Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szándékos bosszantás vagy...

Szándékos bosszantás vagy demencia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 4 éves kisfiúnk és egy 2 éves kislányunk, a férjemmel 10 éve vagyunk házasunk, 12 éve vagyunk együtt. A szülei a kezdetektől fogva szerettek, elfogadtak, igazából nem vettem észre semmi különöset, ami arra adott volna okot, hogy úgy gondoljam, nem szeretnek. A probléma a kisfiúnk születésekor kezdődtek. Anyósom elkezdett nagyon érzékeny lenni, folyton azt játszotta, hogy én bántom valamivel. Apróságokra gondolok itt, pl. Az 5hónapos babának mézes cumit akart adni, amire én mondtam, hogy 2 éves kor alatt nincs méz, ma már nem szokás a botulizmus miatt, erre ő majdnem sírni kezdett, hogy én nem engedek neki semmit sem a baba körül. Odáig fajult ez a dolog, hogy 5hónapja volt a 10.házassági évfordulónk, amire előtte 2 héttel meghívtuk őket is. Vasárnap délre lettek meghívva, készen volt a kaja meg minden, itt volt a többi vendég is már, mikor hívja a férjemet az anyja, hogy menjünk át 2-re ebédelni, mert a kedvencét főzte. A párom meglepődött és mondta neki, hogy dehát nekik kellene jönni hozzánk, erre ő megsértődött, hogy nem is hívtuk, és csak azért mondjuk most, mert ő telefonált, és nem is akartuk meghívni. Aznap este felhívta az apját a párom, és beszélgetett vele. Kiderült, hogy ő(após) el is felejtette már, hogy kellett volna jönni, mivel anyósom megnondta neki, miután hívtuk őket, hogy majd inkább mi fogunk menni hozzájuk. És ő azt hitte így lesz.


Na a mostani eset 2hete történt, a kislányunk szülinapján. Megbeszéltük apóssal anyóssal, hogy tálat fogunk rendelni a helyi étteremből, a tortát pedig én sütöm. Anyósom mondta, hogy ő süt aprósütiket. Előtte 3nappal ismét beszéltünk róla!! Megrendeltem a kaját 32ezer ft-ért, és megsütöttem a tortát (tortákat). Reggel telefonál anyósom, hogy a férjem ugorjon át és hozza el a cukrászdából a kislány tortáját, ők meg hozzák a kaját. Kérdeztem tőle, hogy milyen kaját?? Hát csinált húslevest, meg rántott ki egy csomó húst. Abban a pillanatban nem akartam ott balhézni a telefonban.. megjöttek, 2 emeletes torta, egy rakás kaja megfőzve. Próbáltam finoman megmondani neki, hogy nem ezt beszéltük meg, hogy itt vannak a rendelt tálak, meg a torták amikkel 2 napig pepecseltem. A válaszát idézem: "Nehogy már ezt a kifőzdei szart tedd a vendégek elé az én főztöm helyett! A tortádat meg majd csomagolni fogjuk a vendégeknek, ez (a vásárolt) mutatósabb." Hát nem is tudom, hogy hogy bírtam ki hogy ne rugdossam ki az ajtón!! A férjem szerint túlspilázom az egészet. Após azt mondja, nem érti mi a bajon, hiszen én mondtam, hogy nem lesz időm tortát sütni. Mondom én ilyet soha nem mondtam!! Elkezdi nekem mondani, hogy anyósom azért csináltott tortát, mert én arról panaszkodtam neki, hogy a 2 gyerek mellett nem tudom megsütni a tortát is. Nagyon dühös voltam, a szüleim elviccelték a dolgot annyival, hogy legalább nem halunk éhen meg nem kell főzni stb. De én nagyon sértve éreztem magam, hogy a gyerekem szülinapján minden dolog amit én csináltam, rendeztem az "meg lett semmisítve" és anyós átrendezte az egészet. Talán nem is zavarna annyira, ha nem hazudna mindenkinek rólam, és nem sértődne meg nyílvánosan. Jaa igen, a legjobbat ki is felejtettem, hogy elkezdett sírni a vendégek előtt, hogy elmegy haza ha ennyire zavarom őt!! A pofám leszakadt komolyan.


