet ezt hozni?


Előre is köszönöm a tanácsokat!



2023. jún. 11. 20:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Nem lehet és nem is kell. Csomagolsz, költözöl. Nem az após készít ki (amúgy odaköltözni eleve a kapcsolat halálos ítélete volt, mért nem előtte kérdezted, megmondtuk volna), hanem a párod nem szeret. A legjobb, ami történhet veled, hogy ezt a kapcsolatot rövid úton lezárod, nem dől össze a világ, lesz még jobb. Az anyagiakat (házba fektetett pénzt) kell rendezni a szakítás után, remélhetőleg írásba fektettétek ki-ki hozzájárulását.
2023. jún. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Költözz, ezen nincs mit helyrehozni.
2023. jún. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon sajnálom, de szerintem a párod még nem tudott leválni az apjától érzelmileg. Nem a te feladatot őt felnevelni és férfit faragni belőle, mert te a párja vagy és nem az anyja. Nem valószínű, hogy meg tudod ezt a helyzetet változtatni, és nem is neked kell, hanem neki.

A legjobb amit tehetsz, ha kilépsz ebből a kapcsolatból, bármennyire is fájni fog. Persze maradhatsz is, de hosszútávon ez baromi idegőrlő.

İnkább vesszen el az a pénz, amit a közös építkezésbe fektettetek, minthogy egy egész élet vesszen. A pénzt újból megkeresheted, de az életedet nem tudod újra élni, az időt sosem kapod vissza.

2023. jún. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Mért kéne vesznie a pénznek? Ha a fiú nevén marad az ingatlan, akkor majd szépen visszaadja a lány befektetését.
2023. jún. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

Csak egy kérdés: az új házba is viszitek az apóst?

Mert ha nem, ott bizony nem lesz ott a kicsi fia minden nap, nem fogja tudni megmondani mikor hova menjetek.

Hány éves a párod? Mert ha apósod 69,feltételezem,hogy 30-on felül van már a párod is... Szerinted ez egy 30+os férfi esetében normális viselkedés?

Tudom, mi könnyen beszélünk innen, de gondold át és lépj,vagy legalábbis öltözz vagy a pároddal vagy nélküle, de innen menj.

2023. jún. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Mindenképp költözz el, akár a pároddal, akár nélküle. Ha szeret téged veled megy. Vagy lehet hogy kell neki ez a pofon hogy elmész.
2023. jún. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
7%

Idös már, ki tudja meddig él, nyilván szeretne annyi idöt a fiával tölteni, amennyit csak tud.

Ne szólj vissza továbbra sem, ne viselkedj sérödötten, az öregek ilyenek, szeretik mondani a magukét.

Majd csak felépül az a ház, onnantól fellélegezhetsz.

2023. jún. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

"Mostanra odáig jutottunk, hogy lemondtuk a nyaralást. Mert nem akarja megbántani. "


Ebből látszik, nem működik jól ez a kapcsolat.

Én ilyen após(jelölt) mellett válaszút elé állítanám: elköltözöm albérletbe, ő meg jön velem, vagy marad, és vége.

Szerintem ez a függőség akkor is fenn fog állni, ha majd beköltöztök a házatokba, ezt remélem, tudod.

2023. jún. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%

#7


A francokat, akkor majd mindennap ugrik az apjához át. Ugyanez lesz, csak este - jobb esetben - a párjával közös házban alszik. Minden más marad.

2023. jún. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
12%
Mondjuk jobb, mint ha az anyjára lenne így rákattanva. Örülj neki, hogy ilyen családcentrikus a párod.
2023. jún. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!