Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet helyrehozni egy...

Hogyan lehet helyrehozni egy elrontott szülő gyermek kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Mindkét szülőmmel egymás fejéhez vágtunk mindent, én meg is mondtam nekik, hogy nem beszélek velük többet. No contact két hónapig. Majd lenyugodtunk én megkerestem őket és nyitottak arra hogy megoldjuk. Rosszul érzem magam. Volt kölcsönös bocsánatkérés. Egyelőre nem tudom mikor találkozunk elég kínos lesz majd.


Akivel volt ilyen hogy hozta helyre? Sok nagy dolog volt nem egy ami miatt veszekedtünk.


2023. máj. 24. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Nézd, ezeket a meccseket szinte mindenki lezongorázza a szülőkkel. Ki előbb, ki később. Ha nyitottak a megértésre és a változásra, majd alakulnak a dolgok. Kommunikáljátok, ez fontos! És ne legyen bűntudatod, mert meg merted húzni a határaidat.
2023. máj. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
A meg merte húzni a határait nem azonos azzal hogy egymásnak esnek, mert elhordják mindennek a másikat...
2023. máj. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Én szülő oldalról írom ezt, számomra nagyon nem mindegy, milyen stílust enged meg velem szemben a gyerekem, mint ahogy én sem vágog a fejéhez minősíthetetlen szavakat akkor sem, ha valami nem tetszik a viselkedésében. Ettől persze még lehet megbántani egymást úgy is, hogy nem fordulunk ki magunkból, nem válunk ordenáré suttyóvá, meg bocsánatot is lehet kérni, de nálam vannak határok.

Mivel semmi konkrétumot nem írtál, fogalmam sincs, hogyan lehet helyrehozni a kapcsolatot, lehet-e, az pedig teljesen természetes, hogy rosszul érzed magad, ha kölcsönösen megbántottátok egymást. Az sokkal nagyobb baj lenne, ha nem fájna, ha nem éreznél semmit, mert ha már az ember érzéketlenné válik a szeretteivel szemben, ott már nem igazán van esély helyrehozni a kapcsolatot.

2023. máj. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem kva anyázásokra kell gondolni :D
2023. máj. 24. 14:16
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Kifejthetnéd mi a téma.
2023. máj. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem kvaanyázások voltak akkor az még lightos.. helyrehozható ha mindkét oldal betartja a határokat a jövőben.
2023. máj. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Kezdésnek meg kell próbálni nem vitatkozni töbet, aztán dfokozatosan alakul majd.
2023. máj. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Apámmal sose voltam jóba...nem is vevő rá hogy helyrehozzuk. Mi köszönni se köszönünk egymásnak...pedig anyámmal együtt vannak és anyámmal jóba vagyok. A lányom is viszik ide oda.
2023. máj. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

8.

Ez durva.

2023. máj. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ezt siman lehet.

Mas egy elhidegult vagy diszfunkcionalis kapcsolaton erolkodni. Itt erzelmek, indulatok elszabadultak, ki lesz javitva.

2023. máj. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!