Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » "Anyósom" aranyat akar anyák...

"Anyósom" aranyat akar anyák napjára! Ti mit szólnátok hozzá?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a barátommal. Tervezzük az összeköltözést, én suli mellett dolgozok, barátom is dolgozik. "Anyósom" ezt jól tudja, de úgy van vele hogy úgyis sok pénze van barátomnak, hát miért ne kaphatna tőle aranyékszert ajándékba. Elég régimódi nő, nem dolgozik mert szerinte egy nő dolga a férfiak kiszolgálása. Erre hivatkozva pedig kiköveteli a tiszteletet, és úgy gondolja ez jár neki. Már előre megmondja mindenkinek mit kér ajándékba ( bármilyen alkalom van) , és ha nem kapja meg akkor jön a sajnáltató szöveg hogy " nem tiszteltek és nem szeretek engem". Ráadásul most fognak húsvétkor hazajönni barátom nővéréék, a 2 unokával és mindkét gyerek szülinapját is megünneplik utólag, így akkor nekik is venni kell ajándékot. Van elég kiadás így is, barátom minden hónapban ad haza és nem gondolom hogy a félretett pénzt is el kéne szórni mert " úgyis sok ".

20 L


2014. ápr. 14. 12:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Majd a barátod eldönti, hogy mit vesz az anyjának.
2014. ápr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%

Én vennék neki egy szép csokor virágot :)

Nem az arany vagy az ajándék értéke határozza meg a szeretetet.

De gondolom barátod ezt nem merné megtenni, mert akkor nem lenne ez probléma, nem írtad volna ki.

2014. ápr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

Anyósod úgy gondolja, azért érdemli ezeket a javakat, mert ő kiszolgálja a barátodat.


Akkor húzd ki a méregfogát: fogjátok a félretett pénzt, és költözzetek el hazulról. Akkor nem lesz mire hivatkozni, hiszen onnantól te fogod "kiszolgálni" a barátodat. (Egyébként nagy valószínűséggel nem csak idézőjelben, hanem valóban is, ha eddig ehhez volt hozzászokva, de hát te ismered, te tudod, mennyire jeleskedik a házimunkában.) Ha a párkapcsolathoz elég felnőttek vagytok, és pénzetek is van, akkor a költözéshez is azok lesztek. ;)

2014. ápr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem szeretem azokat az embereket (kisgyerekek kivétel), akik valamilyen alkalomból ajándékot KÉRNEK.

Más anya örülne, ha egy ölelést meg egy szál gazt kapna a gyerekétől anyák napján (pl. akinek külföldön él a gyereke vagy meghalt), nemhogy követelőzzenek.

2014. ápr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a törődés és a szeretet nem az anyagi javakban merül ki.

Van olyan, aki anyák napján fel sem köszönti az anyukáját még egy szál virággal sem, meg rá sem nyitja az ajtót az anyjára, aki mondjuk pedig soha nem bántotta. Na, az nem tiszteli az anyját.

De ha valaki megemlékezik erről a napról az anyukájának és vesz egy szál virágot, akkor egy normális értékrenddel rendelkező anyuka ennek is szívből örül.

De a te anyósod valószínűleg nem ilyen.

Én úgy lennék, hogy vennék egy szál virágot vagy egy csokrot a helyedben, ha a párod meg aranyat akar venni az anyjának, akkor vegye meg a fizujából. Gondolom azért suli melletti melóban nyilván nem keresel annyira jól, hogy mindegy lenne, hogy egy csokor virág, vagy egy több ezer forintos arany ékszer...

2014. ápr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%
Neked ő nem az Anyád hogy megmondja mit kérjen Anyák napjára. Egy csokor virág is szép gesztus tőled. Az édesanyák sem szokták megmondani mit kérnek.
2014. ápr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Jól kifogtad te is.
2014. ápr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%
En konkretan meg szoktam kérdezni a sajat anyámat es az anyósomat is, hogy mit szeretne.
2014. ápr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%
Hát csak akarjon! Te meg kérj egy lakást születésnapodra.
2014. ápr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Magától hozta fel a témát hogy neki aranyékszer kell. Mi a barátommal közösen és egységesen szoktunk venni anyák napi ajándékot anyukámnak és anyósomnak. Anyukám egy szál virágnak is tud örülni és nem gondolom hogy "anyósom" különb ember lenne nála.
2014. ápr. 14. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!