Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan értessem meg anyósommal...

Hogyan értessem meg anyósommal, hogy a nyári szünet alatt ne tanuljon a gyerekemmel?

Figyelt kérdés
Most, a nyári szünet alatt a harmadikas kisfiam az anyósoméknál van napközben, amíg mi dolgozunk. Anyósomnak az volt az elképzelése, hogy az egész nyarat végigtanulja a kisfiúval, mert nem kitűnő lett a bizonyítványa. Félreértés ne essék, három 4-ese lett, a többi 5. A fiamnak ez természetesen nem tetszik, hiszen a nyári szünet az a pihenésé és nem a tanulásé. A minap már mondtam az anyósnak, hogy ne tanuljanak, de ő folyamatosan azt mondja, hogy napi 3 óra tanulás kell a vakáció alatt, mert különben a gyerek kiesik a ritmusból és ellustul szeptemberre. Szeretem és tisztelem az anyósomat, de ezzel az elvével nem tudok azonosulni. Hogyan tudnám hatásosan, de nem bántó módon rávenni arra, hogy ne erőltesse a tanulást?
2023. júl. 14. 08:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%
Pl. ne anyósod vigyázzon rá.
2023. júl. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
39%

Ha nem egyezik veled a véleménye, és tudja, hogy bármit csinál, úgyis nála lesz a gyerek, akkor nem fogod tudni rávenni.


Engedd el. Semmi baja nem lesz a gyereknek napi 3 órától, lehet, hogy neked nem tetszik ez, de ha napi szinten anyósod vigyáz a gyerekre 2,5 hónapig, ha ennyire rá vagytok szorulva, akkor el kell fogadnod, hogy neki is van beleszólása a gyerekkel való életvitelbe.


Ha nem tetszik, nektek kell megoldani másképp a gyerek felügyeletét, ez az igazság.

2023. júl. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
21%
Unatkozó provokáció. Ha nem az lenne: feltalálták a napközis tábort.
2023. júl. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
48%
Hát ez nagyon nehéz... Te szereted tiszteled igen. Ő akkor nem tisztel téged ezekszerint ha rá se bagózik arra amit mondasz neki. Sajnos az ilyen jobban tudom hogy a gyereknek mi jó mint az anyukája azzal nehézlesz nem összeveszni. Tudasd vele hogy ha így foglalkozik az unokával akkor nem viszed többet nyáron, de még az unoka is meg fogja utálni az biztos. Sajnos okosabbat én sem tudok. Kitartást.
2023. júl. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
90%

"Tudasd vele hogy ha így foglalkozik az unokával akkor nem viszed többet nyáron,"


Ezt nyilván nem fogja tudatni vele, mert gondolom kényelmes nekik a dolog.

2023. júl. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
27%
Ártani nem fog vele, én hagynám. Majd a gyerek lemeccseli ezt vele. Nem baj, ha nem minden szülő, nagyszülő ugyanúgy neveli a gyereket. Lehet, hogy egyszer még hálás lesz érte a gyerek vagy szép emlék lesz, hogy a mama milyen kemény volt. Engem is máshogy nevelt mindenki, egyik mama ágyba hozta a reggelit, és nem szólt ha egész éjjel tévéztem, másik mamánán folyamatos játék volt, anyukám szigorúbb volt. De nem mondták meg egymásnak, hogy mit hogy csináljanak, mert egyik sem ártott. Lehet, hogy a gyereknek ez most nem tetszik, de már nem olyan kicsi, álljon ki magáért. Hagyd, hogy megvívja a saját csatáit.
2023. júl. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk NE anyósra sózd rá a gyereket, hanem oldd meg a felügyeletét.


De ezt nem fogod, helyette itt panaszkodsz arra a nőre, aki helyetted! van a gyerekeddel.

Nemhogy örülnél, amiért vállalja, és nem kell táborra meg szitterre etc költened.


Megj: sokan, köztünk én is, biztosan nem vállalnánk egész nyáron egy gyerek ellátását, meg pesztrálását, szóval tedd össze a két kezed, amiért anyósod ezt megteszi értetek.

2023. júl. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
33%

ez a nap kamuja


(az én anyámnál kontrollmániásabb és szadistább szülő ebből a szempontból nem létezhet, ő is állandóan előírt nekem feladatokat nyáron is, de napi 3 órát még ő sem, hagyjuk már)

2023. júl. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
69%

A korábbi válaszokat nem ismétlem, nyilván az lenne a megoldás, hogy nem viszed oda, és nyilván ezt nem tudjátok megoldani.


Próbálkozz kompromisszummal: legyen napi 1-2 óra, vagy csak minden második nap, a gyerekkel beszéld meg, hogy tegyen a mama kedvére.

Vagy próbálj alternatívát találni, igen, érted a mama szándékát, de legyen valami élvezetes forma, vegyél pl. foglalkoztató könyvet, amit a gyerek is élvez, és azt csinálják a mamával. Vagy ha nincs letiltva a kütyükről, akkor valami olyan appot, számítógépes játékot, ami szintén tanító jellegű. A lényeg, hogy a gyerek ne tanulásnak fogja fel.


(Emlékszem, hasonló kisgyerekként mennyire haragudtam az egyik memóriajátékomra, mert meghallottam, mikor az eladó magyarázta anyukámnak, hogy ez segít a tanulásban, koncentráció, stb. Nagyon sokáig nem voltam hajlandó játszani vele, mert nekem ne erőltesse senki a tanulást, én játszani akarok. Pedig hát csak egy szimpla memóriajáték volt, amit amúgy szerettem, és Aladdinos, amit pláne. :D)

2023. júl. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
60%

Itt inkabb avval van baj hogy nem rad hallgat , kerdez. Te vagy a gyerek anyja...ha nem akarod hogy TV-zen, x y-t egyen vagy nemtudom akkor hallgat rad az anyos vagy az o haza, az o szabalyai szerint el? mert akkor bizony o teged nem tisztel.


Hozza teszem, az oreg lanynak igaza van kis tanulas nem art a nyari szunetben. Engem is nagyim neha befogott anno. Utaltam...de jot tett.


Kompromisszumot nem lehetne kötni? 2 naponta egy ora tanulas?

2023. júl. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!