Ez demencia lenne?? Vagy csak bosszantani akar? De mi oka van rá, ha a gyerekek előtt nem volt ilyen.


2023. jún. 12. 07:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
4%
Egyik sem, simán csak elfelejt dolgokat, vagy szeretetből segíteni akar q maga módján
2023. jún. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
Nem demencia ez, sima onzes es kontrollmania. Anyosom egyszer csinalt ilyet: valami csaladi unnepre allitott be mittomen egy fazek huslevessel vagy mivel, aztan szepen haza is vitte az egeszet.
2023. jún. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudja feldolgozni, hogy nem ő a fiatal, nem az ő gyerekei, nem ő dönt, nem ő a valaki. Ezért csinálja. Direkt. Nehogy elhidd, hogy nem. Jó szándékként állítja be a fricskákat, hogy aztán még műsorozni is lehessen rajta. Meg lehet nyugodtan fenyegetni négyszemközt, hogy ha mégegyszer előfordul, akkor ők teljesen ki lesznek hagyva, nem lesznek hívva, nincs cirkusz.
2023. jún. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%

A ravasz vénasszony...

Direkt csinálja!

Vagy helyrerakod négyszemközt, hogy hol a helye, de úgyis tenni fogja a hülyét vagy befejezitek a bulikat.

2023. jún. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%
De itt az apósod is társ a hülyeségben, egyszerre ketten meg nem lehetnek egyszerre demensek, úgyhogy direkt csinálják.
2023. jún. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
96%

Dehogy demencia, egyszerűen egy passzív-agresszív játszmázós boszorkány.


Ha demencia volna, nem "csak rád" terjedne ki, hanem alapvető dolgokra is, pl mosogatás, elfelejt bármit, a férjével, fiával is így viselkedne.


Nem, csaupán irigy, amiért már nem fiatal, és ott próbál keresztbe tenni neked, ahol tud. Undorító viselkedés, én egyszer elmondanám neki nem túl kedvesen, hogy le lehet állni, aztán ha nincs változás nem hívnám meg a közös családi eseményekre.


Ilyen idiótákra kinek vagy szüksége, úgy őszintén? Meg a gyerekeid mit látnak? Hogy a nagyi állandóan hisztizik meg sír - ők sem hülyék ám.

2023. jún. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
95%
Egyértelműen szándékosan csinálja. Azt próbáld meg, hogy bármit beszélsz meg vele szóban, azt utána elküldöd neki meg apósnak üzenetben is. Úgy is meg fogja próbálni letagadni, ha szembesíted, de talán nehezebben, meg mások előtt talán jobban ég majd a pofája, ha így lebukik.
2023. jún. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
90%

Huhh, azért ez nem semmi. De tudod mi az ami engem bántana? A férjed. Ő hol van? Miért nem képes megvédeni téged????

Hát ha ez tényleg így volt ahogy írod, akkor ez nem túl reagálás. Ez orbitális nagy bunkóság anyós részéről. Én biztos az ő tortáját csomagoltam volna, a tiéd meg kint lett volna. A kaja meg be lett volna víve a tiéd meg kitéve. Egyébként csak nehogy ellened hangolja a gyerekeidet is. Jajj anya mindig bánt....miatta sírok...

2023. jún. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen szándékos, főleg, mert nagyközönség előtt csinálja. Kár, hogy a komplett családod partner neki ebben. Dehogy demens, erdekes is lenne egy ilyen szelektív demencia.
2023. jún. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
94%
Ha az én gyerekem szülinapján kezdene bömbölni meg műsorozva hazudozni bárki, az mehetne is haza azzal a lendülettel. Az en férjem az esküvőnkről fordította haza a saját anyját ilyen miatt, elkezdett hisztizni a szertartas előtt, hát neki bizony annyi volt az esküvő aznap, képeken sincs rajta, semmi. Tényleg kár, hogy a ferjed nem all ki melletted.
2023. jún. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!