Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit szólnátok hozzá?

Mit szólnátok hozzá?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 es negyed eves de alig mond par szot. A 2,5 eves statusza szeptemberben lesz addig vedono tanacsolta varjunk szakerto vizsgalattal. Anyosom mar mondogatja mostanaban h csak meg kene nezettetni a gyereket. Most adtuk le nyaralni a kicsit es anyosom mondta h a kozelben lakik logopedus ismerose emlitette neki h megnezhetne a kicsit. Erre mit reagalnatok? En most nem szoltam ra semmit mert nem ugy jott ki a szitu, de reml nm fogja meglépni. Jol gondolom h az ilyen dolgok intezese szuleire tartoznak? Egyszer mar megbeszeltem vele h szeptemberig mi varnank vele.

2023. júl. 5. 10:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a helyzet, októberben lesz 2,5 éves. Anya, apa, oda, pisi, ennyit mond, meg persze hangutánzó szavakat. Plusz néhány szónak az elejét, pl. autó-au.


Amúgy mindent ért. Mindenki nyugtat, merthogy az ő gyereke is, a Manci is későn kezdett beszélni, de most én is azt mondom, ha októberig nem látok fejlődést, akkor felkeresek szakbembert.

2023. júl. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

1-es vagyok, amúgy ha van logopédus ismerőse anyósodnak, és ingyen ránéz, miért utasítanátok el?


Ez nem azt jelenti, hogy ha nem beszél a gyerek, ti sz*r szülők vagytok vagy ez nem valami stigma, hogy szégyellni kelljen, mert nem beszél. Baja nem lesz, ha megnézi.

2023. júl. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Vidd és nézesd meg ha ettől megnyugszol. Mi is ebben a cipőben jártunk. Csak a szavak elejét mondta, aztán kapott logopédiai fejlesztést, pedig még 3 éves se volt. Gyönyörűen beszélt már 3 hónap után.
2023. júl. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Én speciel örömmel kapnék az alkalmon, hogyha van lehetőség előbb előre lépni. A gyerek hála Istennek nem néma, mert mond szavakat, de egy szakember segítsége meggyorsítja a folyamatot.

Mi a fenéért kellene ezzel szeptemberig várni?

Az anyós meg nem kényszerített benneteket, hanem felajánlott egy jó lehetőséget - elvégre némi köze neki is van az unokához - amit megköszönni illene.

2023. júl. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

"Most adtuk le nyaralni a kicsit..."

Tehát arra jó az anyós, hogy teljes felelősséggel nyaraltasson egy ilyen kicsit, de egy észszerű és hasznos ajánlatot már nem terjeszthet be, mert a neve kuss? Más örülne ilyen lehetőségnek!

2023. júl. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell túlparázni. Nem mindenki fejlődik egyforma ütemben. Ki előbb, ki később. Ha mondjuk 3 vagy 5 évesen nem tud beszélni, az baj, de pár hónap vagy fél év ide vagy oda az annyi, mint fing az orkánban.
2023. júl. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
20%
Semmi okotok két és egynegyed évesen aggódni, a gyerek a tiétek, anyós ne szóljon bele. Viszont nyaralni se küldeném hozzá.
2023. júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Én örültem mikor anyum említette ezt.

Neki is van logopédus ismerőse, szintén 2 éves múlt már a lányunk és nem beszélt.

El is vitte a kislányt. Az ismije meg megnyugtatott h nincs nagy gond, kicsit lassabvan indul be az átlagtól de érti amit mond, végre hajtja az utasításokat, értelmes gyerek. Ha mégsem indulna be egy pár hónap múlva akkor vigyem el egy TSMT s szakemberhez. Adott elérhetőséget is.

Szerencsére nem kellett ☺️ 2 hónap bölcsi után folyékonyan (mondatokban) kezdett beszélni.

Ha anyósnak lett volna ilyen ismeróse annak is örültem volna.

Jól esik hogy segít amiben csak tud. Előtte megkérdezett téged. Akkor mi a gond? Nem értelek🤔

Ha csak a barátnőjéhez vinné át aki pont logopédus? Vagy ne menjen sehova vele, mert leadni jó hozzá a kicsit, de maradjanak otthon?

2023. júl. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Ha tényleg szakember, nem csak anyós barátnője, akkor örülj neki, hogy ingyen, hónapokig tartó várakozás nélkül megnézik a gyerkőcöt.

Meg az is lehet, hogy sikeres beszédindítást is csinál.

2023. júl. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%
Még nincs elkésve semmivel, neki picit lassabban megy, de még van ideje bepótolni.
2023. júl. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!