Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek, a Nagyanyám...

Mit tegyek, a Nagyanyám mindig direkt bosszant?

Figyelt kérdés
Valami nincs rendben vele, ő az egyetlen az életemben, akivel állandó surlódás van. Bármit mondok neki, mintha előtte gondolkodna, hogyan forgathatná ki úgy, hogy felidegesítsen. Amikor nem jut eszébe semmi, akkor kajak eljátssza hogy nem hallotta, csak hogy megismételjem, és ezzel is bosszantson, közben hülye fejeket vág. De egyébként mintha direkt értetlenkedne is ha valami velem kapcsolatos dolog szóba kerül. Ezt azért mert már direktbe nem szólhatja le, ugyanis már nincs olyan pozícióban (rám van utalva) de mindenképpen nevetségessé akar tenni, és akkor eljátssza, ilyen elváltoztatott hangon, hogy ez milyen bonyolult - mintha marhaság lenne az egész, ami nekem fontos. Állandó játszmákat tol, tiszta pszichopata. Tudom, ezt olvasva kajak paranoiásnak hisztek, de senki mással nincs ilyen bajom, ezt biztos hogy direkt így csinálja. Állandóan nevetségessé tesz minden velem kapcsolatos dolgot ilyen hülye arckifejezésekkel, meg eltúlzott hangsúlyokkal. Aztán van mikor direktben nekem esik, múltkor olyannal támadott le ilyen teljesen hisztérikus stílusban, hogy én nem tudom a történelmet, engem nem érdekel a történelem és nekem nem is tanították a történelmet. Ordított amúgy, aztán egy litánia jött arról, hogy ő sokkal jobb iskolába járt mint én, meg ilyen fennhéjázó baromságok. Csak néztem, úgy ledöbbentem a stíluson, meg az alaptalan vádakon, hogy köpni nyelni nem tudtam. Apám szerint is direkt kelti a feszültséget. Bárkinek bármi eszébe jut ezzel kapcsolatban, akár saját történet hasonló emberről, vagy valamilyen megoldás, az kérem írjon.

2022. szept. 21. 18:12
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Ja meg sosem egyenesen megkér valamire, hanem állanóan manipulál hogy elérje, hogy megtegyem. Ezt is csak ő csinálja velem, senki más, és nagyon megalázó az állandó manipulálás, amin egyre jobban átlátok. És egyre jobban sértett vagyok miatta.


De olyan is van, hogy manipulál, hogy tömjem magam édességgel, ezer féle módon megbeszéltem vele, hogy hagyjon ezzel, de mindig újabb módszereket talál ki, hogy elém tegye, ide oda csempészi, felbontva elém teszi, stb. A hátam mögött meg mondja Anyámnak, hogy milyen kövér vagyok.

2022. szept. 21. 18:21
 2/25 anonim ***** válasza:
44%

"Ezt azért mert már direktbe nem szólhatja le, ugyanis már nincs olyan pozícióban (rám van utalva)"


Kibsznám az utcára

2022. szept. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%
A narcisztikusok ilyen stílusúak, nekik kell, hogy feszültséget keltsenek, attól van hatalomérzetük, hogy kiborítanak mást. De mindjárt jön egy munka nélküli pszichiáter, és kikéri magának, hogy elvegyem a kenyerét, és "diagnosztizáljak".
2022. szept. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
Hány évesek vagytok?
2022. szept. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
Én megtisztogatnám a wct a fogkeféjével
2022. szept. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
45%
Hogy van rád utalva? Ez mit jelent?
2022. szept. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
19%

manipulál, hogy tömjem magam édességgel


marha fárasztó vagy

2022. szept. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
43%
Apád meg nem tesz ez ellen semmit? Az ő felelőssége lenne, hogy ne terrorizálja a családját unalmában az apja. Valószínűleg kezd leépülni az öreg, és ennek következtében erősödnek fel a már meglévő jellemhibái, rossz beidegződései. Most azt az idős dackorszakot éli, amikor azt hiszi, hogy neki mindent lehet, és ő mindent tud, mert ő öreg. Nem szabad ráhagyni. Amikor elkezd pattogni, akkor egységesen szembesíteni kell vele neked és a szüleidnek, hogy TUDJÁTOK, hogy direkt provokál, hazudozik, és játszmázik, és álljon le vele, ha nem akar egyedül maradni, mint az ujja.
2022. szept. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Orvosi kezelésekkel kapcsolatban kell segítenem neki, mert külföldön gyógyíttatja magát, és meg sem tud szólalni idegen nyelven, és kijelentette hogy nem is akar tanulni.
2022. szept. 21. 18:56
 10/25 anonim ***** válasza:
17%
Ez esetben fordított függőségi rendszer van. Nem ő függ a te fordítási jóindulatodtól, hanem te függsz az ő szeszélyeitől, mert már a tanulás elutasításával egyértelművé tette, hogy NEKTEK fontosabb az ő egészsége. Innentől bármikor zsarolgathat ezen a vonalon titeket, mert tudja, hogy akármilyen idiótán is viselkedik, nem akarjátok, hogy baja legyen.
2022. szept. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!